Skocz do zawartości
dakarowy

Kufry aluminiowe wlasnej roboty tanie

Recommended Posts

JAk obiecalem... bylem dzisiaj u kumpla, ktoremu zlecilem zrobienie kufrow aluminiowych, porobilem kilka zdjec... choc nie mialem aparatu Zorka 5 :) :) :)

http://picasaweb.google.com/dakarowy/Ku ... owaSurowa#

Jesli byloby choc trzy osoby zainteresowane (3 komplety) to jest to nawet do zrobienia za niewielka kase (oczywiscie w stosunku do dostepnych wszem i wobec wszedzie na necie. :)

Wstepna cena za takie kufry do naszych BMW, wraz ze stelarzami krecilaby sie z okolicach do 1500 zl :twisted:

Napiszcie co o nich myslicie - w zasadzie te na zdjeciach beda moje, oczywiscie po ich ukonczeniu... :)

Do Vengosha - za tydzien wstawiam motka do zmontowania gmoli (musza je wykombinowac na motku a nie w locie - ale planuje cos w stylu gmoli Cykliego), takze jak beda - dam znac i bedziemy myslec co i jak. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kufry są fajne... wyglądają na solidnie zrobione :)

Ale mnie bardziej zainteresowały te górne gmole :) ... jak można nabyć takie drogą kupna ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale mnie bardziej zainteresowały te górne gmole ... jak można nabyć takie drogą kupna ?

gmole tez beda do nabycia, ale najpierw musimy je zmontowac - wybrac ze zdjec najciekawsze (w zasadzie juz sa wybrane) i kumpel je zrobi :)

Kufry są fajne... wyglądają na solidnie zrobione

Solidne sa i lekkie przy tym, ale do wykonczenia, bo w srodku wygladaja tak se, ale to nie jest problem - w koncu to surowizna (jeszcze sie robi), w sumie za ta cene to naprawde warto, bo pierwsze lepsze aluminiaki na necie wraz ze stelarzem to koszt ok. 2500 zl :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Dakarowy,

- kufry wyglądają całkiem nieźle,

- ale dla mnie najpilniesze są gmole (podobno jestem trzeci w kolejce), czy możesz zamieścić ich fotki.

Pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://picasaweb.google.com/dakarowy/Gm ... Zrobienia#

Tu sa zdjecia, na wzor ktorych chce, zeby mi kolega dorobil, ale jeszcze ostatecznie nie mam wybranych ktore maja byc, zdjecia robilem na forumowym zlocie :) Jak bede mial konkretne juz zamontowane wrzuce linka do zdjec juz tych ostatecznych - bo sa bodajrze 3 warianty :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda to dobrze i wstępnie byłbym zainteresowany Mam dwa pytania i jedną uwagę Czy jest możliwość dopasowania stelaży do BMW F 650 bo tam jest trochę inaczej niz w GS i jaka jest pojemność tych kuferków (w litrach) Z tego co zrozumiałem to ktoś by te kuferki robił i w związku z tym myślę ze fajne by były na pokrywie takie uszy z drutu coby można było na kufrze przewozić jakiś dodatkowy bagaż (namiot śpiwór czy kojec dla kota :) ) Pomysł i cena jak dla mnie super.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
http://picasaweb.google.com/dakarowy/GmoleF650DoZrobienia#

Tu sa zdjecia, na wzor ktorych chce, zeby mi kolega dorobil, ale jeszcze ostatecznie nie mam wybranych ktore maja byc, zdjecia robilem na forumowym zlocie :) Jak bede mial konkretne juz zamontowane wrzuce linka do zdjec juz tych ostatecznych - bo sa bodajrze 3 warianty :roll:

