Skocz do zawartości
harry^

Witam z Tarnowa

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam na imię Sławek, mam 29 lat, jestem geografem. Motocykle są jedną z moich pasji - przede wszystkim interesuje mnie turystyka motocyklowa. Zaczynałem od Suzuki GN250, później był Suzuki Intruder. Od dwóch lat jeżdżę Hondą NT700VA (Deauville).. ale na ten sezon postanowiłem spróbować czegoś nowego - dlatego po długich poszukiwaniach kupiłem drugi motocykl: BMW F650GS (Twin) z 2004 roku. W związku z tym, że zawsze chcę poznać od podstaw sprzęt na którym jeżdżę, postanowiłem dołączyć do Waszej społeczności.

Przy enduro nie planuję zostać dłużej niż jeden sezon - za rok w moich planach wymiana obu sprzętów na jednego, większego turystyka ;-)

LWG!

Edytowane przez harry^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rampus, geograf dodatkowo spod znaku strzelca :P wychodzę z założenia, że w życiu trzeba spróbować jak najwięcej.. ale nie przywiązuję się zbytnio ;-)

mając dosyć ciężkiego turystyka z kardanem brakowało mi trochę szutru..a poza tym co to za motocyklista, który nie ma okazji pogrzebać przy swoim motocyklu..teraz przynajmniej będę mógł naoliwić łańcuch.

Wczoraj rozkręciłem sprzęt, potwierdziłem jego stan, oszacowałem co pójdzie do wymiany.. zamówiłem już płyny, filtry, świece.. jeszcze tylko wyślę moto na kontrolę luzu zaworowego i rozpoczynam sezon na funbike'u ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strzelec to najlepszy znak. Witam brata zodiakalnego :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć :)

wykrzyk z szajstreka przez taptataptacośtam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robos, geograf robi różne rzeczy.. m.in. zdjęcia z góry abyś mógł planować swoją moto trasę na google maps :P

Dave - tak, 10letni Twin.. kulturą w porównaniu z V-ką nie grzeszy.. ale też ma coś w sobie.. zaskakująco mocny. W tegorocznych planach zamierzam przeorać nim Beskid Niski i Bieszczady.. Deauville nie lubi bezdroży, a ja i owszem. Żeglujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Napisz, że to ten ze świecą zapłonową z podwójną iskrą, a nie dwucylindrowy, bo się zacznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!

Z tymi zaworami z nami dasz radę - poprowadzimy Cię jak po sznurku - chyba, że uważasz, że nie dasz rady, ale nie wydaje mi się ;)

Cześć. Napisz, że to ten ze świecą zapłonową z podwójną iskrą, a nie dwucylindrowy, bo się zacznie.

A cóż to za dziwne dziwo?? - jeszcze takiej świecy nie widziałem, ale cóż ... się nie znam .... ;)

Sorek - nawet jak jesteś Agre - to nie wal błędów techniczno merytorycznych w każdym poście - proszę Cię bardzo !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!

Z tymi zaworami z nami dasz radę - poprowadzimy Cię jak po sznurku - chyba, że uważasz, że nie dasz rady, ale nie wydaje mi się ;)

A cóż to za dziwne dziwo?? - jeszcze takiej świecy nie widziałem, ale cóż ... się nie znam .... ;)

Sorek - nawet jak jesteś Agre - to nie wal błędów techniczno merytorycznych w każdym poście - proszę Cię bardzo !

http://pl.wikipedia....ki/BMW_F_650_GS Mogłem zacytować. Musisz poprawić wikipedię, jest tam opcja edytuj. W każdym poście ? Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I się zaczęło :)

A , cześć twin spark ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://pl.wikipedia....ki/BMW_F_650_GS Mogłem zacytować. Musisz poprawić wikipedię, jest tam opcja edytuj. W każdym poście ?

Możemy się przenieść z tą dyskusją na śmietnik - to jest wątek gdzie kolega się wita.

Ale jako, że większość Twoich wpisów wprowadza zamieszanie - wyjaśniam:

http://pl.wikipedia....%C5%82%C3%B3wna

To jest wolna internetowa encyklopedia. Nawet tak .... oświecony technicznie czy humanistycznie człowiek może dodać co chce !!

Jak napiszę, że krowa jest świnią to tak będzie. A w internecie dziłają tacy co piszą co chcą, a inni kopiują to jak leci - no, ale cóż ... żeby wiedzieć, że tam jest błąd to trzeba mieć trochę pokory w sobie i elementarną wiedzę, której Ci w tym temacie brak!

Nie będzie re - przepraszam Cię Harry za ten wpis - jak też za kolegę !! :roll:

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... cześć twin spark ;)

Masz twin spark'a ;) - to znaczy zapłon dwuiskrowy - realizowany przez 2 świece :)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Enduro nie ogranicza w wyborze trasy i tym uzależnia więc uważaj ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możemy się przenieść z tą dyskusją na śmietnik - to jest wątek gdzie kolega się wita.

Ale jako, że większość Twoich wpisów wprowadza zamieszanie - wyjaśniam:

http://pl.wikipedia....%C5%82%C3%B3wna

To jest wolna internetowa encyklopedia. Nawet tak .... oświecony technicznie czy humanistycznie człowiek może dodać co chce !!

Jak napiszę, że krowa jest świnią to tak będzie. A w internecie dziłają tacy co piszą co chcą, a inni kopiują to jak leci - no, ale cóż ... żeby wiedzieć, że tam jest błąd to trzeba mieć trochę pokory w sobie i elementarną wiedzę, której Ci w tym temacie brak!

Nie będzie re - przepraszam Cię Harry za ten wpis - jak też za kolegę !! :roll:

Co się dziwisz, przecież musi być kilkudziesięciu głupków których rozumy Ty posiadasz (pozjadałeś?) wiem co to two spark, też mi nie pasowało za bardzo ale faktycznie nie jestem taki mądry jeszcze żeby być pewny niektórych rzeczy i wcale się tego nie wstydzę. Faktycznie mogłem wprowadzić w błąd tym cytatem ale na pewno nie tym, że twin to potoczna nazwa nowego gs-a 650. Oczywiście Ty tylko czekasz żeby się do czegoś przyczepić bo jak inaczej możesz funkcjonować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam lubić te wasze kłótnie w sumie w każdym poście :) sweet

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D dziękuję za tak miłe powitanie.. jako podsumowanie ostatnich postów, chciałbym powiedzieć i potwierdzić.. że wczoraj wykręciłem dwie świece NGK DR8EA z głowicy silnika jednocylindrowego ;-)

Jarek, dziękuję za pomoc.. oglądałem fajne tutoriale z forum dot. luzów zaworowych.. ale ja jestem z tych, którzy nie biora się za coś w czym nie czują się pewnie, dlatego tego rodzaju serwis zlecam zaufanemu mechanikowi. Poza tym planuję kontynuować dotychczasową historię serwisową motocykla.. u mnie każdy sprzęt musi być igiełka :P

Swojego motocykla ani kobiety nie pożyczam.. ani nie oddaję w nieznane ręce hahaha :P (mam nadzieję, że nie będzie tego czytała hehe)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tu (Europa) tylko jeden zaufany mechanik. Pozdro i sory za OT.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×