Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, powiedzcie jak to jest z podatkiem w urzędzie skarbowym - czy w ogóle jest coś takiego jak podatek za nabycie auta/motoru (używanego, krajowego)? Bo rozumiem, że jak z np. Rajchu to akcyza.

Jeśli tak to ile on wynosi i ile mam czasu na jego zapłacenie?

Co więcej, czy trzeba to umieszczać w sławnych ostatnimi czasy zeznaniach podatkowych lub dochodowych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2% od tego co w umowie,

Mówimy o podatku od czynności cywilno prawnej.

Przy nabyciu rzeczy ruchomych: do 1000.- PLN'ów nie, a powyżej 2% wartości. Cena z umowy może zostać podważona przez US, ale to już inna sprawa. Tutaj operuje się raczej wartością wolnorynkową, a nie ceną zakupu - choć czasem się nie czepiają.

Czas do 14 dni, a potem boli ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak będą coś skamleć to poddaj się dobrowolnej karze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nas pytasz? Zapytaj w swoim US ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brat za 1,5 miesiąca "zwłoki" dostał 150 zł kary ale nie potrzebnie "szczekał" przy okienku...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A udało się zarejestrować bez potwierdzenia opłaty ww podatku?

U mnie w wydziale komplikacji nie zarejestrujesz bez tego potwierdzenia ;-) (zazwyczaj pieczątka na umowie bądź fakturze zakupu)

Chyba że nie zarejestrowałeś....

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rejestrowałem moto w październiku ub. roku. w wydziale komunikacji olali kwitek z zapłaty podatku. Nie znaczy to, że nie trzeba go płacić, tylko wydziału komunikacji to nie interesuje. Kwestia podatku zostaje pomiędzy podatnikiem a Urzędem Skarbowym. Dawnej przy rejestracji na umowie musiała być bumaga z Urzędu Skarbowego, teraz wydz. komunikacji ma to w du....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasuwaj do urzedu, czynna skrucha i z bańki. Bądż szybszy.

;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leć szybko. US się ucieszy. Będą mogli wykazać się wykrywalnością przestępstwa skarbowego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasuwaj do urzedu, czynna skrucha i z bańki. Bądż szybszy.

;-)

Jeśli mnie masz na myśli, to uprzejmie informuję, że przed wizytą w wydziale komunikacji zapłaciłem podatek i dostałem na to kwitek zamiast bumagi na umowie. Jak zaniosłem wszystkie papiery do wydziału komunikacji, to facet w okienku wymownie oddał mi kwitek z urzędu skarbowego twierdząc, że to ich nie interesuje...

.....przyznaję, byłem w lekkim szoku.

A de facto w wymogach do rejestracji pojazdu nic się nie pisze o potwierdzeniu opłaty podatku, ot co.

pozdrawiam

Fakt, że nienawidzę żadnego fiskalnego urzędu, ale to nie znaczy, że chcę z nimi zadzierać.

Edytowane przez MaHi
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wydział komunikacji Wejherowo też tego nie sprawdza i nie wymaga

Edytowane przez Krychu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zdefiniuj "boli" ? Mam już chyba ze 2 miesiące zwłoki

A umowy kupna - sprzedaży nie można ,, odświerzyć "

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Policz dni zwłoki (od 15 dnia od zawarcia umowy do daty kiedy wpłacisz zaległy podatek)

2. Nalicz odsetki - tylko sprawdź w necie, bo się zmieniały stawki

3. Zapłać podatek z odsetkami (w pełnych złotych - bez groszy)

4. Złóż pisemnie, tzw "czynny żal" (ale najpierw zapłać podatek z odsetkami) - wyjaśnij w tym dokumencie, że niezłożenie deklaracji PCC + niezapłacenie podatku nie było celowe, a było spowodowane tylko i wyłącznie na skutek twojej demencji lub innych czynników niezależnych od ciebie (choroba, wyjazd, etc), napisz też że zapłaciłeś należny podatek z odsetkami.

