Skocz do zawartości
MiKo

Niedziałający prędkośćomierz i drogomierz

Recommended Posts

U mnie po jeździe w deszczu zatrzymał się prędkościomierz i zegar. Rozłączenie przewodów od prędkościomierza oraz wyjęcie i ponowne włożenie bezpieczników całkowicie usunęło problem.

Ronczez

F 560 GS 2005

A u mnie jest tak, że pierwsze się witam, a potem rozmawiam - ale zawsze możesz to naprawić - Przywitalnia jest na stronie głównej - nie można przeoczyć :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie jak ktoś jeździ "oryginalnym F 560 GS z roku 2005" to nie czuje się w obowiązku odwiedzać przywitalnię :lol: :lol: w końcu"oryginał" Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pewnie jak ktoś jeździ "oryginalnym F 560 GS z roku 2005" to nie czuje się w obowiązku odwiedzać przywitalnię :D :lol: w końcu"oryginał" Pzdr :beer:

Dzięki Wojbm6 :beer:

Teraz zrozumiałem, że rocznikowi 2005 nie wypada się witać z 1996 - :lol: :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku, pewnie bardziej chodziło o F 560 GS - zakładam, że nowy kolega miał tak omyłkowo w opisie, ale poprawił. Ale pobodno nie ma zanczneia co jest npisnae w śrkodu wyzaru. Ważne, żeby pierwsza i ostatni litera były te same i czyta się bez problemu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jarku, pewnie bardziej chodziło o F 560 GS - zakładam, że nowy kolega miał tak omyłkowo w opisie, ale poprawił. Ale pobodno nie ma zanczneia co jest npisnae w śrkodu wyzaru. Ważne, żeby pierwsza i ostatni litera były te same i czyta się bez problemu :lol:

Mi chodzi o zwykłe dzień dobry - może być w środku, albo na końcu - bo na początku nie było :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problem ze wskazaniami predkosciomierza. Stojac w miejscu, po dodaniu gazu moge sie "rozpedzic" nawet do 40 km/h. Tak samo w czasie jazdy, zaraz odkreceniu manetki wskazowka poczatkowo wskazuje zbyt duza predkosc, a po chwili pokazuje ta rzeczywista(tak mi sie wydaje bo nie mierzylem predkosci w zaden sposob). Jedynie poprzedni wlasciciel powiedzial ze licznik oszukuje ok. 20 km/h (mierzone z GPS), a powodem moze byc zmiana zebatek z inna iloscia zębow niz oryginalnie. Ale po przeczytaniu tego tematu mam watpliwosci co to tego powodu, a musze cos z tym zrobic, bo Szczecin zaminowali fotoradarami i kontrolami i chcialbym miec pewnosc ile jade :) Prosze o wskazowki co z tym fantem zrobic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedynie poprzedni wlasciciel powiedzial ze licznik oszukuje ok. 20 km/h (mierzone z GPS), a powodem moze byc zmiana zebatek z inna iloscia zębow niz oryginalnie.

Prosze o wskazowki co z tym fantem zrobic.

Dobry człowieku - jaki masz motek ( typ, model), z którego roku, czy ma ABS ....

Jak zmiana zębatek - tych od napędu czy koronki od ABS'u???

Wskazówki ( z mojej strony) się nie pojawią, bo trudno jest się odnosić do niewiadomych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja Ci poradzę :-P - jak stojąc w miejscu "rozpędzasz" się nawet do 40 km/h to jak będziesz jeździł zgodnie ze wskazaniami swojego licznika na pewno nie nadziejesz się na te "miny z fotoradarami" :-P ;) i to samopoczucie - 100 km/h w terenie zabudowanym a oni nic mi nie zrobią - bezcenne - prędkość naprawdę jest względna :-P Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam Jarku, zapomnialem ze usunalem to z profilu. Dakar '03, bez ABS'u . W takim wypadku chodzi o zebatki napedu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A przypadkiem nie jest to jakaś adaptacja "Dakarowa" zmiana kół nie miała miejsca? - lub czy ktoś nie zamienił jakich elementów mechanizmu "czytania" kilometrów z GS'a ?

Trzeba by pomierzyć obwód koła 21" i 19" cali i zobaczyć czy błąd jest proporcjonalny.

