Skocz do zawartości
Kaczorek94

Problem z demontażem tłumika w bmw f650 st 1997 r.

Recommended Posts

dym lekko niebieski będzie od oliwy

dym biały (w zasadzie para) o takim słodkim zapachu będzie pochodził z płynu chłodniczego.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

władza uderza do głowy :)

A co?? Masz problem, że władza usunęła Twój debilny post??

Więc Centrino jeśli dym pochodzi z płynu chłodniczego to co powinienem Twoim zdaniem zrobic? :cool:

Czyli wniosek, że w spalinach czuć płyn chłodniczy czy tak tylko pytasz??

PS

Pytania kieruj bardziej do Jarka - to jest osoba, która najlepiej nakieruje Cię na diagnozę problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy bez agresji :cool:

Chodzi o to że jak płyn jest w spalinach to chciałbym wiedziec skad? ;-)

Jeśli macie jakies teorie to chętnie przeczytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to że jak płyn jest w spalinach to chciałbym wiedziec skad? ;-)

W miażdżącym przypadku z pękniętej głowicy lub uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Pytanie jest inne: skąd wiadomo, że u Ciebie to płyn jest w spalinach? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płyny w spalinach świadczy raczej o uszkodzonej uszczelce między cylindrem a kanałem płynu. Może jeszcze świadczyć o pęknięciu głowicy. I zapewne o czymś jeszcze może świadczyć ale do głowy mi nie przychodzi ;)

Ale musisz być pewny, że to jest płyn

PS

Jarek był pierwszy ;)

Edytowane przez Centrino
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczesniej tak nie dymił jak teraz wiec, myślałem że skoro dymi i po podpowiedziach Centrino oraz taty to będzie płyn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz ... nie jest wykluczone, że jest tak jak myślicie, ale zwróć uwagę na moment - tankowanie - jesteś pewny, że paliwo nie zawiera czegoś co może "dymić" ;) Wchodzicie w robotę i koszty - więc dobrze jest przemyśleć wszystkie za i przeciw, wyciągnąć wnioski,a potem dopiero rozbierać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw upewnij się jaki zapach mają spaliny.

Później nam to opisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw upewnij się jaki zapach mają spaliny.

Później nam to opisz.

To nie jest jedyne kryterium. "Dym", woń ... pojawi się tylko w przypadku pewnego, nie małego, spalania glikolu czy co tam masz w układzie chłodzenia. Pierwsze trzeba się upewnić czy układ jest szczelny czy gdzieś nie wycieka, gdzieś się nie przedostaje .... , a potem dopiero można wyciągać dalej idące wnioski. Doświadczony mechanik może oczywiście po jakości spalin z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że to płyn jest w spalinach, ale tutaj tez muszą wystąpić pewne okoliczności.

Powtarzam - Wy macie motek przed sobą i z całą pewnością Wam jest łatwiej ocenić sytuację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tankowanie jakimś słabym paliwem słabo realne (zawsze orlen). Poza spalinami na uszczelke wskazywałoby zwiększone ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym. :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tankowanie jakimś słabym paliwem słabo realne (zawsze orlen). Poza spalinami na uszczelke wskazywałoby zwiększone ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym. :cool:

A wiesz jakie jest właściwe ciśnienie w tym układzie ?

A wiesz czym może być spowodowane zwiększone ciśnienie w układzie chłodzenia?

A to jeszcze musisz się zdecydować: czy dmucha do układu czy wydmuchuje z układu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jakie ale chyba nie takie, żeby wyrzucic korek ze zbiorniczka wyrównawczego po odpaleniu.

Sądzimy, że dmucha do układu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze!

Widzę, że nasza rozmowa jest dość jednostronna. Widać, że niewiele Cię zastanawia z tego co staramy się Ci przekazać - masz plan w głowie i gdzieś w środku bronisz decyzji o słuszności uszkodzenia ... uszczelki w w głowicy. Niech tak zostanie. Może masz rację, niezależnie od naszych argumentów i próbie pomocy w pewniejszym zdiagnozowaniu problemu niż tylko przeczucie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W najbliższych dniach wpadnie do mnie mechanik i to oceni ;-) Dam znac co i jak. Nie wiem czy to uszczelka ale chyba jak nie rozbiore to się nie dowiem.

Zastanawia :-) gdyby mnie nie zastanawiało to nie szukałbym porady u bardziej doświadczonych. Opcje lichego paliwa odrzucam bo jakieś 6 literków, które spuściłem z baku dałem bratu do jego hondy i wszystko grało jak w zegarku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jakie ale chyba nie takie, żeby wyrzucic korek ze zbiorniczka wyrównawczego po odpaleniu.

Sądzimy, że dmucha do układu...

To jeszcze na koniec - tak ode mnie ;)

Jak może w sprawnym zbiorniczku wyrównawczym "wyrzucić korek" jak zbiorniczek jest atmosferyczny ;)

Zamiast zdejmować głowicę to bym sprawdził przewód odpływowy zbiorniczka czy jest drożny, a także korek w chłodnicy czy pracuje jak należy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli Jarku Twoim zdaniem korek powinien byc na swoim miejscu i nie powinno w nim zebrac sie takie ciśnienie? :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×