Damian

Właściwy poziom oleju

73 postów w tym temacie

kilka a nawet kilkanaście, no dobra niech będzie osiem!

z tego co piszesz, wynika że poziom masz właściwy

Oki, dzieki i sorki za pytania nowicjusza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,powie mi ktoś ile należy wlać oleju do f650 z 1995 roku? Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem a nie chce wlać za duzo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,powie mi ktoś ile należy wlać oleju do f650 z 1995 roku? Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem a nie chce wlać za duzo

W 1995 jest inaczej i dlatego nie znalazłeś.

Opis krótki ( dla 1995 ) brzmi tak:

Po wymianie oleju ( rama, silnik, filtr) lejesz ile wejdzie do zbiornika, odpalasz i "grzejesz" silnik, albo siadasz i jedziesz 25-40 ... km. Wracasz do domu (nie musisz wyłączać silnika ) i dolewasz niewiele powyżej minimum na miarce, oczku ... . Koniec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ważne ile "wchodzi" - ważne ile ma być, żeby było jak ma być ;)

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek pomaga? Cos dziwnego...

Po targach zmęczony jestem, ale dojdę do siebie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O co chodzi z tym oczkiem i bagnetem.... ja mam F650 z 1998roku i nie mam żadnego oczka, jak odkręcam korek przy baku to mam połączny znim mały bagnecik (taki już kupiłem). Czy to nie seryjne ? może ktoś przesłać zdjęcie co powinno być ?

PS. wczoraj sprawdziłem olej na rozgrzanym silniku, na stopce centralnej ok 10 min po wyłączeniu silnika i miałem na bagneciku ok 1-1,5cm ponad max. radzicie abym trochę odessał oleju?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dotyczy gs- ów. Mały bagnecik to też bagnet. Mierzysz ok. 30 sek - 1 min. po wyłączeniu silnika wcześniej rozgrzanego min. do załączenia wentylatora. Poziom powinien być ok. połowy na bagnecie, korek włożony. Ktoś mądry mówił, że lepiej trochę za mało niż za dużo.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dotyczy gs- ów. Mały bagnecik to też bagnet. Mierzysz ok. 30 sek - 1 min. po wyłączeniu silnika wcześniej rozgrzanego min. do załączenia wentylatora. Poziom powinien być ok. połowy na bagnecie, korek włożony. Ktoś mądry mówił, że lepiej trochę za mało niż za dużo.

Lizus! :P

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, pozwole sobie odkopac troche temat poziomu oleju w f650gs. Wczoraj zmienialem olej i mam pytanko.. Spuściłem stary olej (poprzedni właściciel chyba byl nadgorliwy bo z motoru zlalo sie blisko 4l!) i zrobilem jak w serwisowce.. Wlalem 2 litry (poziom byl na srodku w okienku) odpalilem na chwile, dolalem ze 300ml i jeszcze raz zapalilem do wiatraka. Ku mojemu zaskoczeniu poziom na wolnych i pozniej po zgaszeniu jest na samym dole oczka, ledwie widoczny. Powinienem na rozgrzanym motocyklu uzupelnic poziom do polowy wskaznika czy pozostac przy tych zalanych 2,3l?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym zostawił jak jest, no ale ja się na tym nie znam i bardzo zastanawiam się nad tym po kiego BMW od 2004 roku zlikwidowało to okienko?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie dolewaj, zostaw jak jest.

Jak tu pisali "w tym silniku zbyt duży poziom oleju, jest bardziej szkodliwy, niż jego niewielki brak" - Ja im wierzę ....

I przy okazji looknij w filtr powietrza. Jak zlałeś 4L, to filtr i airbox może nieciekawie wyglądać.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz racje Pszemo bo zagladalem do airboxa i nie mogłem się doczyścić z tej mazi.. Oleju też troche bylo tak że odma miala co robić :default_angry: W takim razie nic nie dolewam.. Zostawie to 2,3 litra. Tylko ciekawe gdzie to weszło skoro tyle powinno "zatkać"  to okienko rewizykne a jednak pokazuje ze jest wciąż mało 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siedzi w dolnej misce olejowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie weszło 2.3l to już Pszemo napisał ale gdzie się zmieściły 4l to nie bardzo rozumiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że Pszemo napisał, iż 1,7 w dolnej misce olejowej, no ale ja się nie znam więc mogę pisać nieprawdę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli mam spać spokojnie, a to że olej zostal na spodzie miski a nie u góry nie traktowac jako jakąś usterkę pompy ktora zasysa z miski do zbiornika..? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma usterki. Ten typ tam ma, że czasami w górnej misce raz jest troszkę więcej,  raz troszkę mniej.  

Grunt, że w całym układzie jest tyle co ma być. Więc oczko wcale nie jest wyznacznikiem odp. stanu oleju. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiadomo czy dojdzie, bo kurierzy mają węch,  a może kiedy na wspólnym zlocie sie spotkamy to sie zresetujemy:default_biggrin:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz