Skocz do zawartości
Rafal_B

Jak serwisowac f650gs 2002

Recommended Posts

Witam, tam jak juz wspominałem nie mam doświadczenia z tym motocyklem. Kupilem wersję z 2002 z przebiegiem 47k.

Mam pytania:

1. Co powinienem sprawdzić/wymienić/ustawić po zakupie?

2. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry serwis w okolicy Wrocławia lub Oławy?

3. Co ile kilometrów powinienem wymieciac plyny /filtry?

Rozumiem, że większość danych jest w serwisowce, ale potrzebuje informacji jak do tego modelu podejść w praktyce.

Dzieki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, tam jak juz wspominałem nie mam doświadczenia z tym motocyklem. Kupilem wersję z 2002 z przebiegiem 47k.

Mam pytania:

1. Co powinienem sprawdzić/wymienić/ustawić po zakupie?

2. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry serwis w okolicy Wrocławia lub Oławy?

3. Co ile kilometrów powinienem wymieciac plyny /filtry?

Rozumiem, że większość danych jest w serwisowce, ale potrzebuje informacji jak do tego modelu podejść w praktyce.

Dzieki

Punkt 1 - jest opisany na forum

Punkt 2 - jest informacja na ten temat

Punkt 3 - jest kilka wątków na ten temat

Które przeczytałeś ...??? i co możemy Ci dodać - może zapytaj w konkretnym wątku tematycznym ???

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Punkt 1 - jest opisany na forum

Punkt 2 - jest informacja na ten temat

Punkt 3 - jest kilka wątków na ten temat

Które przeczytałeś ...??? i co możemy Ci dodać - może zapytaj w konkretnym wątku tematycznym ???

Wychodzi na to ze na forum jest wszystko i nie ma co dodać ;-)

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi na to ze na forum jest wszystko i nie ma co dodać ;-)

Można dodać, że Dakarowy to od dawna wie :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki znalazłem punkt 2. Nadal brakuje 1 i 3. Ale nadal szukam. Może nie najlepszym pomysłem było wrzucenie tematu w forum głównym. Sory...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oki znalazłem punkt 2. Nadal brakuje 1 i 3. Ale nadal szukam. Może nie najlepszym pomysłem było wrzucenie tematu w forum głównym. Sory...

Przestań się łamać, nie takie rzeczy ludzie wrzucili :-D

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na 1,3 nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zalecane znajdziesz w serwisówce.

Każdy motek używany jest w innym stanie, inaczej serwisowany, a każdy "nowy" kierownik inaczej podchodzi do rzeczy.

Podobnie jest z płynami, filtrami ..... Przykładowo sprawa filtra: będziesz jeździł A4 czy topił motek w wodzie czy jeździł na piaszczystych drogach ? Raczej nie znajdziesz uniwersalnego wątku jak tez uniwersalnej odpowiedzi.

Opisz po kolei problem i zadaj konkretne pytanie, a wtedy może zacznie się dyskusja z różnymi opiniami, sugestiami ... To Ty musisz zdecydować co i kiedy wymieniać ;)

I jeszcze jedno: jak szukasz warsztatu to może oprzyj się na opinii kogoś komu powierzysz motek do serwisowania - choć i mechanicy mają różne podejście do problemu i różne doświadczenia zawodowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki znalazłem punkt 2. Nadal brakuje 1 i 3. Ale nadal szukam. Może nie najlepszym pomysłem było wrzucenie tematu w forum głównym. Sory...

Wszystko jest lepsze od kolejnego wątku o stroju i kaskach :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest lepsze od kolejnego wątku o stroju i kaskach :lol:

O oponach nie wspominając :-D

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O oponach nie wspominając :-D

No bo "olejowy" to jest do wspominania :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Ogólnie motorek dziś juz testowalem na dłuższej trasie. Wydaje mi się, ze Pracuje OK, ale mam tylko doświadczenie z NX 650, TDM i XT. Ogólnie chce tylko uniknąć sytuacji, ze cos się rozsypie z uwagi na to, ze nie zwrocilem na to uwagi Wydaje mi się ze najprostszym rozwiązaniem będzie jeśli moglibyscie polecić jakiegoś mechanika w okolicy Oławy lub Wrocławia. Mógłbym z nim to omówić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki. Ogólnie motorek dziś juz testowalem na dłuższej trasie. Wydaje mi się, ze Pracuje OK, ale mam tylko doświadczenie z NX 650, TDM i XT. Ogólnie chce tylko uniknąć sytuacji, ze cos się rozsypie z uwagi na to, ze nie zwrocilem na to uwagi Wydaje mi się ze najprostszym rozwiązaniem będzie jeśli moglibyscie polecić jakiegoś mechanika w okolicy Oławy lub Wrocławia. Mógłbym z nim to omówić.