Dzięki czy będą pasowały do GS-a 2003 r., podobno otwory technologiczne w ramie są w innym miejscu w stosunku do moto produkowanych po 2003 r

pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirek sprawa sie ma tak - odnosnie zainteresowania to jak pisalem musialoby byc przynajmniej 3 chetnych na komplet (czyli musialby zrobic minimum 6 kufrow - wtedy mu sie to opalaci z nawiazka i bedzie mu sie chcialo przy tym grzebac - bo zabawy z tym jest duzo, ale naprawde warto), po pierwsze odnosnie stelarza pisalem ze do BMW, ale GS, bo ja taki mam i nie ma problemu z dorobireniem na miejscu, z tym Twoim bylby lekki problem, bo narazie nie znam w poblizu nikogo z Twoim modelem, ale jakby byl to zaden problem :) (dorobi wszystko ale musi miec motocykl na wzor), co do pojemnosci w litrach to Ci nie powiem, ale sa to dokladnie jak wszystkich producentow - te najwieksze o szerokosci 25 cm wymiary standardowe brane na wzor z modeli typu ZEGA, PAncernik, itp.

Odpowiedz na ostatnie pytanie ("uszy z drutu" :) - gdzies juz napisalem ze bedzie to domontowane, dokladnie te, o ktore Ci chodzi :) A cena naprawde jest atrakcyjna... wszystko kwestia przemyslenia jak Ci te stelarze dorobic, musielibysmy ewentualnie gdzies blisko znalezc f650 ST :)

P.S. obawiam sie jeszcze tylko tego ze nie podolaja one w porownaniu do tych Twoich, co w nich pol lasu do domu przed zima zwozisz :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
podobno otwory technologiczne w ramie są w innym miejscu w stosunku do moto produkowanych po 2003 r

....pierwsze slysze... nie wiem.... wiec nie powiem... wydaje mi sie, ze to jest dokladnie to samo, ale nie sprawdzalem... moze sie wypowiedza jacys nasi magicy - mechanicy forumowi, co moze ten temat przerabiali? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale mnie bardziej zainteresowały te górne gmole ... jak można nabyć takie drogą kupna ?

gmole tez beda do nabycia, ale najpierw musimy je zmontowac - wybrac ze zdjec najciekawsze (w zasadzie juz sa wybrane) i kumpel je zrobi :)

eee jakoś znajomy ten motek z tymi gmolami :twisted: to gmole Holana dla ułatwienia - o ile taniej będą u Was w sprzedaży ? :mrgreen:

IMG_4374.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie można zrobić tak ze zrobiłbym zdjęcia pomierzył to co trzeba i zamieścił gdzie trzeba Czas mamy do wiosny bo i tak trochę kaski musiałbym uskrobać wiec spoko.Co do ładowności to fakt że moje pozwalają na sporo (dwie beczki piwa na imprezę dowiozłem i flaszkę wygrałem :) :) :) ) ale momentami są kłopotliwe bo demontaż nieco uciążliwy.Myślę ze problemy będą do przeskoczenia zatem jakby co to kontakt do mnie 502439740 ja byłbym zdecydowany na zakup takowych kuferków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja byłbym zdecydowany na zakup takowych kuferków

OK to jak pisalem, jesli beda chetni wrocimy konkretnie do tematu, a swoja droga jak u kumpla bede, to sie zorientuje jakby mialy te pomiary ewentualnie wygladac, on nie bardzo lubi tak robic na odleglosc, ale mysle ze sie da! :twisted: w koncu stolarz tego nie robi :)

eee jakoś znajomy ten motek z tymi gmolami to gmole Holana dla ułatwienia - o ile taniej będą u Was w sprzedaży ?

A ile dales za swoje? :twisted: , bo cena napewno bedzie powalajaca, koszt winien zamknac sie w cenie do 350 moze 400 zl max za caly komplet (ale konkrety - jak gmole beda juz gotowe), oczywiscie z wytrzymaloscia nie bedzie az tak kolorowo bo firmy, ktore robia takie orydzinaly to stosuja jakies kosmiczne materialy na ich zmontowanie, dzieki czemu sa stosunkowo lekkie i przy tym bardzo wytrzymale. :roll: no i do tego cholernie drogie :evil:

No ale cos za cos, w koncu cena czyni cuda a i po afrykanskich bezdrozach przewracac sie z obladowanym motorkiem nie bedziemy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... same górne gmole Holana kosztują 400 PLN... dolne 500, czyli za komplet to już 900 ... trochę się uzbierało...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Holan górne do GS do2004 to 384.75 - dolny gmol pod silnik to zupełnie inna bajka, Holan nie robi tylko TT sprzedaje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bardzo fajne te kuferki! Zgodne z bieżącym trendem mody na skośne narożniki i do tego dość ładnie wykonane. Jeśli można zasugerować jakieś udoskonalenia to.... proponuję wzmocnić ścianę z mocowaniami o dodatkową płytę alu - np wklejoną od środka.

