Skocz do zawartości
leff

#Zabezpieczenie elektryczne różnych modeli BMW

Recommended Posts

W celu zawiązania jakiejś elektryzującej dyskusji zacznijmy może od tego, że F650 i F650GS + Dakar (produkowane do 2007 r.) miały instalację elektryczną z bezpiecznikami. Natomiast twiny (nowe F650GS i F800GS) zamiast bezpieczników mają komputer. Nie wiem jak wygląda sprawa z nowymi singlami, czyli G650GS i Sertao...to tyle co na początek w tej sprawie mam do powiedzenia. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... zapomniałeś o F700GS, Bajerka powiedziała, że masz przechlapane :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem co mają na celu 2 posty powyżej ;-) , ale pierwszy post rozpoczynający tą dyskusję zapowiada się interesująco..

Na przykład taki przykład: jak sprawdzić w tych modelach (2008 i powyżej) kto kradnie prąd.. wrrr.. :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G650GS a co za tym idzie Cerata ma bezpieczniki. Wnoszę to po tym, że w etui narzędziowym były zapasowe :)

A na serio, to ma. To tylko lekko zliftingowana efka tyle że skladana w Ameryce z China Export (symbol CE) silnikiem :)

Podoba mi się ten wątek. To może być czysta walka o ... *

*wstawić cokolwiek

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G650X-challenge/x-moto/x-country tez na bezpiecznikach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sytuacji jak jest zwarcie, to bezpiecznik się pali, a komputer... pokazuje błąd i trzeba jechać do serwisu? Pytam jako laik w tym temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie canbus odcina układ z którym jest problem praktycznie może przejść też w tryb awaryjny co mie musi mieć wpływu na możliwość jazdy

wydakarowane z błota...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no zaloze sie ze duzo F800 ktore maja dodatkowe gniazdka tez juz maja bezpiecznieki. Moj moto ma juz 2 :)

1 do navi i 1 do gniazdka duzego :)

A tak serio to w teorii nie powinnien moto gubic pradu bo komputer powinien odciac uklad ktory ma zwarcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Acha, no to jest jakiś trop..

Ciekawe co jak komputer będzie miał zwarcie.. odłączy klemę od akumulatora ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Powinien". Któryś z dawnych łindołsów przy totalnym padzie wszystkiego i puszczeniu diagnostyki zwracał piękny komunikat:"system wydaje się być stabilny".

Myślę że CAN bus może czasem też głupieć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że CAN bus może czasem też głupieć.

I to na tyle, ze bedzie go trzeba podlaczac do kompa, resetowac albo jeszcze nie wiem co. Gdzies na jakims zadupiu moze to stanowic problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to na tyle, ze bedzie go trzeba podlaczac do kompa, resetowac albo jeszcze nie wiem co. Gdzies na jakims zadupiu moze to stanowic problem.

Najpierw niech się to wydarzy ;-) myślę że może to być tak samo prawdopodobne jak złamanie kardana w 1200 gs :-P naczytają się tego internetu a później wypisujo :-D :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i własnie mam dylemat w tym temacie, kupiłem motocyklowe gniazdo zapalniczki i osobno wtyczke din, gniazdko w motom mam takie samo jak f650gs, chce zrobić przedłozke na kiere, teraz zastanawiam sie czy w kable montować dodatkowo jakiś bezpiecznik?

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw niech się to wydarzy ;-) myślę że może to być tak samo prawdopodobne jak złamanie kardana w 1200 gs :-P naczytają się tego internetu a później wypisujo :-D :lol:

Na zlocie trzeba wywołać zwarcie i zobaczymy jaka jest reakcja :)

Może nawet w Gustawie o ile jest taka ilość alko żeby mnie zmiękczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×