Skocz do zawartości
krecik_m

Uszkodzony kruciec paliwa w baku

Recommended Posts

Dzisiaj wszystko rozkręciłem i pooglądałem! Mam już nawet pewien pomysł na naprawę. A mianowicie wstawienie rurki( np. miedzianej lub mosiężnej do środka w głąb pompy, bo jest ok centymetra miejsca i jak widać na zdjęciu tak oryginalnie wzmocniony jest drugi króciec) i nałożenie na nią oryginalnego kawałka, a wszystko na porządnym kleju, lub jeszcze dodatkowo nagwintowanie obu końcówek dla poprawienia umocowania. To na razie teoria, zobaczymy co wyjdzie i jaki będzie skutek.

post-3430-0-84408600-1393485104_thumb.jpg

Edytowane przez krecik_m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak ominąć limit rozmiaru dodawania zdjęć, dlatego takie małe.

Przeczytaj dział Wyprawy - Dodawanie filmów i .....

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj wszystko rozkręciłem i pooglądałem! Mam już nawet pewien pomysł na naprawę. A mianowicie wstawienie rurki( np. miedzianej lub mosiężnej do środka w głąb pompy, bo jest ok centymetra miejsca i jak widać na zdjęciu tak oryginalnie wzmocniony jest drugi króciec) i nałożenie na nią oryginalnego kawałka, a wszystko na porządnym kleju, lub jeszcze dodatkowo nagwintowanie obu końcówek dla poprawienia umocowania. To na razie teoria, zobaczymy co wyjdzie i jaki będzie skutek.

Klej to raczej słaby pomysł. Połączenie z gwintem będzie lepsze. Elementy są narażone na spore wibracje i połączenie musi być porządne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można to pospawać plastikiem ale takim samym z którego jest zrobiony materiał spawany ........

Są zakłady które to robią musisz poszukać w swojej okolicy ... Naprawiają zderzaki, kleją połamane uchwyty od reflektorów i takie tam inne :)

Edytowane przez gsdakar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj kupić używkę, łatanie może wyjść bokiem. Jeśli puści w nieodpowiednim momencie, to różnie może być. To jest paliwo, o problemy łatwo.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj założyłem naprawioną pompę. Znajomy "Fachman" wkleił plastikową rurkę o podobnej twardości(weszła do środka ok 1,5 cm w pompę) i na nią wkleił oryginalną cześć, trzyma bardzo solidnie, ale czas pokarze jak to będzie funkcjonowało!? Będę jednak szukał okazji na alledrogo, żeby założyć cześć, która będzie dawała więcej komfortu psychicznego, że nic się nie odklei!:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj założyłem naprawioną pompę. Znajomy "Fachman" wkleił plastikową rurkę o podobnej twardości(weszła do środka ok 1,5 cm w pompę) i na nią wkleił oryginalną cześć, trzyma bardzo solidnie, ale czas pokarze jak to będzie funkcjonowało!? Będę jednak szukał okazji na alledrogo, żeby założyć cześć, która będzie dawała więcej komfortu psychicznego, że nic się nie odklei! :)

Jak Fachman dobrze dobrał "laseczkę" materiału klejącego to bedzie trzymało lepiej jak oryginał, juz parę newralgicznych rzeczy tak naprawiałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem tylko kto i za co ma być ukarany :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×