Sam kufer powinien mieć krawędź otworu wywiniętą do góry a nie do dołu - co zapobiegnie przedostawaniu się wody - choć podczas jazdy w deszczu i tak wyjdą wszelkie nieszczelności.

Dodatkowo można jeszcze zamontować na pokrywie jakieś uchwyty.

No i musisz jeszcze uszyć do nich jakieś eleganckie torby :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, jak byś wzorował się na mojch gmolach, to dolny po lewej stronie jest trochę źle zrobiony. Ten przy dźwigni zmiany biegów. Muszę mieć cofniętą stopę, bo haczę kostką przyśrodkową-gmol jest nawet trochę wytarty od buta. To jest i trochę niewygodne i...może być niebezpieczne przy upadku. Zmiażdżenie stawu skokowego pewne, jeśli kostka będzie PROSTOPADLE przy gmolu. To możesz poprawić przy swoim. Ja też chcę takie kufry!!! Tylko wydaje mi się, że łączenie kufra z pokrywą powinno zabezpieczać przed deszczem i wodą. To znaczy, pokrywy powinny być nieco "nasadzane" na kufer, a nie płasko przylegać do kufrów. Ale i tak jestem CHĘTNY!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Vengosha - za tydzien wstawiam motka do zmontowania gmoli (musza je wykombinowac na motku a nie w locie - ale planuje cos w stylu gmoli Cykliego), takze jak beda - dam znac i bedziemy myslec co i jak. :)

Ok, dzięki, jak Dasz mi znać to przybedę w Twoje okolice w celu montażu bądź pozyskania instrukcji :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
proponuję wzmocnić ścianę z mocowaniami o dodatkową płytę alu - np wklejoną od środka.

Pomysł może i dobry, ale dedukowaliśmy na ten temat wczoraj właśnie z "producentem" i wytrzymałość powinna być wystarczająca, poza tym mieszanym wyglądem, a i na pakowności straciłby. :?

Sam kufer powinien mieć krawędź otworu wywiniętą do góry a nie do dołu

Masz absolutną rację - ale niestety gość, który doginał aluminium nie skumał bazy i dogiął nie w tą stronę co trzeba (na szczęście tylko w tym miejscu) :) - ale to jest tzw. prototyp no i po kosztach więc nie narzekam - przyjdzie tam konkretna uszczelka, której na zdjęciach jeszcze nie ma, a następne w założeniu mają mieć krawędź wywinięta do góry :)

podczas jazdy w deszczu i tak wyjdą wszelkie nieszczelności.

Silikon i do przodu :)

Dodatkowo można jeszcze zamontować na pokrywie jakieś uchwyty.

Jak pisałem prędzej Mirkowi - uchwyty też są zaplanowane, ale na czas pokazu zostały w domu i nawet nie było możliwości ich przyłożenia dla oblookania :)

Na pewno wrzucę zdjęcia jak kufry będą już produktem finalnym :twisted:

No i musisz jeszcze uszyć do nich jakieś eleganckie torby

Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o reklamówki, chociaż na zlocie i w drodze powrotnej jako skarpety przeciwdeszczowe spełniły moje oczekiwania... więc może i w kufrach zdałyby egzamin :) :beer:

Dakarowy, jak byś wzorował się na mojch gmolach

Właśnie się zastanawiam nad takimi jakie ma MiKo, ale o dziwo, nie mogę się zdecydować... jak baba (bez urażania forumowych panienek motocyklowych) :oops: :evil:

Ale i tak jestem CHĘTNY!

No to zostałby jeszcze przynajmniej jeden z chętnych, żeby produkcja ruszyła :)

Ale posta strzeliłem... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmm... same górne gmole Holana kosztują 400 PLN... dolne 500, czyli za komplet to już 900 ... trochę się uzbierało...

