Skocz do zawartości
razorbl

F650GS Kontrolka ciśnienia oleju

Recommended Posts

Witam,

Pytanie niby banalne, ale nigdy nie miałem GSa, więc nie wiem ;)

Czy po przekręceniu kluczy powinna się kontrolka ciśnienia oleju świecić w tym moto jak w każdym innym zresztą? ;) Bo u mnie nie świeci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinna jak w każdym .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świeci się natomiast kontrolka temp. wody, tak ma być czy coś jest zamienione z kontrolkami wody i oleju ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki, dzięki ;) dzisiaj rozbiorę zegary i sprawdzęco tam siedzi

Niekoniecznie musi to być od razu wina zegarów ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja odkopię temat by nie tworzyć nowego.Mam również problem z kontrolką oleju w moim F650 Funduro ale trochę inny a mianowicie po przekręceniu kluczyka zapala się zielona dioda od luzu oraz czerwona od oleju i po zapaleniu czerwona nie gaśnie nawet po dłuższej pracy silnika.Sprzedający mi mówił że jakieś przewody w tych wskaźnikach było zamienione podczas naprawy ale nie wiedział do końca o co chodzi.Mam nadzieję że tu nie chodzi o ciśnienie oleju i usterkę silnika tylko może jakieś czujnik jest wadliwy albo rzeczywiście coś się zamienione.Wiecie może co może być nie tak ? Akurat go remontuje i wszystko mam na wierzchu, mogę zrobić zdjęcie jak to wygląda jeśli to pomoże :-)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zdejmiesz kabelek z czujnika to coś się zmienia? I ja przyłożysz ten kabelek do masy to coś się zmienia? Wystarczy włączony zapłon.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzałem i przed zapaleniem się pali mocno jak neutral a po zapaleniu lekko się żarzy ale nie gaśnie do zera.Olej ma także pośmigam trochę i zobaczę bo i tak mu gorzej raczej nie będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to śmigaj i czekaj aż Twój forumowy mechanik Raby wyda dalsze zalecenia. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ahahah nie odpuścisz :-) Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ale nie wiem czy tu mogę napisać ale raczej nie znajdę podobnego tematu a jak jest już taki to prosiłbym o przeniesienie.Kupiłem tą w normalnej wersji.Zmieniłem z tyłu kości kiwaka z modelu ST niższego i ten model ma również wysunięte lagi do góry i tak się się teraz zastanawiam ile te lagi wysunąć bo wiadomo że każdy motocyklista ma inne proporcje ciała oraz wagę i pomyślałem że może by wstawił moto siedząc na nim na dwie wagi i wysuwać dopóki np masa nie będzie 50:50 by się lepiej prowadził.Nie wiem jak fabrycznie jest stosunek wagi na tył i przód ale chyba taki zabieg byłby dość korzystny :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Prestige napisał:

ahahah nie odpuścisz :-)

Na tym polega Twój dramat, że odpuściłem  :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tak zupełnie na serio?

Lepiej nie chciej ... :cafe4:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałoby się zapytać.. a co z rozdziałem masy 50 na 50, ale w stosunku lewo prawo, przód tył to prosta sprawa jak to ustawić, czy to się da..? Jarek, powiedz jak to jest?

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No przód tył oczywiście myślę że w ten sposób się  bo można normalnie wjechać na wagi, ktoś przytrzyma moto a Ty zajmiesz normalną pozycję do jazdy :-)

na pewno ma to jakieś znaczenie rozkład masy więcej na tyle albo więcej na przodzie dlatego pytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
42 minuty temu, dakarowy napisał:

Jarek, powiedz jak to jest? emoji848.pngemoji16.png

To zapytaj z ajfona czy innego androida - przecież Ci nie odmówię wiedzy  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Prestige napisał:

ahahah nie odpuścisz :-) Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ale nie wiem czy tu mogę napisać ale raczej nie znajdę podobnego tematu a jak jest już taki to prosiłbym o przeniesienie.Kupiłem tą w normalnej wersji.Zmieniłem z tyłu kości kiwaka z modelu ST niższego i ten model ma również wysunięte lagi do góry i tak się się teraz zastanawiam ile te lagi wysunąć bo wiadomo że każdy motocyklista ma inne proporcje ciała oraz wagę i pomyślałem że może by wstawił moto siedząc na nim na dwie wagi i wysuwać dopóki np masa nie będzie 50:50 by się lepiej prowadził.Nie wiem jak fabrycznie jest stosunek wagi na tył i przód ale chyba taki zabieg byłby dość korzystny :-)

A jak już sobie ustawisz 50/50 i będzie super :-)... I wpadniesz na pomysł... A kurde kufer se zamontuje... I znowu na wagę... 50/50... Super :-)... I jesteś w markecie budowlanym i wpadłeś na pomysł że kupisz worek kleju i wpakujesz go do kufra... Super, że to market budowlany, bo mają wagi...50/50???... :-):-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no to 50:50 podałem dla przykładu po prostu bo jak wezmę pasażerkę np bo to wiadomo że się robi co innego tylko tak czy siak muszę te lagi przestawić bo w st są wysunięte a nie wiem na ile je wysunąć żeby było dobrze. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, manioora napisał:

A jak już sobie ustawisz 50/50 i będzie super :-)... I wpadniesz na pomysł... A kurde kufer se zamontuje... I znowu na wagę... 50/50... Super :-)... I jesteś w markecie budowlanym i wpadłeś na pomysł że kupisz worek kleju i wpakujesz go do kufra... Super, że to market budowlany, bo mają wagi...50/50???... :-):-)

Ale tylko jak będzie jeździł ze wschodu na zachód, a jak na północ to musi obniżyć przód, a jak na południe to podnieść. Ile? Pierwiastek kwadratowy promienia ziemi i podniesiona do trzeciej potęgi odległość stycznych opon do podłoża. Wtedy wyjdzie co i jak ;) 

Oczywiście na północ minus, a na południe plus wyliczoną wartość.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jarek napisał:

Ale tylko jak będzie jeździł ze wschodu na zachód, a jak na północ to musi obniżyć przód, a jak na południe to podnieść. Ile? Pierwiastek kwadratowy promienia ziemi i podniesiona do trzeciej potęgi odległość stycznych opon do podłoża. Wtedy wyjdzie co i jak ;) 

Oczywiście na północ minus, a na południe plus wyliczoną wartość.

To oprócz wagi sobie kompas musi kupić...

I kalkulator... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, manioora napisał:

To oprócz wagi sobie kompas musi kupić...

Oczywiście,  bo jak pojedzie np. na północny wschód to należy korygować w zależności od kąta "pomiędzy" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×