Skocz do zawartości
Ogrodnik

GS-y w Czechach, proszę o pomoc

Recommended Posts

Ahoy,

nareszcie nadszedł ten czas, żeby kupić pierwszego GSa, lecz w grę wchodzi tylko zakup w Czechach. Znalazłem 4 interesujące mnie ogłoszenia ale biorąc pod uwagę odległości od Cieszyna proszę Was opinie "na pierwszy rzut oka", chciałbym uniknąć wyjazdów po 300km na kawe

http://www.motorkari...-gs-630697.html

http://www.motorkari...abs-621060.html

http://www.tipmoto.c...650-gs-abs.html

http://www.tipmoto.c...4-f-650-gs.html - ten mnie interesuję najbardziej, bo najtańszy :-D

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Zdravim !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żaden z tych motocykli na zdjęciach nie budzi większych zastrzeżeń. Pierwszy ma najbardziej wymęczony napęd, ostatni nie ma ABS (stąd pewnie najniższa cena). Jechać i oglądać :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli miłośnik tak mówi to zapinam jutro przyczepkę i jadę pozaglądać na 2 i 4. Dziękuję za opinię. Jak wrócę dam znać co wyszło :mrgreen:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak więc jestem już po wycieczkach, właściciel z 2 motoru w połowie drogi zadzwonił, że już sprzedany natomiast najtańszy faworyt okazał się totalnym bublem. Nie znam się wzorcowo na mechanice ale wiem, że kiedy kierownica skręca w prawo to koło powinno reagować a tu zachowywało się jak przy połączeniu bluetouch...

Do zdjęć motek był dobrze przygotowany i to wszystko po 5 min pracy silnik zaczął się pocić olejem, po czasie trudno było zauważyć skąd ciekło. Wisienką jest siedzisko, które o dziwo nie było integralną częścią motoru.

Nie będę się uskarżał na zmarnowany dzień bo czegoś mnie to nauczyło ale poszukiwań czas dalszy F^K€N $H1T.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ehhhhh skąd my znamy takie wycieczki: "Panie moto ganc noie, tylko wsiadać i jechać"

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety cudów nie ma. Albo coś jest dobre, albo coś jest tanie. Wszystko to co oglądałem za tanie pieniądze jakoś dziwnie zalatywało złomem i trumną oraz było sprzedawane na tzw. Niemca.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić motocykl dobry i tani to oznacza, że chcesz kupić dwa motocykle. ;-)

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie zobaczysz to nie ocenisz – „frycowe kilometrowe trzeba z przejechać” . Sprzedający biją się w pierś że motor jest wspaniały „niepicowany” zdjęcia aktualne, a na miejscu wychodzi wszystko i potoczne sformułowanie „ to jest enduro!” to nie jest nowy motor czego się Pan spodziewał @@@!. Jest zasadnicza różnica miedzy motorem zaniedbanym z odrobiną ułańskiej zaradności mechanizatora rolnictwa, a motorem normalnie użytkowany, serwisowanym . Sam przerabiam ten temat. Wytrwałości życzę, a coś ciekawego się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj zaliczyłem kolejny wypad na pogaduszki, jak tak dalej pójdzie to sezonu szybko nie zacznę, bo odnoszę wrażenie, że w Czechach jest więcej trupów niż u nas. Ze wszystkich ogłoszeń zostały już tylko 2szt., oto one:

1) http://www.tipmoto.c...gs-top-abs.html czy poza migaczami coś wygląda podejrzanie ?

2) http://www.tipmoto.c...s-top-stav.html

Kto z Was kupił sprzęt w salonie? Bo ten pomysł już zaczyna mi chodzić po głowie. Chciałbym poznać Waszą opinie na temat obsługi serwisowej, jakości nowego sprzętu i największych rozczarowań jeśli takowe były. Nie myślcie, że jestem zdesperowany ale naprawdę dupe mi ściska przy takiej pogodzie i szybko uciekających weekendach.

Dzięka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te dwa powyższe wypicowane, ale wyglądają naprawdę dobrze ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no ten jeden to w ogóle tylko w mieszkaniu używany i to też mało intensywnie. Tylko do tzw. jazdy wokół kominka.

Jakoś jak widzę kufry to mam podejrzenie, że moto mogło być używane normalnie a nie do jazdy po księżycu.

Napisane jest "... szukajcie a znajdziecie..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już nic doradzać nie będę :oops: , napiszę tylko, że ten pierwszy ma nieoryginalne kierunki i tylną lampę z Hong Kongu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już nic doradzać nie będę :oops: , napiszę tylko, że ten pierwszy ma nieoryginalne kierunki i tylną lampę z Hong Kongu.

o proszę, na tylną nie zwróciłem uwagi. Jak mu się przyglądam to mam wrażenie, że właściciel nie zmieniał bo musiał ale chciał go polepszyć; kierunki, tył, wysoka szybka + kufry.

Najbardziej w tych 2 nie podoba mi się wypicowanie <_<, najlepiej jak by uwalony z błota od prywatnego, który szczerze by opowiedział jego historie. Chyba nie możliwe ?

Przy okazji, czy znacie jakiegoś dobrego "Pana Leszka" w okolicach śląska znającego temat GS'a, żeby po zakupie odstawić na sprawdzenie i ewentualne naprawy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może nie Leszek ale... jak się wgryziesz w forum to sam znajdziesz

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcinie, oczywiście nie ma znaczenia kto. Chodzi o dobrą duszę, z którą można wypić piwko i wspólnie pogrzebać. Prawda taka, że jestem totalnie zielony w obsłudze motocykli, dodając słabe doświadczenie w prowadzeniu mam małe szanse na przetrwanie...

Dziękuję za sugestie, na pewno o zakupie dowiecie się pierwsi więc jak przyjdzie pora na serwis to będę "upierdliwy" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Najbardziej w tych 2 nie podoba mi się wypicowanie <_<, najlepiej jak by uwalony z błota od prywatnego, który szczerze by opowiedział jego historie. Chyba nie możliwe ?

...

Doskonałe spostrzeżenie. Jak powiedział Jacek Fedorowicz w Motodramie "...coś mi za bardzo błyszczy żeby chciało jeździć."

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×