Skocz do zawartości
krecik_m

Zakup komputera stacjonarnego.

Recommended Posts

Ciekawy wątek.

Myślałem że wszyscy uciekają od stacjonarnych .

A tutaj niespodzianka .

Obserwuję dalej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już jestem po zakupie! Pojechałem do kilku sklepów, nasłuchałem się, że wszędzie mają najlepszy sprzęt i najtańszy... Troszeczke podumałem i kupiłem takie coś:

procesor Intel core i5-4430 3,0Ghz

płyta Asus H81M-D PLUS USB 3.0 LGA 1150

pamięć 4 GB 1600 Kingston Hyper X

HDD SEAGATE 1 TB SATA3

Obudowa modecom 400W

grafika GeForce gt 630 2GB

DVD Samsung Sata

system windows 7

cena 1699 zł

do tego monitor 21,5'' Samsung SyncMaster T22C300EW z tunerem TV

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytam przekornie, za co? ;>

odpowiem przekornie - za brak wirusów, a co za tym idzie programów antywirusowych, które odpowiednio spowalniają kompa :-D

Na jabłko przesiadłem się ponad rok temu i na początku kląłem na gładzik i inne rozwiązania Appla, teraz nie ma mowy, żebym wrócił do windy ;-)

Ale to tylko moje spostrzeżenie :-D

Dodam jeszcze, że Mac nie jest aż taki drogi jakby się wydawało, bo kupując na przykład PC-ta stacjonarnego musisz doliczyć jeszcze Windę, Offica (żeby mieć maila) i program antywirusowy, a w Macu stacjonarnym masz już system operacyjny, mail i jeżeli chcesz samego Worda nie musisz kupować całego Office :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krecik_m, dokup ze 4 GB ramu żebyś za miesiąc nie narzekał ;]

za brak wirusów

[...]

Offica (żeby mieć maila) i program antywirusowy

Przekornie będę kontynuował ;P Od 2-3 lat nie widziałem wirusa, a a-v nie mam ;] No i istnieją inne programy do obsługi maila niż Outlook ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krecik_m, dokup ze 4 GB ramu żebyś za miesiąc nie narzekał ;]

Przekornie będę kontynuował ;P Od 2-3 lat nie widziałem wirusa, a a-v nie mam ;] No i istnieją inne programy do obsługi maila niż Outlook ;]

Właśnie dlatego nie widziałeś wirusa :-D Zainstaluj sobie jakikolwiek program antywirusowy i przekonasz się ile ich masz

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dlatego nie widziałeś wirusa :-D Zainstaluj sobie jakikolwiek program antywirusowy i przekonasz się ile ich masz

Nie mam ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież mówi, że nie ma to znaczy, że nie ma i skąd ma wziąć :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecałbym nieco lepszy monitor ale skoro już kupiony to niech całość dobrze służy ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odpowiem przekornie - za brak wirusów, a co za tym idzie programów antywirusowych, które odpowiednio spowalniają kompa :-D

Na jabłko przesiadłem się ponad rok temu i na początku kląłem na gładzik i inne rozwiązania Appla, teraz nie ma mowy, żebym wrócił do windy ;-)

Ale to tylko moje spostrzeżenie :-D

Dodam jeszcze, że Mac nie jest aż taki drogi jakby się wydawało, bo kupując na przykład PC-ta stacjonarnego musisz doliczyć jeszcze Windę, Offica (żeby mieć maila) i program antywirusowy, a w Macu stacjonarnym masz już system operacyjny, mail i jeżeli chcesz samego Worda nie musisz kupować całego Office :lol:

To przyBajerzyłeś teraz, że ho ho ho. :D

Tak w skrócie, bo nie wiem, się nie orientuje i ... Nie wierzysz mam nadzieję w to co piszesz, czyli że z racji posiadania jabłka jesteś wiruso-bezpieczny. A niby skąd się biorą robaki, że tak zapytam.... jak nie z jabłek? :D

Programy antywirusowe na X-OSy są i jeżeli jeszcze ich nie zainstalowałeś, to mam nadzieję zrobisz to czym prędzej.

Do PCta windę trzeba doliczyć, ale te ~250zł i tak czyni go tańszym niż produkty Apple. Office nie musisz kupować (a na pewno nie z powodu poczty), bo masz darmowe alternatywy - ot choćby Open Office. Antywirusów (i to dobrych) darmowych jest na pęczki. A do poczty całkiem przyzwoity darmowy program masz choćby od samego Microsoft-u.

I jeszcze przy okazji: To, że masz jabłko nie znaczy że musisz być na Mac OS (właściwie X OS), bo na jabłkach można też używać windy. Wprawdzie to marnotrawstwo, ale MacBook to sprzęt a nie program.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To przyBajerzyłeś teraz, że ho ho ho. :D

Tak ...

bla, bla, bla,

...program.

i tak mnie nie namówisz do powrotu na windę :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Maca mini na którym przy uzyciu programu parallels mam zainstalowaną windę. Niestety muszę bo wiele programów mam na windę. Przesuwając ekrany równolegle mogę pracować na moim ulubionym i stabilnym OS X i jak muszę na windzie.

