Skocz do zawartości
sir.pit

"Lewy" kabel i wtyczka pod kanapą GS'a

Recommended Posts

Witam bardziej doświadczonych kolegów ;-)

W czasie przygotowania nowo zakupionego motoru do sezonu , pod kanapą znalazłem niepokojące kabelki i wtyczki nigdzie nie podpięte !

Motorem przelatałem kilkadziesiąt kilometrów i nie widziałem żadnych problemów z elektryką - pompka paliwa działała normalnie, rezerwa świeciła itp.

Czerwony kabel na pewno jest od gniazda zapalniczki ale dziwi mnie że wyprowadzony był pod kanapę a nie do akumulatora. Kabel niebieski zaślepiony i idzie w kierunku tylnej lampy ale tam wszystko działa !? No i nieszczęsna wtyczka, brak wolnego gniazda.

Jeśli KTOŚ potrafi pomóc i rozwieje moje wątpliwości to z góry dzięki serdeczne ;-)

więcej na FOTO

post-3543-0-24544700-1395744523_thumb.jpg

post-3543-0-43373600-1395744526_thumb.jpg

post-3543-0-03134000-1395744531_thumb.jpg

post-3543-0-32961200-1395744535_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wtyczką się nie przejmuj.

A kable to jakiś homemade, wiec ciężko powiedzieć co autor miał na myśli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skąd "wychodzi" ten niebieski, zaślepiony kabel? Zdecydowanie wygląda na twórczość własną, w GSie chyba wszystkie kable są dwukolorowe, nie? Chociaż izolacja wygląda na oryginalną, szmacianą ;] Poniżej schemat (do 04+, ale jest prawie(?) to samo), może będzie Ci łatwiej go prześledzić po kolorach innych kabli.

http://f650gs.pl/fot...307electrik.jpg

A tu poszczególne sekcje w PDF-ie:

http://f650gs.pl/fot..._schematics.pdf

Kabel od zapalniczki możesz wpiąć na dwa sposoby, albo przez bezpiecznik do aku, wtedy masz napięcie cały czas na zapalniczce (raczej kiepski pomysł), albo przez przekaźnik zwierany czymś po stacyjce, np. światłami - i tu, jak mi się wydaje, może być trop dla kabla niebieskiego, może z niego był sterowany takowy przekaźnik? Złącze na kablu od zapalniczki to standardowe płaskie złącze, 5 czy tam 6 mm, więc akurat pod przekaźnik. Nie masz gdzieś luźnej kostki jak niżej pod kanapą? ;D

l_3439.jpg

Edit: A temat wtyczek chyba warto podpiąć, bo to już drugi sezon tutaj jak się pojawia w okolicach lutego-marca ;]

http://f650gs.pl/topic/5385-co-to-za-wtyczki/

http://f650gs.pl/topic/6240-luzna-wtyczka-dakar-2000r/

Edit2: No i wątek do przeniesienia.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wtyczką oznaczoną żółtą strzałką na 3 i 4 zdjęciu się nie przejmuj - ten typ tak ma/nigdzie nie jest wpięta.

Pozostałe to tak jak napisał Rasta - twórczość własna poprzedniego właściciela moto ;)

A gniazdo zapalniczki możesz podpiąć na kilka sposobów, jest już o tym napisane na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli KTOŚ potrafi pomóc i rozwieje moje wątpliwości to z góry dzięki serdeczne ;-)

więcej na FOTO

Nieładnie - oj chyba nie przeczytałeś wszystkiego co wcześniej zostało już na forum napisane - przyznaj się ;)

Nie przeczytałeś, a nowy wątek założyłeś ... , a co najmniej z 5 razy już było pisane o tej wtyczce - choć nie ja - przez wizy do USA ;)

Wizy do Ameryki nie zniesione to i wtyczka Ci niepotrzebna - jak potrzebujesz taką to możesz ją obciąć ;)

Jak mawia Dakarowy: na tym forum już wszystko jest napisane, ale znaleźć trudno, a naród z czytaniem ma problem - nic osobistego - takie są badania, a na statystykę nie poradzisz ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A, niepotrzebny. Do usunięcia ;]

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A, niepotrzebny. Do usunięcia ;]

Ale post czy kabel ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow jak szybko i wyczerpująco :-D

rasta *dzięki za pełną odpowiedź :beer:

Jarku* dzięki za łagodne mnie potraktowanie ;-) już się bałem że mnie zjedziesz jak burą sukę - 'widziałem' Cię w akcji :twisted:

I tak nie jest żle jak na pierwszy poważny post na ZACNYM Forum

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieładnie - oj chyba nie przeczytałeś wszystkiego co wcześniej zostało już na forum napisane - przyznaj się ;)

Nie przeczytałeś, a nowy wątek założyłeś ... , a co najmniej z 5 razy już było pisane o tej wtyczce - choć nie ja - przez wizy do USA ;)

Wizy do Ameryki nie zniesione to i wtyczka Ci niepotrzebna - jak potrzebujesz taką to możesz ją obciąć ;)

OK o wtyczce, zgoda nie doczytałem . No ale o gniazdku i innym 'lewym' kabelku nie zapominaj ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow jak szybko i wyczerpująco :-D

rasta *dzięki za pełną odpowiedź :beer:

Jarku* dzięki za łagodne mnie potraktowanie ;-) już się bałem że mnie zjedziesz jak burą sukę - 'widziałem' Cię w akcji :twisted:

I tak nie jest żle jak na pierwszy poważny post na ZACNYM Forum

Nie podlizuj się Jarkowi tylko sprawdź skąd ten niebieski przewód idzie ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niebieski kabel mógł być "pociągnięty" z tylnej lampy i służyć jako sterowanie do np zasilania nawigacji czy też wspomnianej zapalniczki tak aby dawała napięcie po przekręceniu kluczyka.

Ale to tylko przypuszczenia :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie podlizuj się Jarkowi tylko sprawdź skąd ten niebieski przewód idzie ;]

He he he nie podlizuję tylko się Go boję :?

A kabelek oblukam rano bo moto w garażu , dam znać co i jak ...

Edytowane przez sir.pit

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie podlizuj się Jarkowi

Czyli to Ty buntujesz ludzi przeciwko mnie. Zapamiętamy sobie ... a lagi zrobione bez problemów ? ;)

He he he nie podlizuję tylko się Go boję :?

A Tobie pomogę - bo nie lubię lizusów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli to Ty buntujesz ludzi przeciwko mnie. Zapamiętamy sobie ... a lagi zrobione bez problemów ? ;)

[...]

Przygotuj się na dużo PW (a i telefon chyba mam ;D) na początku kwietnia! I jeszcze może zmienię przewód hamulcowy z przodu na HELa w stalowym oplocie ;>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieładnie - oj chyba nie przeczytałeś wszystkiego co wcześniej zostało już na forum napisane - przyznaj się ;)

Nie przeczytałeś, a nowy wątek założyłeś ... , a co najmniej z 5 razy już było pisane o tej wtyczce - choć nie ja - przez wizy do USA ;)

Wizy do Ameryki nie zniesione to i wtyczka Ci niepotrzebna - jak potrzebujesz taką to możesz ją obciąć ;)

Jak mawia Dakarowy: na tym forum już wszystko jest napisane, ale znaleźć trudno, a naród z czytaniem ma problem - nic osobistego - takie są badania, a na statystykę nie poradzisz ;)

cieżko coś tu znaleść dla mnie też,wpisz cokolwiek w okienku wyszukiwanie najlepiej znany temat albo często poruszane urządzenie zobaczysz co wyjdzie,artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×