Skocz do zawartości
szyman

Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Recommended Posts

Chciałem odgrzać temat zabezpieczenia naszych maszyn przed kradzieżą. Kilka postów jest już w innym wątku, więc może Miko mógłbyś przerzucić je do tego wątki i stworzylibyśmy jakieś kompedium na ten temat.

Dobry w tym temacie jest artykuł w Motocyklu, który podesłał Dakarowy. Z inspiracji w/w lektury zakupiłem :) blokadę na tarczę Moto Detail DL33 i do tego łańcuch tej samej firmy ... o ile blokada jest zgrabna to łańcuch ... no cóż, trochę mniej :). Skuteczności tego zestawu jednak wolałbym nie doświadczać empirycznie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakbyś mógł wskazać te posty bo zupełnie nie pamiętam :oops: :)

wszystko zależy od okolic w których zostawiamy moto... dziś właśnie wzmacniałem zamki w garażu, po tym jak ostatnio siepli mi kłódkę i przewiercili śruby od zamka, zatrzymało ich jeszcze kilka szczegółów "niespodzianek" z którymi by sobie nieporadzili tak szybko, a najprawdpodobniej wyglada na to że była to akcja koło godz 9:00 rano na szybko zaparkowali busem pod drzwiami garażu i na żywca rżneli... kto z przechodniów by pomyślał że to jawna dziesiona :evil: normalnie jakbym dostał cynk to teraz bym siedział za grupowy mord ze szczególnym okrucieństwem... lub w kostnicy

zabezpieczenia na tarcze? co one dają? najłatwiej moto dźwignąć do busa albo przyczepki, żaden zasrany nierób-złodziej nie będzie przecież walczył z stacyjką, kablami czy co tam żeby nim odjechać ?! :?

jedyny sposób, "pod chmurką" jak i w garażach, jaki mi świta to specjalny łańcuch ze stopów hartowanych owinięty o rame moto i o jakąć nieruchawą rzecz (słup, krata, w garażu jakieś mega ucho z zamurowaną kotwicą w ścianie) i BROŃ BOSHE żeby łańcuch leżał na ziemi - tylko w powietrzu tak żeby nie było podparcia o ziemie metrowymi nożycami :|

ps. podobno jedyne zabezpieczenie przed kradzieżą (a raczej skutakmi kradzieży) moto to AC :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posty są tu: viewtopic.php?f=2&t=1188

Zgadzam się, że jeśli ktoś chce coś ukraść to ukradnie :evil: ale moim zdaniem, trzeba zastosować takie zabezpieczenia, które odstraszą przynajmniej gości, którzy mogliby być potencjalnie zainteresowani buchnięciem naszego moto, natomiast złodzieje, którzy byliby w stanie pokonać zabezpieczenia nie będą sobie zawracali głowy takim łupem i pójdą po coś lepszego :|

... nie wiem, czy jasno się wyraziłem :) ale chyba z grubsza wiadomo o co kaman :)

PS> Kupiłem łańcuch, którego nie powstydziłby się niejeden kibol na ustawce :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jednak inwestuję w AC, wiem, że za kwotę ubezpieczenia można by coś fajnego do motka kupić ale z drugiej strony przy każdorazowym wypadzie do miasta drżeć o sprzęta to nie na moje nerwy. Poza tym mam alarm Datatool, który strasznie mnie wkurza ponieważ dość szybko automatycznie się załącza ale plusem jest to, że wystarczy jak ktoś podczas mojej nieobecności lekko dotknie motka, ten daje sygnały ostrzegawcze tak, że na pewno wszyscy się obejrzą, poza tym przy załączonym alarmie uruchomienie motocykla to robota praktycznie dla zawodowców (przynajmniej tak mi się wydaje :)).

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak poprzednicy uważam, że dobry łańcuch z blokadą nie jest zły no i przypinanie do stałego elementu krajobrazu. Do tego sponsoring akcjonariuszy firm ubezpieczeniowych aby mieli za co wypoczywać w Dubaju czyli AC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Odkopię trochę temat.

Mam pytanie odnośnie łańcuchów do zabezpieczenia motocykla przed kradzieżą.
Jaka długość jest najbardziej uniwersalna? Tak by bez problemu przypiąć motocykl np.; do latarni czy znaku drogowego. A przy okazji by zmieścił się w schowku lub w kufrze i nie ważył kilkunastu kilogramów.
Oraz za co najlepiej przypiąć GS'a? Bo wiem że za koło to średni pomysł. A za ramę to w którym miejscu najlepiej?

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakkolwiek, oby nie tak
733579862c79bff5118b5b331c5216b8.jpg

Wysłane z mojego HAMMER ENERGY przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. Tyle to wiem :P. Aczkolwiek może już ktoś testował łańcuch i wie czy długość 1,1m to jest ok czy raczej za mało?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do dlugosci to utnij kawalek sznurka i sprawdz co mozna z tego zrobic no i zobacz filmy ile trwa ciecie lancucha - zabezpieczenie dla klas 1-8 max (kiedys nie bylo gimnazjum) :p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minuty temu, Pszemo napisał:

Jakkolwiek, oby nie tak
733579862c79bff5118b5b331c5216b8.jpg

Wysłane z mojego HAMMER ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

To rozwiązanie jest akurat dobre... Złodziej prędzej pomyśli, że to jakieś "mamy Cię" niż okazja :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ech ech ech :P.

Wiem jak łatwo dla wprawnego złodzieja przeciąć łańcuch itp. Też mam Youtuba :P. Aczkolwiek chcę się zabezpieczyć przed złodziejami z gimbazy :P. Czyli prostych chamów z furgonetką. W myśl zasady że jak będą mieli do wyboru mój przypięty łańcuchem i obok inny bez łańcucha to wezmą tamten. 

Wiadomo, jak będą chcieli ukraść to ukradną. Tutaj tylko chodzi o zniechęcenie najgłupszych złodziei. By nie robić okazji dla złodzieja. 

Co do rady ze sznurkiem. Wszystko ok gdyby nie to że teraz nie mam dostępu do motocykla (jeszcze zimuje). Zakładałem że ktoś już używał i może ma doświadczenie z tym.

Pozdrawiam, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może kupisz sobie jak już będziesz miał dostęp?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Snajk napisał:

Wiadomo, jak będą chcieli ukraść to ukradną. Tutaj tylko chodzi o zniechęcenie najgłupszych złodziei. By nie robić okazji dla złodzieja. 

 

Ja na tych "najgłupszych" zapiąłem sobie blokadę na tarczę z alarmem. Jak ktoś zbyt ochoczo chce sobie pomacać motocykl to najpierw daje 3 sekundy wyraźnego ostrzeżenia a potem wyje na pół dzielnicy ;)

Z łańcuchem kiedyś jeździłem, ale to jeszcze w chopperze - tam miałem gdzie go trzymać bo były sakwy. A jak jeździsz bez kufrów to nawet blokadę na tarczę jest ciężko schować, nie mówiąc już o łańcuchu.

Anyway - mojo poprzedni (łańcuch) miał jakieś 1,5 m - wystarczał mi w zupełności do przypinania do słupów i niezbyt grubych latarni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@agreSorek Pomierzyc tez pomierze. Nie boj zaby :P. 
 

@wilkczarny Ale ostatnia informacja bardzo przydata. No na pewno bede jezdzil z kufrem centralnym. Zobaczymy. Moze zmienie zdanie i zdecyduje sie tylko na blokade na tarcze. Latwiej to w koncu wozic. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. 
Również odkopię, żeby nie zakładać nowego.

Planuję kupić jakieś zabezpieczenie na motocykl, abym mógł go na pół-spokojnie zostawić np. przed sklepem.
Nie jestem w sumie zdecydowany czy wybrać U-Lock czy blokadę na tarczę. 

Myślałem o firmie Kovix, a mianowicie KTL-14 (300) oraz KD6.
Miał ktoś z nimi styczność? Które zabezpieczenie będzie lepsze?

 

Edit. Pomyślałem, żeby kupić Ulock i najtańszą blokadę na tarczę Kovix D1.

Edytowane przez BetPay

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież w Polsce niema złodziei :default_blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, Dziadek napisał:

Przecież w Polsce niema złodziei :default_blink:

A w ZK Chełm siedzą harcerze i zdobywają nową sprawność:D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak naprawdę to żadna blokada nie powstrzyma ,,dobrego'' złodzieja ale każda mu w mniejszym lub większym stopniu utrudni życie.Dobrze jest też parkować maszynę w niesprzyjającym złodziejom miejscach,np w polu widzenia kamery,na strzeżonym albo zamkniętym obiekcie itd.Dobre są też wszelkie rozwiązania nietypowe,bo tego złodzieje obawiają się najbardziej i najczęściej odpuszczają

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, mirek2404 napisał:

Dobre są też wszelkie rozwiązania nietypowe,bo tego złodzieje obawiają się najbardziej i najczęściej odpuszczają

Np. mina przeciwpiechotna pod przednim kołem :default_huh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, mirek2404 napisał:

Tak naprawdę to żadna blokada nie powstrzyma ,,dobrego'' złodzieja ale każda mu w mniejszym lub większym stopniu utrudni życie.

Dobrze o tym wiem, dlatego myślę co kupić, aby zajęło mu to jak najwięcej czasu lub aby zrezygnował z kradzieży. Myślę, że alarm jest fajną opcją, bo zwróci uwagę ludzi. 

2 godziny temu, Moto Troter napisał:

Polecam Xena XX..

Dowidziałem się, że to ten sam producent pod inną nazwą. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, BetPay napisał:

Dobrze o tym wiem, dlatego myślę co kupić, aby zajęło mu to jak najwięcej czasu lub aby zrezygnował z kradzieży. Myślę, że alarm jest fajną opcją, bo zwróci uwagę ludzi. 

Dowidziałem się, że to ten sam producent pod inną nazwą. 

Bardzo możliwe, bo blokada jest łudząco podobna i podobnie się zachowuje. Są jednak pewne różnice. Ja spośród tych dwóch producentów testowałem Xenę bo widziałem cały szereg pozytywnych opinii. Sam alarm rzeczywiście jest strasznie głośny. Dla przykładu użytkowałem również nietanią blokadę firmy Abus serii Trigger i mogę śmiało powiedzieć, że jest to gówno jakich mało. Stanowczo odradzam. Z kolei blokada Abus serii GRANIT Victory to mistrzostwo świata ale też i cena.

Niestety żadna blokada nie daje gwarancji ani pewności. Mirek2404 ma niestety 100% racji.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Moto Troter napisał:

 Ja spośród tych dwóch producentów testowałem Xenę bo widziałem cały szereg pozytywnych opinii. 

Ja znowu słyszałem odwrotnie, że Xena to lipa jak ich mało.

Na Abusa mnie niestety nie stać, chciałbym wydać okolice tych 200zł. Myślę, że dobrą opcją będzie zakup KTL-14 (zapakować do kufra). Zawsze można dodatkowo przyciąć motocykl do "krajobrazu". A do tego dorzucić jakąś tanią tarczę (przykładowa z tej samej firmy D1); wiem, że dużo nie da, ale zawsze kupi trochę czasu, a nóż zaskoczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×