A z tą ceną, że można pc dużo taniej kupić, tak to prawda, ale jak będziesz chciał komputer o podobnych parametrach do maca to w cenie nie będzie już tak widocznych różnic. Natomiast pod OS X'em wszystko pracuje tak jak powinno. Nic się nie zawiesza, podłączasz urządzenie i ono jest.

Podobnie jak Bajer uważam, że nic mnie nie zmusi do powrotu do pc.

A i jeszcze jedno - bardzo ważne. Jak chcę coś zrobić na komputerze, włączam komputer, czekam chwileczkę (zwłaszcza jak jest dysk SSD), włączając windę można iść spokojnie zrobić sobie kawę, po powrocie akurat będzie się kończyła uruchamiać.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

włączając windę można iść spokojnie zrobić sobie kawę, po powrocie akurat będzie się kończyła uruchamiać.

Eh, uwielbiam takie rozmowy - windę ostatnio ile lat temu widziałaś/eś? ;] Opcje sleep, hibernate? Instant-on, który ma już chyba każdy producent sprzętu? To naprawdę jest filozoficzna dyskusja, a nie temat na to forum ;]

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak mnie nie namówisz do powrotu na windę :lol: :beer:

Nawet nie zamierzam.

Nie dopisałem wcześniej, że post neutralny. Czysto informacyjny. Używaj czego chcesz, choćby BSD jeśli lubisz :-) :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja mam Maca mini na którym przy uzyciu programu parallels mam zainstalowaną windę. Niestety muszę bo wiele programów mam na windę. Przesuwając ekrany równolegle mogę pracować na moim ulubionym i stabilnym OS X i jak muszę na windzie.

A z tą ceną, że można pc dużo taniej kupić, tak to prawda, ale jak będziesz chciał komputer o podobnych parametrach do maca to w cenie nie będzie już tak widocznych różnic. Natomiast pod OS X'em wszystko pracuje tak jak powinno. Nic się nie zawiesza, podłączasz urządzenie i ono jest.

Podobnie jak Bajer uważam, że nic mnie nie zmusi do powrotu do pc.

A i jeszcze jedno - bardzo ważne. Jak chcę coś zrobić na komputerze, włączam komputer, czekam chwileczkę (zwłaszcza jak jest dysk SSD), włączając windę można iść spokojnie zrobić sobie kawę, po powrocie akurat będzie się kończyła uruchamiać.

Tia. Jasne. Fajnie jest porównać SSD z FDD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eh, uwielbiam takie rozmowy - windę ostatnio ile lat temu widziałaś/eś? ;] Opcje sleep, hibernate? Instant-on, który ma już chyba każdy producent sprzętu? To naprawdę jest filozoficzna dyskusja, a nie temat na to forum ;]

NIestety mam windowsa na komputerze stacjonarnym w pracy… A ty masz Maca?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dodam jeszcze, że Apple ma opcję zakupu programów takich jak na przykład Photoshop na dany miesiąc, płacisz - używasz, nie chcesz używać - nie płacisz za dany miesiąc ;-) a w windzie musiałem kupić za parę tysi :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, kompa zakupiłem i hula mi ok, za rady jestem wdzięczny, a więc temat do zamknięcia, bo widzę, że się nakręcacie!:)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

my się nie nakręcamy, tak już mamy, że lubimy sobie dysputować na różne tematy, potem przychodzi zlot i opijamy "przemyślenia" :-D :beer:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo tak to za co pić? Zdrowie każdego już dawno przepite...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dodam jeszcze, że Apple ma opcję zakupu programów takich jak na przykład Photoshop na dany miesiąc, płacisz - używasz, nie chcesz używać - nie płacisz za dany miesiąc ;-) a w windzie musiałem kupić za parę tysi :P

Nie bajeruj forumowiczów. ;-)

Inne firmy (w tym np Microsoft i ich office) Też ma taką ofertę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krecik, powiem ci ze do uzytku ktory opisales, to przestrzeliles z typi parametrami. Na tym co masz teraz mozesz nawet pograc :)

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bajeruj forumowiczów. ;-)

Inne firmy (w tym np Microsoft i ich office) Też ma taką ofertę.

Dave, handlujesz pecetami? ;D

Strasznie przepraszam za rozpętanie tej dyskusji, nie miałem złych zamiarów ;]

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave, handlujesz pecetami? ;D

Strasznie przepraszam za rozpętanie tej dyskusji, nie miałem złych zamiarów ;]

Nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obserwuję wątek ;)

Noszę się z zamiarem kupna czegoś nowszego i lżejszego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

e :)

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×