Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szyba wybrana, teraz doradźcie jaki kolor bo nie mogę się zdecydować, aby nie była za jasna i aby nie była za ciemna:

- jasny grafit

- ciemny grafit

- chrom

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyba typu "Loster" wysoka do rocznikow <97 w moim przypadku niezbyt sie sprawdza (~190 cm wzrostu + podwyzszone/wyrownane siodło). Fakt, ze moze przywyklem do wysokich, dobrze chroniacych szyb np. w Hązie Deauville czy Yamaasze XJ ale - jak to zdarza sie w powiedzmy "enduro", ta szyba jest za waska. Druga sprawa, ze jest za niska. W efekcie powietrze oplywajace ja od gory z calym impetem uderza w szyje i kask. Jesienia robilem prowizoryczne przymiarki szyby "samorobki" i efekt byl znacznie lepszy. W sezonie jak czas pozwoli wymodze jakis stelaz i zaczepie na nim szybe docieta z kawalka poliweglanu aby byla:

a) szersza

b)bardziej plaska

c)wyzsza

Jak sie uda, bedzie lepiej rozbijala powietrze na boki i przebijala sie przes strugi powietrza. Moze bedzie stawiala wiekszy opor, ale przynajmniej bedzie komfortowo.

Co do testu - wszystkie moje szyby wysokie typu "naked" posprzedawaly sie z poprzednimi motongami, wiec wykorzystalem kupiona za grosze wysoka szybe do jakiegos chinskiego skutera czy innego wynalazku. Przymocowalem to to i naprawde byla duza roiznica na +. Oczywiscie ta chinska wydumka byla za cienka i za wiotka, wiec trzeba bedzie dociac cos sztywnego np. z poliweglanu 4mm i zrobic wciecia na kierownice/manetki/handbary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Jestem z niej Bardzo zadowolony,oryginalna BMW dawała mi pędem powietrza w twarz a ta LOSTERA idealnie kierunkuje pęd powietrza nad kask.Mam wzrostu 1.78 metra.Dodam że mam kumpla też ma BMW F650ST i tez tą szybę i też jest BARDZO zadowolony nie ma porównania z oryginałem pod względem kierunkowania powietrza oraz motocykl o wiele lepiej wygląda więc dochodzą też względy estetyczne ;-)

Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie jak ta szyba wygląda na moto?

Z góry dzięki,

Q3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odgrzeję kotleta.
Czy ktoś jeździ i sobie chwali szybę Puiga w efce?
http://www.ebay.de/itm/TOURENSCHEIBE-PUIG-BMW-F650-ST-1996-RAUCHGRAU/331964724058?hash=item4d4aa3b35a:g:SqUAAOSwjL5ZB65g
Mam wysoką szybę Lostera i moje odczucia są podobne jak w tematach poniżej, chociaż jestem o głowę niższy (170 cm). Puig wydaje się bardziej wypukły od Lostera.
Z Losterem powyżej 100 km/h robi się galareta z mózgu, ale przeważnie jeżdżę poniżej i jest okej.
Przglądam złogi magazynowe niemieckiego ebaya, nie znalazłem na forum opinii o tej konkretnej szybie, czytałem tutaj:

 

 

s-l1600.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, pampidampi napisał:

Odgrzeję kotleta.
Czy ktoś jeździ i sobie chwali szybę Puiga w efce?
http://www.ebay.de/itm/TOURENSCHEIBE-PUIG-BMW-F650-ST-1996-RAUCHGRAU/331964724058?hash=item4d4aa3b35a:g:SqUAAOSwjL5ZB65g
Mam wysoką szybę Lostera i moje odczucia są podobne jak w tematach poniżej, chociaż jestem o głowę niższy (170 cm). Puig wydaje się bardziej wypukły od Lostera.
Z Losterem powyżej 100 km/h robi się galareta z mózgu, ale przeważnie jeżdżę poniżej i jest okej.
Przglądam złogi magazynowe niemieckiego ebaya, nie znalazłem na forum opinii o tej konkretnej szybie, czytałem tutaj:

