Skocz do zawartości
dakarowy

Schemat elektryczny X Challenge szukam

Recommended Posts

Szukam schematu elektrycznego do G650X Challenge, dzisiaj skończył mi się prąd od tak, bez ostrzeżenia... :cry:

Od razu podejrzewałem akumulator, że może od wstrząsów cela się oberwała np., ale po podpięciu kabli rozruchowych z innego akumulatora pod mój zamontowany w motocyklu dalej mam ciemnię... i nie fotograficzną :roll: chyba że tak nie godzi się podpinać, ale czasu już nie miałem później sprawdzać dalej, pewnie odepnę aku w tygodniu jak znajdę chwilę i podłączę jakiś np. od diesla :-P

Problem objawił się w sumie z zaskoczenia, w czasie przelotu przez dziurawą drogę leśną - nagle motór zgasł (ale licznik jeszcze "świecił"), po wyłączeniu zapłonu (w sensie kluczyka) i ponownym jego przekręceniu w pozycję do odpalenia licznik jest martwy, nie słychać też pompy paliwa, bezpieczniki są całe.

Być może ważne - prędzej atakowałem lokalną żwirownię i przy jednym z wybić koła przedniego na kamieniu przyłapałem takiego lekkiego paciaka, właściwie położyłem motocykl na lewym boku bo tak wypadało i trzymać mi się go nie chciało :-D , od tego czasu dziwnym trafem zablokował mi się przełącznik świateł "długich" na lewej manetce (jakby ktoś nie wiedział) :-P i nie było możliwości wyłączenia świateł "długich", więc sobie na nich śmigałem strasząc lokalne zwierzaki :-)

Jakoś po godzinie, przelatując przez las, najpierw zaczęła mrugać kontrolka "długich" na ceferblacie, chwilę po tym zapaliła się kontrolka "wody" i silnik zdechł :cry: (być może zdechł w momencie mrugania kontrolki "długich") :cry: .........a później była już tylko linka i zjazd do zajezdni..... więcej grzechów nie pamiętam :-)

Ktoś... coś.... może.... podpowie ;-) jakieś sugestie diagnozy? :roll:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może pogmeraj przy tym przełączniku świateł, może jakieś zwarcie w tym miejscu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może pogmeraj przy tym przełączniku świateł, może jakieś zwarcie w tym miejscu?

A jest jakieś zabezpieczenie w "kompie", które odcinałoby prąd całkowicie w przypadku ewentualnie takiego zwarcia? w canbus-ie bym się tego spodziewał, tutaj nie wiem... :roll: będę grzebał jak nie jutro to w poniedziałek, muszę swego lokalnego elektryka nakłonić do zaznajomienia się z instalacją elektryczną maszyny mej :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb dzięki za schemat, co prawda niewiele mi mówi, ale na pewno się przyda :beer: jutro biorę się za temat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mutomb dzięki za schemat, co prawda niewiele mi mówi, ale na pewno się przyda :beer: jutro biorę się za temat

Może odwrotnie trzymasz :-D

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Działa! :-D

Zje...chała się stacyjka :roll: dostał jakiegoś zwarcia i stopił się lekko plastik w stacyjce, dzięki czemu się biedna zawiesiła i nie chciała "zamknąć" obwodu, kolega elektryk mi ją naprawił i działa, ale muszę szukać nowej, przy okazji naprawił się przełącznik świateł "długich", trochę mu pomogłem, teraz nie działają w ogóle długie na stałe :-D przełącznik również do kupienia :roll:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem kiedyś Xchallenge bez stacyjki i palonego na czerwony guziczek, jakby co to rozważ i taką budżetową opcję :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem kiedyś Xchallenge bez stacyjki i palonego na czerwony guziczek, jakby co to rozważ i taką budżetową opcję :-D

Mam rozważoną opcję awaryjną ale nie będę o tym pisał na forum ;-) :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam rozważoną opcję awaryjną ale nie będę o tym pisał na forum ;-) :-)

OK, wiem gdzie szukać Challenga palonego na guzik ;D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam rozważoną opcję awaryjną ale nie będę o tym pisał na forum ;-) :-)

czyżby calowym gwoździem jak wueski onegdaj ?? ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×