Skocz do zawartości
Bajer

Dysk do zrzutu zdjęć i filmów.

Recommended Posts

Jakieś 6-7 lat temu były dyski z wejściem na karty sd, dzięki któremu nie trzeba było brać kompa ze sobą. Wystarczyło wyjąć kartę z aparatu, włożyć do tego dysku, nacisnąć przycisk i przerzucało całą zawartość na dysk. Włożyć kartę do aparatu, wyczyścić i robić dalej foty/filmy.

Jak Wy rozwiązujecie ten problem :?:

W najgorszym razie na wyprawę wezmę lapka i dysk twardy, ale to trochę miejsca zajmuje :-(

Najgorsze jest to, że kupiłem największą kartę micro SDXC 64 GB i mi pokazało w GoPro, że mogę zrobić tylko 2,5h filmu i to nie na najlepszej jakości, zwykła 1440p ;-)

Dodam, że nie uśmiecha mi się kupowanie kilku kart 64GB - jedna około 300 zł :-o

EDIT:

coś takiego kiedyś było, a teraz doopa :-(

http://www.pcworld.pl/news/91689/Czytnik.kart.i.HDD.w.jednym.html

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzialem ostatnio jakies dyski 1-2TB z obsluga wi-fi. Czy to sie nada nie mam pojecia. W aparacie rzadko udaje mi sie zapelnic fotkami 2.5GB.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ratowałem się ostatnio tabletem z czytnikiem kart SD i USB do podłączenia dysku.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie tabletów, lapków bym wolał nie brać, ale jak nic innego nie znajdę, to trudno :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Istnieją stacje dokujące do dysków z czytnikami kart.

np.:

http://allegro.pl/salon-unitek-stacja-dokujaca-hdd-2-5-3-5-hub-waw-i4053351212.html

Z tym, że trzeba by spytać sprzedawcę czy te stacje są w stanie przegrywać zawartość kart na dysk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na inne aukcji znalazłem taki opis:

"Podstawka dokująca wyposażona jest w czytnik kart pamięci, który umożliwia wygodne kopiowanie plików na dysk.tak aby w dogodny sposób można było zrzucać na dysk zdjęcia, muzykę czy nawet materiał video. "

ale nie jest napisane czy musi być podłączony komp do tego.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na inne aukcji znalazłem taki opis:

"Podstawka dokująca wyposażona jest w czytnik kart pamięci, który umożliwia wygodne kopiowanie plików na dysk.tak aby w dogodny sposób można było zrzucać na dysk zdjęcia, muzykę czy nawet materiał video. "

ale nie jest napisane czy musi być podłączony komp do tego.

Podejrzewam, ze musi... No chyba, ze zasilany na baterie.

EDIT: Bajer - chyba mam rozwiazanie dla Ciebie - poczytaj: http://www.jakkupowa...c-fotobank.html

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam, ze musi... No chyba, ze zasilany na baterie.

Zasilanie to inna kwestia. W tym przypadku z gniazdka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weź tylko twardy dysk, odwiedź co kilka dni kafejkę internetową lub nawet poproś kogoś : czy to na stacji benzynowej, czy to w barze.

Te sprzęty o których piszesz miały tak wolną pracę, że akumulator wystarczał tylko na zgranie karty 2GB ;)

Mam taki zabytek jeszcze, traktuję go jak dysk zewnętrzny bo do niczego więcej się już nie nadaje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam, że nie uśmiecha mi się kupowanie kilku kart 64GB - jedna około 300 zł :-o

a co to za karty? sdxc 64GB class 10 to około 150zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiązań bez "laptopowych" masz kilka:

1. tak jak pisał Piotrusz, ale w wersji ekono (jakiś dysk pewnie masz w domu, jak nie, to dowolny 2,5"):

http://allegro.pl/tracer-obudowa-721-al-otg-na-dysk-hdd-2-5-sata-i4117896786.html

i do tego dowolny z listy:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=czytnik+micro+sdhc&search_scope=&bmatch=seng-v8-p-aur-nwatch-e-0404

2.Jeżeli masz sensowny telefon (z kilkoma GB wolnego miejsca), to bierzesz:

- dowolny dysk przenośny na USB (z domowej szuflady ;) )

- czytnik kart: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=czytnik+micro+sdhc&search_scope=&bmatch=seng-v8-p-aur-nwatch-e-0404

- kabelek / przejściówka: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=otg&search_scope=category-4793

3. Wersja jeszcze bardziej mini (ale musiałbym sprawdzić czy applickacja GoPro pozwala wybrać miejsce zapisu):

- tylko dysk (na usb) i kabelek / przejściówka.

