Skocz do zawartości
marekck83

Złamany zacisk akumulatora.

Recommended Posts

Możesz spróbować nawiercić to co zostało, przegwintować na szóstkę, wkręcić szpilkę i zakontrować jedną nakrętka, drugą nakrętką dokręcisz klemę. Nie wiem jak głęboko sięga ołów zacisku i czy się nie przewiercisz na wylot, ja bym w każdym razie tak próbował.

Możesz też spróbować nawiercić otwór od czoła najniżej jak się da, do tego obrobić klemę żeby pasowała i skręcić mniejszą niż 6 śrubką z nakrętką.

Możliwości są, cokolwiek zrobisz, pamiętaj że masa musi być pewna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak chciałem zrobić, tylko właśnie to,że nie wiadomo jak głęboko sięga ołów.

Od czoła raczej nie da rady, za mało miejsca...chyba że ze skosa spróbować w dół zacisku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ołów sięga do wnętrza aku, bo płyty są ołowiane. Jeżeli to nie jest sytuacja awaryjna, w sensie że musisz gdzieś dojechać to imo kup nowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A u was nie ma zakładu, co naprawia takie rzeczy? To normalna sprawa wytopiony słupek, a akumulator do ciężarówki np. kosztuje 800-900zł. koszt naprawy (nalania ołowiu) to 10-15 maks.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dzwoniłem do takiej firmy w moich okolicach. Są w stanie to naprawić, ale śpiewają 50zł. Dużo nie dużo... 1/3 ceny nowego akumulatora...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, ceny szykowane jest pod gości z Niemiec, szczególnie w okolicach mojego miejsca zamieszkania. W sezonach urlopowych 50% samochodów na niemieckich blachach... Przyjeżdżają do rodzin i cieszą się z niższych cen za usługi, a tutejsi cieszą się, że mogą trochę więcej zarobić.

Edytowane przez marekck83

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawierciłem i nagwintowałem w złamany zacisku. trzyma się dobrze, przewód się nie grzeje.

Jak zacznie się coś dziać wymienię akumulator.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×