Skocz do zawartości

Recommended Posts

.

Edytowane przez mila1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne fotki i znajome miejsca :)

Tylko zdjęcia się nie wyświetlają bezpośrednio ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś nie halo, nie przyjmuje zdjęć, ale walczę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio wcześniej zakończyłem pracę i włączył mi się szwędacz, błąkałem się kilka godzin w okolicach Nura i Ciechanowca…

1-DSC_3222.JPG

Edytowane przez mila1
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tego nie ogarnę, to do końca roku będę miał więcej postów niż admin...Dostanę bana, jak nic.

Edytowane przez mila1
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, mnie nęci ta woda, dawno z wędką nie posiedziałem nad rzeką, piekna okolica;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, mnie nęci ta woda, dawno z wędką nie posiedziałem nad rzeką, piekna okolica;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... i włączył mi się szwędacz...

Pozwól, że zaanektuję sobie to określenie, jak Putin Krym :)

Piękna, nasza rodzima i codzienna Polska.

Bardzo lubię Twoje zdjęcia :) To, co na nich i to jakie są...

Podzielam też zamiłowanie do podobnych klimatów :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna, nasza rodzima i codzienna Polska.

Wyjęłaś mi to z ust, właśnie tak miałem podsumować ten opis. Jadąc wzdłuż skarpy Bugu, a potem Nurca podziwiałem tak piękne widoki, że co chwila opadała mi szczęka, a i mijane miejscowaości warte są dłuższego zatrzymania - byłem pod wrażeniem Ciechanowca - perełka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak napisałem powyżej, piękny widokowo jest odcinek między Małkinią, Nurem i Ciechanowcem.

Przechwytywanie+Nur.JPG

1-DSC_3245.JPG

  • Like 14

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okres świąteczny, to Wielkie Obżarstwo i podróże (od stołu do stołu). Z tym pierwszym postanowiłem nie walczyć, ale to drugie nieco zmodyfikowałem. Samochód został w domu, a ja osiodłałem motka.

1-DSC_3266.JPG

Celem był Radom, ale jak zwykle włączył się szwędacz. Postanowiłem jechać wschodnim brzegiem Wisły, przez Dęblin, Puławy, Kazimierz, promem przez Wisłę do Janowca i dalej na skuśkę do stołu obiadowego.

1-DSC_3269.JPG

Pierwszy postój wymusiły widoki po prawej stronie - Wisła w promieniach wiosennego Słońca. Miejsce postoju dość historyczne, to tutaj w 1944 przeprawiały się wojska polskie na przyczółek magnuszewski ( to w tym miejscu w Czterech pancernych Janek i Gustlik biegali na golasa po plaży bo pociski rozerwały im gacie).

1-DSC_3267.JPG

1-DSC_3273.JPG

Wiosna w pełni, drzewa zaczynają się zielenić,. Świat jest piękny.

Dojechałem w okolice Kazimierza i zapuściłem się w okoliczne wąwozy i dolinki. Było tak ładnie, że w dooopie miałem zatrzymywanie i robienie zdjęć. Gęba się śmiała do każdego zakrętu. Na koniec przecisnąłem się przez Kazimierz i podążyłem w kierunku promu. Kolejki zero, z marszu wjechałem na prom.

1-DSC_3276.JPG

Chwila oddechu i czas na kilka fotek z przeprawy.

1-DSC_3280.JPG

1-DSC_3288.JPG

Dalej bocznymi drogami dotarłem do Radomia, a później to już normalnie, jedzenie, picie… picie jedzenie. I tak przez trzy dni…

Edytowane przez mila1
  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i znowu nie dałeś znać ;-)

No wiesz...Święta. Ale do Paszkowa będę jechał na skuśkę przez...Bieszczady, więc zapraszam :).

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego moje zdjęcia nie są takie soczyste? :(

Tjuningujesz jakoś?

Myślę, że to może być kwestia aparatu, lustrzanki ze względu na gabaryty wymagają trochę ceregieli ( ja przeznaczam na to cały tankbag), ale dają więcej światła. No i KAŻDE zdjęcie wymaga obróbki. To co rejestruje matryca nigdy nie oddaje rzeczywistości, no może czasami przy bardzo dobrym oświetleniu ( czyli Słońce nisko i z tyłu). Korekty robię nie większe niż +/- 5-8%.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaki aparat i jakie obiektywy, i tiuning jaki, jeśli można oczywiście? :)

Pytam, bo wreszcie kupiłam lustrzankę (właśnie po to, by cudne objeżdżane na moto okolice uwieczniać) i szczerze pisząc efekt na razie mi się nie umywa... :( Przyroda nadal wygląda okazalej, niż to, co na moich zdjęciach :(

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja robię NIKONEM D7000, a większość zdjęć obiektywem 18-105mm (czasami 55-300mm). Obróbki dokonuję jakimś prymitywnym programem dostarczonym z aparatem ViewNX2. Jak chcesz, to prześlij mi jakieś zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości, zobaczemy czy da się wyciągnąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuć gdzieś do ściągnięcia, zrobimy forumowy konkurs upiększania zdjęć!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, sam się dziwię dlaczego nie mam zdjęć ( a w maju cyknąłem 4000km)? Najpierw techniczny, więc nie było czasu na widoczki, a jak był czs to lało...Potem wyjazd do Paszkowa (na, który w sumie nie dotarłem :-( ), pomimo pięknych widoków jakie roztaczały się dookoła przez trzy dni podróży ani razu nie wyciągnąłem aparatu - CAŁY CZAS LAŁO!!! Ale na czerwiec mam już plany...więc może uda się coś nadrobić :).

Edytowane przez mila1
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×