Nie bądź taki elektryczny ;-) jeśli masz z czymś kłopot to pisz, inaczej to wróżenie z fusów :-D

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klasyka tego modelu to:

- pompa wody ( trzeba sprawdzać poziom płynu w chłodnicy - nie w zbiorniczku ) i patrzeć na dziurkę pod pompą

- kable się przecierają - najczęściej w okolicy główki ramy

- sprzęgiełko rozrusznika ( trzaska, albo nie chce zapalić )

- regulator napięcia ( trzeba sprawdzać prąd ładowania )

- sterowanie posiada wrażliwość na zły stan akumulatora ( przerywa, gaśnie ... )

Inne jak w innych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... jeśli masz z czymś kłopot to pisz....

Rób dokładnie co Ci Admin Paweł radzi ... on wie, że admin Jarek pomarudzi, pomiesza słowami, ale kiedyś odpowie! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki dzieki. Może jestem trochę nadpobudliwy z tym tematem. Ale chce uniknąć sytuacji, która miałem przykładowo z nx'em.

Niespodzianką było na przykład standardowe zużycie oleju na poziome 2l na 1000 km i z tego co się dowiedzialem , to żadna nowosc dla tego modelu.:) Trochę pojeździłem z suchym silnikiem za co później sporo zapłaciłem

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oki dzieki. Może jestem trochę nadpobudliwy z tym tematem. Ale chce uniknąć sytuacji, która miałem przykładowo z nx'em.

Niespodzianką było na przykład standardowe zużycie oleju na poziome 2l na 1000 km i z tego co się dowiedzialem , to żadna nowosc dla tego modelu.:) Trochę pojeździłem z suchym silnikiem za co później sporo zapłaciłem

Ufać ale kontrolować jak mawiał jeden zza buga.

Sprawdzaj olej, płyn w chłodnicy, płyn hamulcowy, stan klocków, łańcucha, zębatek, pompy wody, luzu w główce ramy, sprzęgła, linek, akumulatora, ładowania, ciśnienie w oponach i wiele, wiele innych. Jak zobaczysz jakakolwiek nieprawidłowość to pisz, na bank ktoś odpowie. Szerokiej drogi :-)

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paszków!, Paszków kochany. Zapisz się na zlot, a my Ci tak wszystko przebadamy ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest to zły pomysł. Tymczasowo doprowadzam nogę po wypadku do normy, a widzę ze raczej nie ma w tym rajdzie brodzenia w blocie, także jest to poziom trudności na który mogę sobie pozwolić. Nie jest daleko, może mi się uda...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie jest to zły pomysł. Tymczasowo doprowadzam nogę po wypadku do normy, a widzę ze raczej nie ma w tym rajdzie brodzenia w blocie, także jest to poziom trudności na który mogę sobie pozwolić. Nie jest daleko, może mi się uda...

To jest zlot.

To nie jest żaden rajd

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest to zły pomysł. Tymczasowo doprowadzam nogę po wypadku do normy, a widzę ze raczej nie ma w tym rajdzie brodzenia w blocie, także jest to poziom trudności na który mogę sobie pozwolić

Nie daj się zwieść pozorom. Poziom trudności nie jednego osiłka powalił na kolana ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest zlot.

To nie jest żaden rajd

Choć jedni wracają z ogniska asfaltem, a inni offem ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może przeczytałem zły temat...ale to tym lepiej, Na piwko i bufet tym bardziej mogę sobie pozwolić:). Widzę ze z tematem trochę ucieklem za dalako. Jeszcze raz dzięki za wskazowki, może uda mi się pojawić na którymś ze zlotów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Paszków!, Paszków kochany. Zapisz się na zlot, a my Ci tak wszystko przebadamy ;-)

To ja się piszę jako pierwszy (mam kilka rzeczy do "omówienia")! lista:

(0,7) 1. rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klasyka tego modelu to:

- pompa wody ( trzeba sprawdzać poziom płynu w chłodnicy - nie w zbiorniczku ) i patrzeć na dziurkę pod pompą

- kable się przecierają - najczęściej w okolicy główki ramy

- sprzęgiełko rozrusznika ( trzaska, albo nie chce zapalić )

- regulator napięcia ( trzeba sprawdzać prąd ładowania )

- sterowanie posiada wrażliwość na zły stan akumulatora ( przerywa, gaśnie ... )

Inne jak w innych ;)

pompa wody przy ok 50kkm pada, koszt naprawy na oryginalnych częściach nie jest duży i potrafi to zrobić nawet taki lajkonik jak ja, przy okazji coś tam urywając ;-)

specem od hamulcy jest Vengosh :D

parę tutoriali znajdziesz na forum w odpowiednim miejscu

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze małe pytanie, skoro pompa pada standardowo w okolicy 50k km, to czy warto ja po prostu wymienić zapobiegawczo przy tym przebiegu(mam 47k km)? Jaki to koszt? W samochodach w sumie to standard. Słyszałem tez ze limit życia sprzęgła to 50 kkm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×