Skocz do zawartości
razorbl

F650GS Kontrolka ciśnienia oleju

Recommended Posts

2 minuty temu, Jarek napisał:

Oczywiście,  bo jak pojedzie np. na północny wschód to należy korygować w zależności od kąta "pomiędzy" ;)

No i teraz jeszcze zakręty... Bo po prostym to se każdy policzy... Ale jak ustawić trójkąt ostrzegawczy, żeby to wszystko policzyć??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wy znowu swoje.Tak szczerze to jak się czyta te wasze rozmowy to mam wrażenie że coś tu jest jednak nie tak i miałeś rację że to nie jest lekko....

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Prestige napisał:

A wy znowu swoje.Tak szczerze to jak się czyta te wasze rozmowy to mam wrażenie że coś tu jest jednak nie tak i miałeś rację że to nie jest lekko....

Jak to było? Głupie pytanie, głupia odpowiedź?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to nie można napisać normalnie że daj spokój, wysuń te lagi o x cm i będzie dobrze i nie kombinuj  np ?? to moje 1 moto więc nie wiem takich rzeczy myślałem że może da się to jakoś lepiej ustawić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Prestige napisał:

No to nie można napisać normalnie że daj spokój, wysuń te lagi o x cm i będzie dobrze i nie kombinuj  np ?? to moje 1 moto więc nie wiem takich rzeczy myślałem że może da się to jakoś lepiej ustawić

Za łatwo by było... Ty se jeszcze z tym czujnikiem sprawdź tak jak Ci @Jarek pisał... 

Bo ja to rolnik jestem, a wiesz rolnik jak jedzie ciągnik kupić, to ciśnienie sprawdza... I zawsze podejrzewam najgorsze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak to ja mogę rozmawiać, od razu lepiej, tak właśnie coś mi się to nie podoba ale pali normalnie, nie dymi to by panewki do roboty były ? Lipa by była straszna bo ma tylko 48k przebiegu a to ciśnienie jak mam sprawdzić jakiś zegar wkręcić ?Nie mam żadnych przyrządów a przewodem ruszałem itp i nic 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
34 minuty temu, Prestige napisał:

A wy znowu swoje.Tak szczerze to jak się czyta te wasze rozmowy to mam wrażenie że coś tu jest jednak nie tak i miałeś rację że to nie jest lekko....

Tutaj jest forum F650GS - taki tutaj mamy klimat ... albo go polubisz, przyzwyczaisz się, albo sobie pójdziesz w cholerę ... Jesteś ostrzeżony i wybór należy do Ciebie, bi my raczej się nie zmienimy ... , a nie znasz nas od tej gorszej strony ... :default_hammerpc:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to odłącz kabel od czujnika i zobacz czy będzie świecić... Za rączkę Cię trzeba prowadzić??? Pokombinuj też trochę...

Na pomiary jeszcze przyjdzie czas... Tym bardziej, że nie masz czym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, manioora napisał:

No to odłącz kabel od czujnika i zobacz czy będzie świecić... Za rączkę Cię trzeba prowadzić??? Pokombinuj też trochę...

Adyć właśnie kombinuje jak koń w cyrku. Nic nie słucha z tego co się mu mówi ... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Tutaj jest forum F650GS - taki tutaj mamy klimat ... albo go polubisz, przyzwyczaisz się, albo sobie pójdziesz w cholerę ... Jesteś ostrzeżony i wybór należy do Ciebie, bi my raczej się nie zmienimy ... , a nie znasz nas od tej gorszej strony ... :default_hammerpc:

Ostatnio to też forum Suzuki chciałem zauważyć...

1 minutę temu, Jarek napisał:

Adyć właśnie kombinuje jak koń w cyrku. Nic nie słucha z tego co się mu mówi ... :D

A bo ja nie potrzebnie mu napisałem o mierzeniu... Ale tak to jest jak się ursusa miało :-):-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, manioora napisał:

Ostatnio to też forum Suzuki chciałem zauważyć...