 

 

s-l1600.jpg

P.S. Yyyyyyyy... długo myślałeś nad nickiem? :default_cafe2:

Edytowane przez dakarowy
Bóg tak chciał... ;_)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że Loster razem z deflektorem się kładzie pod naporem wiatru i suma sumarum deflektor nic nie daje.
Ta Puiga jest bardziej półokrągła od Lostera i myślę, że nie będzie się tak poddawać wiatrowi. No ale to tylko wnioski ze zdjęć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, pampidampi napisał:

Niepoważnym nickom nie pomagamy? ;)

 

Pomagamy,pomagamy.Z uśmiechem:D

 

19 godzin temu, pampidampi napisał:

Wiem, że Loster razem z deflektorem się kładzie pod naporem wiatru i suma sumarum deflektor nic nie daje.
Ta Puiga jest bardziej półokrągła od Lostera i myślę, że nie będzie się tak poddawać wiatrowi. No ale to tylko wnioski ze zdjęć.

Miałem Lostera z deflektorem i nie zauważyłem,żeby mi się kładło.

O takiego.

https://c.allegroimg.com/s512/01df95/b3fded5e42dca0eee04ff00edbac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam innego, takiego nieokalającego reflektora. No i ona się wygina jak Natasza Urbańska na teledyskach. Jeżdżę cały czas przygarbiony, żeby turbulencje tak po kasku nie biły. Na oryginalnej już się lepiej jeździ, bo słyszę tylko szum powietrza, a z tą to aż mi głową szarpie.
58a2c39299140c7a94a1875d47044a37.jpg

(Zdjęcie enlila z jego postu o swoich wrażeniach)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jeździsz przygarbiony to może chociaż mniej Ci pali?;)  Też jestem ciekaw jak ten Puig się sprawuje bo może bym sobie kupił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A niech by i nawet paliło pół litra więcej, ale wolałbym jeździć wyprostowany, nie ma kierowcę bombowca.
Problem nie jest palący, bo rzadko jadę powyżej 100-110, ale jak już to jest to pewien dyskomfort (zsiadam z motóra i dalej mi w baniaku huczy)


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W październiku 2017 również szukałem wyższej szyby - w moim przypadku od akcesoryjnej Givi (z przetłoczeniami na klamki sprzęgła i hamulca).

Upodobałem sobie koniecznie z tym fikuśnym wywinięciem u góry i na tamtą chwilę znalazłem tylko Puiga. Zamawiałem tutaj:

http://www.motea.com/windschilde/tourenscheiben/tourenscheibe-puig-bmw-f-650-/-st-97-00-rauchgrau-i4107-591-0.htm

Nie było okazji dokładnie przetestować, ze względu na końcówkę sezonu, ale już na krótkich przejażdżkach komfort jazdy był zauważalnie większy. Choć mimo wszystko, dla kierowników wysokich na 189 cm jak ja, idealnie byłoby z deflektorem.

Aczkolwiek ≈420 PLN za szybę i drugie tyle za deflektor to moim zdaniem przesada ;)

PS: Wstawiłbym foty jak prezentuje się na motongu, ale podczas dodawania pojawia się komunikat o błędzie.