Po co CI dolne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
proponuję wzmocnić ścianę z mocowaniami o dodatkową płytę alu - np wklejoną od środka.

Pomysł może i dobry, ale dedukowaliśmy na ten temat wczoraj właśnie z "producentem" i wytrzymałość powinna być wystarczająca, poza tym mieszanym wyglądem, a i na pakowności straciłby. :?

Sam kufer powinien mieć krawędź otworu wywiniętą do góry a nie do dołu

Masz absolutną rację - ale niestety gość, który doginał aluminium nie skumał bazy i dogiął nie w tą stronę co trzeba (na szczęście tylko w tym miejscu) :) - ale to jest tzw. prototyp no i po kosztach więc nie narzekam - przyjdzie tam konkretna uszczelka, której na zdjęciach jeszcze nie ma, a następne w założeniu mają mieć krawędź wywinięta do góry :)

podczas jazdy w deszczu i tak wyjdą wszelkie nieszczelności.

Silikon i do przodu :)

Dodatkowo można jeszcze zamontować na pokrywie jakieś uchwyty.

Jak pisałem prędzej Mirkowi - uchwyty też są zaplanowane, ale na czas pokazu zostały w domu i nawet nie było możliwości ich przyłożenia dla oblookania :)

Na pewno wrzucę zdjęcia jak kufry będą już produktem finalnym :twisted:

No i musisz jeszcze uszyć do nich jakieś eleganckie torby

Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o reklamówki, chociaż na zlocie i w drodze powrotnej jako skarpety przeciwdeszczowe spełniły moje oczekiwania... więc może i w kufrach zdałyby egzamin :) :beer:

Dakarowy, jak byś wzorował się na mojch gmolach

Właśnie się zastanawiam nad takimi jakie ma MiKo, ale o dziwo, nie mogę się zdecydować... jak baba (bez urażania forumowych panienek motocyklowych) :oops: :evil:

Ale i tak jestem CHĘTNY!

No to zostałby jeszcze przynajmniej jeden z chętnych, żeby produkcja ruszyła :)

Ale posta strzeliłem... :roll:

Z tego co widziałem u "innych" to alu-kufry muszą być czymś wykończone w środku np malowane proszkowe albo wyklejone folią. Problem w tym że aluminium niestety brudzi. Weż to pod uwage.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmm... same górne gmole Holana kosztują 400 PLN... dolne 500, czyli za komplet to już 900 ... trochę się uzbierało...

Po co CI dolne?

Podałem informacyjnie cenę... ja szukam tylko górnych :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak wyglądają moje samoróbki. Niestety tylko takie zdjęcie mam teraz. Całośc z blachy alu 2mm, malowana proszkowo na srebrno - nie brudzi. Stelaż i mocowania Pancernika. Przejechały już parę tysięcy km i wszystko jest OK.

pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale masz zamiar robic takie i ewentualnie zaproponowac sprzedaż na forum po kosztach, czy tylko się chwalisz? :)

Na zdjęciach wyglądają wręcz rewelacyjnie :oops:

Jeśli byś zrobił to jaki miałby być koszt wraz ze stelarzami i ewentualnymi zamkami na kluczyk jak u Ciebie (które już są warte po +- 80 zł sztuka) :) :beer:

P.S. A malowane proszkowo w środku i na zewnątrz, czy zewnętrzna część to czyste aluminium? :roll:

Z tym mam własnie zagwozdkę, nie wiem czy moje miałyby być pomalowane całe - nie wiem jakby to wyglądało, bo zewnętrzne poszycia mam satynowane i powiem szczerze, że o ile wygląda to w miare fajnie, o tyle strasznie się brudzi i ciężko to doczyścić, dlatego chyba jednak wolałbym malunek. A... i.... proszkowo, czy piecowo lepiej je ewentualnie pomalować, bo mam taką możliwość. :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszkowo, proszkowo. Miedzy innymi produkuje strowniki do oczyszczalni przydomowych. Obudowa jest z aluminium malowanego proszkowo. Farby są we wszystkich kolorach i fakturach. Nie koniecznie pomalowana blacha musi być gładka jak szyba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×