5. śpij snem spokojnym i się nie denerwuj

(oczywiście wszystko składasz z kopią dla siebie)

:-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i można ale trzeba uważać bojak poprzedni właściciel wyrejestrowal to w wk mają zdjęcie - stan tej umowy albo przynajmniej wszystkie dane łącZnie z datą jej zawarcia a tu może się narodzić inny dodatkowy problem :ph34r:

Wysyłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rejestrowałem moto w październiku ub. roku. w wydziale komunikacji olali kwitek z zapłaty podatku. Nie znaczy to, że nie trzeba go płacić, tylko wydziału komunikacji to nie interesuje. Kwestia podatku zostaje pomiędzy podatnikiem a Urzędem Skarbowym. Dawnej przy rejestracji na umowie musiała być bumaga z Urzędu Skarbowego, teraz wydz. komunikacji ma to w du....

No nie do końca w du......, to że nie wymagają poświadczenia od nas, nie znaczy że nie mają swoich 2 groszy w ściąganiu podatku. Z tego co mi wiadomo wysyłają informacją do US o transakcji/kupnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do rejestracji ... jak to w tym kraju - co urząd to obyczaj ;)

W tej chwili komunikacja nie wymaga opłat z US - uważa się, że to sprawa podatnika, ale też jak ktoś wpadnie to zaboli ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Policz dni zwłoki (od 15 dnia od zawarcia umowy do daty kiedy wpłacisz zaległy podatek)

2. Nalicz odsetki - tylko sprawdź w necie, bo się zmieniały stawki

3. Zapłać podatek z odsetkami (w pełnych złotych - bez groszy)

4. Złóż pisemnie, tzw "czynny żal" (ale najpierw zapłać podatek z odsetkami) - wyjaśnij w tym dokumencie, że niezłożenie deklaracji PCC + niezapłacenie podatku nie było celowe, a było spowodowane tylko i wyłącznie na skutek twojej demencji lub innych czynników niezależnych od ciebie (choroba, wyjazd, etc), napisz też że zapłaciłeś należny podatek z odsetkami.

5. śpij snem spokojnym i się nie denerwuj

(oczywiście wszystko składasz z kopią dla siebie)

:-)

Tak jak napisał Francuz w pkt 4 - czynny żal zazwyczaj ratuje sprawę. Jego złożenie zwalnia od odpowiedzialności karnej skarbowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja kupiłem moto w lipcu a dopiero teraz go przerejestrowałem,napisałem czynny żal i po sprawie

pani w us powiedziała że nie mam się denerwować :-D

odsetek nie trzeba płacić jeśli ich suma nie przekracza 6.60 zł

wydział komunikacji w poznaniu nie wymaga opłaconego PCC-3 ale wysyłają wiadomość do US o rejestracji pojazdu

a wracając do czynnego żalu,to zadziała,jeśli nie zostało wcześniej wszczęte postępowanie w tej sprawie

jednym słowem im wcześniej tym lepiej ;-)

a jeśli chodzi o przepisanie umowy to nawet o tym nie myśl bo to już jest fałszerstwo i grożą za to o wiele większe sankcje

powodzenia ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rejestrowałem moto w październiku ub. roku. w wydziale komunikacji olali kwitek z zapłaty podatku. Nie znaczy to, że nie trzeba go płacić, tylko wydziału komunikacji to nie interesuje. Kwestia podatku zostaje pomiędzy podatnikiem a Urzędem Skarbowym. Dawnej przy rejestracji na umowie musiała być bumaga z Urzędu Skarbowego, teraz wydz. komunikacji ma to w du....

W zeszlym roku w marcu pojazdu w Wydziale Komunikacji nie zarejestruja motka sprowadzonego z zagranicy bez deklaracji zwolnienia z vatu a krajowego bez okazania potwierdzenia oplaty PCC. Jak jest teraz nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, nie ma co spisywać nowej umowy bo w wydziale komunikacji porobili już ksera na opieczętowanej umowie, poza tym, po co pakować się w ewentualne tarapaty...

Jak na razie mam dowód tymczasowy, więc jeszcze nie wiem czy wymagają czy nie :)

Ale fakt faktem - chcę zapłacić, wykazać czynny żal i być na czysto ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×