Edytowane przez p.kamilo
dodanie zdjęć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W F650 wysoka szyba od Lostera średnio pomaga. Tzn. kieruje powietrze w górę, ale bije ono prosto w twarz ( 189 cm wzrostu). Generalnie i tak jest lepiej niż z oryginalną, krótka (rocznik 1996 ).  Robiąc próby zauważyłem, że ten motocykl ma skopana aerodynamikę z punktu widzenia kierowcy. Na niskiej zbija powietrze bardziej niż w jakimkolwiek nakedzie, jakim jeździłem. Szyba z Lostera z racji dużego zakresu skrętu kierownicy i handbarów jest za wąska. Dodatkowo, że badziewne lusterka też powodują turbulencje, a są blisko kasku. Wystarczy sie przejechać i rozprostowaną dłonią przemieszczając rękę wyczuć, jak układają się strugi powietrza. Ja chyba poświęcę oryginalną "szybę" i zrobię DIY mocowanie do jakiejś większej szyby uniwersalnej + jak lenistwo się nie wpierdzieli jakieś deflektory pod czachą powyżej kierunkowskazów. Podejrzewam, że może wyglądać pokracznie i ledwo jechać z racji oporów powietrza jak w ciężarówce, ale zobaczy się. Co do samej szyby Lostera - jest z nia i tak lepiej niż bez, choć zatyczki do uszu z racji turbulencji wskazane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio na grupie na fejsie gość miał rozkminę, że szybę zamontował na podkładkach dystansowych/tulejkach 8 mm czy coś koło tego. Zrobił się prześwit między czachą a szybą, a przepływ powietrza magicznym sposobem z turbulentnego zamienił się w laminarny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już dawno zostało przećwiczone przez ludzi na zachodnich forach. problem w tym, ze w starej eFce tego nie zrobisz, bo szyba to "odlew" okalający też reflektor. Ten prześwit ma zapobiegać powstaniu zbyt dużej różnicy ciśnień. Ludzie mają różne patenty, ale żaden do końca nie spełnia oczekiwań. Lusterka też zmieniają na bardziej opływowe i nie przestawiające się samoistnie.

 

https://faq.f650.com/FAQs/Buffeting.htm

Edytowane przez daroo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego co pamiętam to JacekJ ma mocowanie dla nowszych roczników
IMG_6972_1575x1050.JPG
Pellc również masz nowszą czachę 97-00 mimo, że w dowodzie masz 1995
DSCF2563.JPG
ale np. fka, którą polecał dakarowy jest z 1995 roku i ma starszą czachę i mocowanie szyby. Zresztą szyba na poniższym zdjęciu chyba również jest lostera tylko do tych starszych roczników.
104886285_1_644x461_bmw-f650-super-stan-bytow.jpg
tyle w temacie.
Słuchajcie !
Mam prośbę, pytanie.
Wiem minęło już dużo czasu od daty wstawienia tego zdjęcia ale poszukuję takiej osłony na przednią lampę do efki !
Pomoże mi ktoś coś?
Kupie? Czyj muszę spawać? Niestety w sieci nie mogę znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słuchajcie !
Mam prośbę, pytanie.
Wiem minęło już dużo czasu od daty wstawienia tego zdjęcia ale poszukuję takiej osłony na przednią lampę do efki !
Pomoże mi ktoś coś?
Kupie? Czyj muszę spawać? Niestety w sieci nie mogę znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Allegro, Olx poszukaj.
Ta, ze zdjęcia, na czarnej Fce, jak dobrze pamiętam, jest od Merty z Bielska. Kiedyś robił do Fki, ale wiem, że już dawno tego nie miał, bo motek leciwy i zapotrzebowanie małe było.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planuję zmienić szybę na wyższą w swojej f650, dylemat mam, Givi czy Loster. Koledzy i koleżanki doradzą co praktyczniejsze? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolałbym bez deflektora, coś przyciemnianego i mam dwa typy, tylko czy z przetłoczeniami givi czy prosta loster, wizualnie bardziej givi mi odpowiada. 

https://motocats.pl/SZYBA-MOTOCYKLOWA-LOSTER-BMW-F-650-GS-1997-1999-p21442

https://moto-tour.com.pl/pl/products/przyciemniana-szyba-givi-bmw-f-650-st-97-99-27498.html

 

Edytowane przez woziak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Givi powinna być teoretycznie lepsza, wykonanie Lostera bywa różne, ale też daje radę, co pewnie częściej kompensowane jest ceną, tak przynajmniej było kiedyś

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×