To jest forum od wszystkiego. Było o wibratorze, psach, kotach, a nawet o motocyklach ... ja się odnoszę tylko do nazwy, a nazwa to tajny szyfr ... :cafe4:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w ogóle to się napisaliśmy... I zaraz superprodukcja trafi na śmietnik :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, manioora napisał:

A w ogóle to się napisaliśmy... I zaraz superprodukcja trafi na śmietnik :-(

Trzeba jeszcze poczekać na takiego jednego i wtedy. :default_laugh:

6 minut temu, manioora napisał:

A bo ja nie potrzebnie mu napisałem o mierzeniu...

Nie ma co mierzyć i o czym pisać bo wiadomo w czym problem, ale trzeba poczekać na zatwierdzającą opinię kolegi mechanika...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde dobra, posprawdzam jeszcze raz te przewody czy coś się zmienia żeby nie było :-) i dam znać jutro jadę do maszyny bo wahacz zrobiony teraz zabierak i koło łózyska i simeringi jutro robię, jeszcze zegary i kosmetyka, polerka itp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj zmieniałem olej i jest to samo, daje gazu ciągle to samo pali się normalnie odpalam i lekko się żarzy to musi być wina czujnika bo jakby to była wina ciśnienia to by gasł całkowicie na obrotach.Opiłków w oleju nie było, na magnesie malutko a na filtrze też czysto.Coś nie otwiera się pewnie w tym czujniku obieg prądu i trochę się żarzy do dostaniu ciśnienia.Kumpel mi pożyczy manometr to jeszcze dla pewności zobaczymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logiki w tym co piszesz to nie ma. Ale kombinujesz ... a sprawa prosta jak drut.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Prestige napisał:

No zmierzę jeszcze manometrem i będzie jasne.

Nic złego nie zrobisz. Będzie wiadomo co już wiadomo... , ale się narobisz i będziesz szczęśliwszy, a to ma swoją wartość  :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak lubisz grzebać, to wygrzeb konektorowke z czujnika. Jak już będzie wygrzebana to napisz co się dzieje z kontrolką... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, manioora napisał:

Jak lubisz grzebać, to wygrzeb konektorowke z czujnika. Jak już będzie wygrzebana to napisz co się dzieje z kontrolką... 

Chłopak uwielbia podejście skomplikowane. Silnik rozbierze, a nie zrobi co się mu mówi ... bo to nie może być takie proste :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli co wiadomo ? silnik do remontu czy czujnik do wymiany ? A grzebać lubię :-)
Siemasz!
Wiesz jak działa czujnik ciśnienia oleju? W twoim Moto?, zresztą podejrzewam w większości maszyn z silnikiem spalinowym.

Podstawa do znalezienika usterki to znajomość tego jak dana rzecz działa.
Zanim w swoich domowych warunkach rozgrzebywać rusz głową.
Zadajesz dużo pytań więc na jedno odpowiedz.
Wiesz jak działa czujniki czy nie?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, patrykgarczu napisał:

Wiesz jak działa czujniki czy nie?

Dotknąłeś sedna najczęstszego forumowego problemu. Ludziska zamiast zapytać jak to działa pytają jak to naprawić nie wiedząc jak to działa. Potem często jest oto taki efekt, że nawet jak się powie co i jak to delikwenty i tak tego nie rozumieją zadając następne pytania świadczące o tym, że są mechanicznym dyletantem, ale chcą sam naprawiać ....

Co do kontrolki oleju - jak to zdiagnozować jest tu już dawno napisane, ale ktoś pewnie nie rozumie co jest napisane i dlaczego. Pewnie już  tak musi być. Przecież nie będę pisał ( kopiował ) tego samego w tym samym wątku dla tego samego użytkownika ... :(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli co wiadomo ? silnik do remontu czy czujnik do wymiany ? A grzebać lubię :-)
Ale grzebania bez sensu to ja znów nie rozumiem. Jeśli lubię grzebać to grzebie wtedy kiedy jest sens i potrzeba a grzebać na oślep to więcej można popsuć niż naprawić.
A później jest tekst - no tak ja to rozbierałem ale nadal nie działa nie wiem czemu.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×