Skocz do zawartości
razorbl

F650GS Kontrolka ciśnienia oleju

Recommended Posts

Wiem jak działa, jak odstaje odpowiednie ciśnienie to otwiera obwód i wtedy gaśnie kontrolka bo nie ma prądy tak jak termostat do jakieś temp jest zamknięty a po nagrzaniu się otwiera.Pisałem już że sprawdzałem przewody i są ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znudziło mi się.. wymień ten czujnik. Może być od ursusa.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, arthurr napisał:

Znudziło mi się.. wymień ten czujnik. Może być od ursusa.

No i z nudów zepsuł watek ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Lukaso napisał:

Odkopię, może ktoś zna ciśnienie oleju jakie powinno być?

To tak jakbyś zapytał: jakie rozmiar butów będzie dobry? ;)

W czym, kiedy ...?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W bańce plastikowej 4 litry

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Jezier napisał:

W bańce plastikowej 4 litry emoji6.png
 

Ale z góry czy z dołu? ;) - teraz czy w lecie? ..... ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z dołu raczej no i w sezonie.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W F650GS tak jak jest temat tego wątku. Singiel, dla jasności. A kiedy to już zależy kto jakie ma informacje, może być na zimnym na przykład, jak ma ktoś na ciepłym to też Dobrze. Jest trochę brokatu w oleju i zastanawiam się nad przyczyną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że  pływasz w temacie to podałem Ci  wartość ciśnienia ktora jest bez znaczenia dla temperatury. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Man dobry humor więc zacznijmy od początku. Napisz ładnie jaki masz motocykl, z którego roku , a najlepiej dodaj 7 ostatnich oznaczeń numeru VIN. Potem ładnie  napisz co chcesz wiedzieć - tylko sprowadź pytanie / pytania do czegoś konkretnego - technicznego, a nie ogólnego jakbyś pytał jakie buty uważacie za najlepsze dla mojej nogi ... ;) Możesz też nie pytać, ale opisać problem, który Cię nurtuje. Jak dostanę czego mi potrzeba odpowiem proporcjonalnie do formy pytań / problemu.

Co do:

28 minut temu, Lukaso napisał:

Bez znaczenia? Chyba będzie tak że na zimnym oleju jednak będzie większe ciśnienie.

0,4 bez znaczenia....!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, spróbuję opisać problem. GS singiel rok 2005 WB10175A15ZN82505

Problem jest taki że zlałem olej z silnika i zauważyłem że są w nim opiłki. Słychać też lekki stuk w silniku rytmicznie do obrotów silnika. Myślę czy to jest że sobą powiązane i czy może ciśnienie oleju jest zbyt małe i coś nie ma dobrego smarowania i się nadmiernie wyciera. Czy jest się czym martwić czy może to jest sprawa spokojnie do ogarnięcia i wcale nie zwiastuje końca tego silnika.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak znajdę chwilkę to szkrobnę kilka słów, ale teraz tylko tyle: jeżeli Czujnik oleju i jego  kontrolka jest sprawna i "nie świeci" to ciśnieniem bym się mniej martwił. To co zabija te silniki to zbyt duży stan / poziom oleju. Było o tym mnóstwo razy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opiłki na korku oleju są normalną sprawą. Po to korek jest magnetyczny żeby je wyłapywał.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Marcin N napisał:

Opiłki na korku oleju są normalną sprawą.

Nie tak do końca, ale niech Ci będzie ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, singlami zrobiłem ponad 100 000km. Olej wymieniałem w nich kilkanaście razy i nie zdarzyło mi się żeby korek był zupełnie bez opiłków.
Ale ja jestem lajkonik więc pewnie tak nie powinno być.

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, Marcin N napisał:

Jarek, singlami zrobiłem ponad 100 000km. Olej wymieniałem w nich kilkanaście razy i nie zdarzyło mi się żeby korek był zupełnie bez opiłków.
Ale ja jestem lajkonik więc pewnie tak nie powinno być.

Bo widzisz Marcinie - opiłki nie robią się od wymiany oleju, a od rozpadających się elementów silnika czy złej technice jazdy ... :default_laugh::default_tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozpadających? No może tak daleko bym nie szedł. Silnik jak silnik, elementy ruchome, pracujące, naturalnym dla mnie jest że występują siły trące, ścierające, czy jakkolwiek to nazwiemy.

Jazda motocyklem to nie warunki laboratoryjne, a rotax to sieczkarnia, jak na singla o dużej kulturze pracy, ale jednak nie dziwmy się opiłkom. Zresztą po coś ten magnes jest.

No nic się nie rozpadło w żadnym silniku...

Nie liczę pompy wody, ale tam zębatka plastikowa i poza układem olejowym

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo wszystko czego mamy w nadmiarze nas zabija - tłuszcz , nikotyna , cukier , alkohol itd . Nadmiar oleju w singlu powoduje zaciąganie go przez airbox do układu ssania - sprężony olej to nie to samo co sprężone powietrze w komorze spalania , to niszczy układ korbowo - tłokowy . To tak w skrócie . Ma być w całym układzie tyle ile jest napisane w instrukcji obsługi - 0,5 litra za dużo jeszcze całkowitej tragedii nie robi ale półtora litra za dużo oleju /bo na zimnym dolewają maniacy "do stanu max"w zbiorniku wyrównawczym na przykład / ponad te powiedzmy 2,5 litra które powinny być już tak :default_dry: . A jak tłok nie ma miejsca na prawidłową pracę to wykańcza te biedne panewki które potem w postaci wiórów lądują w misce . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×