Dysk zapinasz do telefonu. Z kamery przez WiFI aplikacją GoPro App ściągasz i zapisujesz bezpośrednio na dysku.

Warunek, to oczywiście przetestować czy telefon obsługuje taki tryb (połączenie dysku przez USB).

No i dysk koniecznie wymaga oddzielnego zasilania. Z telefonu tego nie zasilisz, ale jak podłączysz choćby takim kabelkiem jak tutaj:

http://allegro.pl/obudowa-do-dyskow-2-5-hdd-kabel-jakosc-25109-i4088439664.html

Krótki do ładowarki USB, to będzie śmigać.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co to za karty? sdxc 64GB class 10 to około 150zł

Specjalne z bajerem i bajerancką ceną ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W dzisiejszych czasach pamięci tak staniały, że za 220 PLN można mieć 10 sztuk 16 GB Class 10. To może być powodem zaniku urządzeń do zgrywania kart.

Wiem, że wyścig zbrojeń technologicznych trwa ale na czym chcesz oglądać 1440p w pełnej rozdzielczości?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wiedziałem, że w sklepie "nie dla idiotów" miałem nie kupować :lol:

jaki idiota, taka cena :-D

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer Ty jesteś chyba Poznaniak nie z Poznania :)

Edytowane przez Centrino
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio brałem dysk 1TB, kumpel brał mały tablet, który mieścił się do wodoszczelnego pojemnika na sałatki/kanapki. Do tego hub aktywny i można było spokojnie wszystko przegrywać. Tablet można zastąpić smartfonem - mój androidowy trzeba byłoby wcześniej odblokować (coś tam z rootem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio brałem dysk 1TB, kumpel brał mały tablet, który mieścił się do wodoszczelnego pojemnika na sałatki/kanapki. Do tego hub aktywny i można było spokojnie wszystko przegrywać. Tablet można zastąpić smartfonem - mój androidowy trzeba byłoby wcześniej odblokować (coś tam z rootem).

Mój smartfon (android) obsługuje bez rootowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypomnij się po 10:00, to poszukam rozwiązań. Kupiłeś 64, czy coś mniejszego z kompresją działającą "jak 64"? Poza tym 300 za 64, nawet 10 klasy zapisu (jeżeli chcesz nagrywać 1080p, to absolutne minimum), to absurdalnie drogo. a fullHD 1080p na 32GB musi się zmieścić minimum 4godz, przy rozsądnych klatkach na sekundę.

Edytowane przez Logan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I właśnie dlatego można nagrywać na kartach 16GB, co oszczędza kasę, bo bakteria wyzionie swojego walecznego ducha w przybliżeniu wtedy kiedy skończy się karta (GoPro).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rotowanie, Tracer Obudowa, Obudowa do dysków 2.5" .....

Chłopy - napiszcie coś dla normalnych ludzi z zeszłowiekowym peselem ?

Po co rotować tracer i po co komuś obudowa na wyprawie to nie wiem. Bajerowi chyba chodziło o dysk, a nie obudowy do dysku ? :roll:

Czytam od początku i tylko z tego wiem, że Bajer kupił drogą kartę 64, a reszta to jakaś szyfrowana wymiana zdań i pojęć ;)

Dawać mi tutaj słownik pojęć bo wywalę na śmietnik cały wątek jako całkowicie niezrozumiały :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tylko usiądę do komputera, napiszę słowniczek dla wrednych mechaników- wspaniałych człowieków ;)

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypomnij się po 10:00, to poszukam rozwiązań. Kupiłeś 64, czy coś mniejszego z kompresją działającą "jak 64"? Poza tym 300 za 64, nawet 10 klasy zapisu (jeżeli chcesz nagrywać 1080p, to absolutne minimum), to absurdalnie drogo. a fullHD 1080p na 32GB musi się zmieścić minimum 4godz, przy rozsądnych klatkach na sekundę.

dokładnie taką kupiłem :-P

http://allegro.pl/sa...4094486011.html

no i nagrywam 1440p minimum...

Edytowane przez bajer
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak możliwe :o kompresja bezstratna i wysokie klatkowanie, które w normalnych warunkach starczyłoby na nagrywanie 3D :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nie jestem aż takim idiotą :?: Milusio :lol:

To niezależne jest ;) Nie wiem, jak inni, ale ja powyżej 25-30 klatek na sekundę nie widzę różnic w jakości- a każdy średnio rozgarnięty rozumie w sposób naturalny, że nagranie najlepszej jakości przy 60 klatkach zajmie 2 razy więcej, niż przy 30 ;) Jeżeli potrzebujesz i umiesz wykorzystać takie parametry, to jak to mówią "kto bogatemu zabroni?" Ja natomiast muszę się kierować "kto biednemu zabroni bogato żyć?" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×