Skocz do zawartości
krecik_m

Uszkodzony kruciec paliwa w baku

Recommended Posts

Dzisiaj pierwszy dłuższy wyjazd, udało mi się śmignąć ok 100 km:) , a tu nagle po zatankowaniu do pełna i zatrzymaniu się na polnej drodze widzę, że z pod siedzenia leje się benzyn;/ Zdejmuję siedzenie i widzę fontannę benzyny tryskającej z ułamanego przewodu. Jedyną rzeczą jaką mogłem zrobić, to wystrugałem z wierzby dwa kołki i zaślepiłem ujścia i z duszą na ramieniu dojechałem 20 km do domu, nie wiedząc, co się będzie działo??? Wstawiam zdjęcia tej nieszczęsnej awarii i proszę o radę, jak to naprawić czy da się wymienić, czy trzeba coś kombinować z klejeniem itp!!!???post-3430-0-11512600-1393338955_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jedno jest pewne - jako pogromca wampirów kariery byś nie zrobił - jak kołek to koniecznie osikowy!!! ;)

wymień przewód i po problemie...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złamał się przewód czy króciec??

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ułamała się ta cześć plastikowa na którą zakładany jest wężyk z opaską zaciskową i niestety przy samym dole:/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dzięki Bogu, ze się nic nie stało, bo jechałem siedząc na wypełnionej benzyną "oponce" i : \ cały czas myślałem o jakimś zwarciu, po którym mógłbym krajobrazy podziwiać z wysokości:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj baku na allegro - może to być najtańsze i najszybsze rozwiązanie.

To nie będzie tak ławo naprawić, a raczej na pewno trzeba będzie to porozkręcać i wyjąć za starego baku.

Późnej jeszcze coś dodam. ( Jak samem nie zostanie zakopane ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim skromnym zdaniem element z którego wychodzą króćce ssący i powrotny nazywa się potocznie smokiem :) i jest on zamontowany do baku za pomocą nakrętki ....

Radził bym sprawdzić ile kosztuje sam smok czy to w sklepie czy na aledrogo :) .....jeśli cena jest wysoka to rozebrał bym dziada i zobaczył czy nie da się tego pospawać albo w inny skąplikowany spisów przysmarkać do całości :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3amu6ane.jpg

Dopatrzyłem się, że króciec jest mosiężny więc mozna go polutować albo może uda się go wymienić ? Trzeba draństwo z bliska oblukać a przedewszystkim od środka :)

Edit:

To nie mosiądz tylko drewniane kołki :D ...ślepy jestem ;)

Edytowane przez gsdakar
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

....swoją drogą jak ktoś to urwał ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No widzisz "sam w głowę zachodzę" jak to się urwało!? :) Dzięki za rady, jutro zabiorę się za rozkręcenie tego smoka i zobaczę, co i jak. Majsterkowicz i mechanik ze mnie marny, choć wszystko staram się robić sam przy motocyklu, ale zobaczymy!

Edytowane przez krecik_m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze, dopiero teraz poszperałem i znalazłem, że to jest obudowa i wyjście z pompy paliwa:/ Powiedzcie mi proszę jaka jest funkcja tego wężyka, bo przejechałem ze 20 km na zatkanym, czy jest to odprowadzenie nadmiaru benzyny z powrotem do baku, ciśnienie było spore...???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tutaj taki mechanik co z pewnością stwierdzi, że to jest niepotrzebne i tylko bród się zbiera ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jeżeli byś znalazł cuś takiego

krociec-chlodnicy-JUMPER-BOXER-przelew.jpg

tylko z dłuższym gwintem, rozwiercił i przykręcił z nakrętką od spodu :?: ;-)

EDIT:

albo takie, wkładasz od spodu i przykręcasz od góry nakrętką (oczywiście z uszczelką):

jhvpNM.jpg

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro sikało z niego paliwo to musi to być powrót nadmiaru paliwa dostarczanego przez pompę, czemu bez problemów dojechałeś po zatkaniu tego przewodu hmmmm nie wiem :) ....bardziej znam się na silnikach diesel :) .....tak czy siak przewód musi być zamontowany ....pocieszenie jest takie, że jeśli jest to powrót to nie ma w nim wielkiego ciśnienia, więc łatwiej bedzie go skleić :) ....ale pytaj Jarka on pewnie lepiej bedzie wiedział ....ja jutro mogę sprawdzić w BMW ile

To kosztuje i czy jest to integralna cześć pompy czy nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... pytaj Jarka on pewnie lepiej bedzie wiedział ....ja jutro mogę sprawdzić w BMW ile

To kosztuje i czy jest to integralna cześć pompy czy nie

Co tam będziesz czekał do jutra ;) http://www.bmwstore....paliwowe/i51603

Czy dokładniej http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/16_0468-pompa-paliwowafiltr-paliwa/i51603

Zatkanie powrotu ... dobrze, że się udało, ale pompa paliwa nie miała łatwo ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1'121 złociszy, to moja opcja jest tańsza :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ładnie ponad 1000 PLN .....to bym się dokładnie przyglądał czy da się ten króciec naprawić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1'121 złociszy, to moja opcja jest tańsza :-D

Chcesz się założyć ? ;) - pamiętaj .. ja jestem Jarek :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ładnie ponad 1000 PLN .....to bym się dokładnie przyglądał czy da się ten króciec naprawić :)

Wszystko się da, ale nie wszystko da się naprawić łatwo i tanio - to tylko powrót - jest nadzieja ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

phiii, wiedziałem od początku, że to powrót :P

jakby było inaczej, to raczej by nie dojechał z kołkiem osinowym :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

phiii, wiedziałem od początku, że to powrót :P

jakby było inaczej, to raczej by nie dojechał z kołkiem osinowym :-D

A jak Ty myślałeś - przecież nie jechał dalej tylko to był powrót .. do domu. Powrót z powrotem się dogadał :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aaa, no chyba że tak, człek się uczy całe życie :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nic, spróbuję to naprawić w warunkach domowych, a jak się nie da, to może uda się kupić z rozbitka. Jak coś mi wyjdzie, to dam znać! Na razie wielkie dzięki. pozdrawiam

Edytowane przez krecik_m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vítejte Kreciku_m :)

Nebojte se, teče benzín, je to jen palivo.

Jak můžete vidět, můžete připojit a řídit, a ne vybuchnout :)

S pomocí kolegů z fóra, bude všechno v pořádku, a přesto budete

užili bezpečnou jízdu.

S pozdravem Kreciku_m :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie dojechałeś ponieważ ułamało się na powrocie, a nie na zasilaniu i wtryski miały paliwo, tyle że pompa mogła mieć "ciężej" jak przelew zatkany był kołkiem ;)

Jak ceny używek też będą kosmiczne, to kombinuj z solidnym "zastępczym" króćcem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×