Można policzyć 2 pi r - cal to 2,54 ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Stojac w miejscu, po dodaniu gazu moge sie "rozpedzic" nawet do 40 km/h.

dziwne - czujnik prędkościomierza i drogomierza to tylko i wyłącznie czujnik (ten sam co do ABS) przy tylnym kole - stojąc w miejscu nie rozumiem jak możliwe jest że z czujnika idą impulsy skoro się koło nie kręci :?

zmieniało się zębatkę zdawczą na mniejszą żeby na autostradzie zyskać lepsze prędkości i mniejsze obroty i to zupełnie nie ma wpływu na prędkościomierz gdyż koło tylne kręci się tak samo bez znaczenia jaka zębatka je przez łańcuch napędza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Farbowany lis to nie jest napewno. Ale dla pewnosci zmierzylem kola : przod 21" , tył 17".

Porobilem tez dzisiaj pare prób i wyszlo cos ciekawego. W pewnym ustawieniu kola po dodaniu gazu wskazowka sie nie podnosi, jednak wystarczy przejechac kilkadziesiat cm ,albo 2 kroki na luzie, zatrzymac i wskazowka juz sie podnosi po odkreceniu.

Edytowane przez Stolage

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze sprawdzic zlaczke, wiazke oraz odstep czujnika od tarczki ABS na tylnym kole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba popełniłem błąd i założyłem, że napęd licznika bierze się z przedniego koła, a chyba z tylnego jak wspomniał MiKo - sorki :(

Jeżeli jest tak jak Ty piszesz, a ja myślę - szukaj przetarcia na kablu sygnałowym z czujnika - lub na przewodach z prędkościomierza. Czujnik halla wytwarza prąd który daje sygnał prędkościomierzowi. Przebicie/ zwarcie będzie skutkowało różnymi problemami - mogą być takie jak opisujesz.

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem wszystko od czujnika po prędkościomierz i żadnego przetarcia nie zauważyłem, choć nie wiem czy pod izolacją nic się nie stało(kabel od klaksonu miałem przerwany w 2 miejscach pod izolacja). Jedyne co znalazłem to czujnik najeżony opiłkami, ale po oczyszczeniu jest nadal tak samo.

20120404347.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba musisz szukać dalej - to nie musi być coś spektakularnego. Może jakieś zasolenie w którejś ze złączek.

Teraz test: pomachaj szybko czymś metalowym ( tam, a sam) blisko czujnika i zobacz na prędkościomierz czy się porusza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problema :? Po tym jak wyladowal mi sie akumulator wszystkie zegary przestaly dzialac :shock: teraz akumulator dziala (zostal wskrzeszony przez zacny prostownik) a zegary nadal spia! Czy ktos posiada wiedze tajemna na ten temat? :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

żaden prąd na zegarach?

ani wskazówki ani podświetlenie ani żadna kontrolka?

moto odpala?

wtyczka od zegarów w czaszy nie była ruszana?

bezpieczniki sprawdzone?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadnego pradu na zegarach, nic, null :sad: nawet godziny nie wyswietla...moto odpala bez zenady, kontrolki dzialaja :? Bezpieczniki (znalazlam trzy) sprawdzone, wtyczka od zegarow w porzadku... :huh:

Edytowane przez Looksgoodinred

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problema :? Po tym jak wyladowal mi sie akumulator wszystkie zegary przestaly dzialac :shock: teraz akumulator dziala (zostal wskrzeszony przez zacny prostownik) a zegary nadal spia! Czy ktos posiada wiedze tajemna na ten temat? :unsure:

Może przy wymianie akumulatora nie podpięłaś jakiegoś przewodu, który odpowiada za zasilanie zegarów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może przy wymianie akumulatora nie podpięłaś jakiegoś przewodu, który odpowiada za zasilanie zegarów?

Raczej nie...sprawdzilam i wszystko siedzi na miejscu :-| Dziwne to zjawisko - naprawde...Slyszalam, ze czasem sie tak w naszych poczciwych GS-kach robi i wtedy ludziska (przynajmniej tutejsi :blink:) od razu gnaja do dealera BMW i on im to naprawia :wacko: a ja bym tak chciala siama :rolleyes: ...Jeszcze posprawdzam te kabelki ehhh...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jakieś styki trzeba przeczyścić, bo zaśniedziały. To wygląda jak brak zasilania zegarów. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odepnij baterie odczekaj 5 min i zapnij ponownie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jakieś styki trzeba przeczyścić, bo zaśniedziały. To wygląda jak brak zasilania zegarów. :)

Bingo! Styki zasniedzialy, przeczyszczone, zegary dzialaja :mrgreen: tyle, ze teraz jakas cykada mi sie wkradla i cyka i cyka mi ten zegar a wskazowka drga jak osika na wietrze :shock: no to teraz dopiero mam zagwostke :? jakies pomysla? :geek:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×