Skocz do zawartości
dakarowy

Kufry aluminiowe wlasnej roboty tanie

Recommended Posts

Niestety Panowie nie mam mocy produkcyjnych. Udało się je zrobic dzięki uprzejmości kolegi. Pokazuję je żeby dac pod rozwagę pewne rozwiązania. Kufry są malowane na zewnątrz i w środku i dodatkowo zabezpieczone grubą warstwą bezbarwnego lakier. Oczywiście lakiery proszkowe. Zamki na kluczyk to tak zwane napinacze od jakiejś przyczepki z Niewiadowa. Zawiasy, których nie widac, są wykonane z technopolimeru - bardzo podobne jak w nowych kufrach Pancernika. Jeśli będziecie potrzebowac jakichkolwiek informacji chętnie pomogę.

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiatam,

Znalazłem trzy rodzaje w miarę sensownych gmoli. Które z nich polecilibyście, ew. może znacie jakieś inne dobre ?

1. Gmole Holan:

http://holan.pl/pl/product/24/29/75/76/ ... 50GS_Dakar

(dolne to orgianlne BMW).

2. Gmole Ernst Fehling GmbH

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTgxMDUxOQ==

3. Gmole SW Motech

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTgxMDA0Mg==

Pytania do Dakarowego:

Jaka ma być cena samoróbek, o których pisałeś?

Czy są one wzorowane na holanie?

pozdro

Przemek

PS. Jestem też zainteresowany kuframi bocznymi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mysle ze na wstepie wchodzilby w rachube holana ten gorny (chyba najlepiej chroni plastiki przy okazji i ladnie wyglada) co do dolnego jeszcze sie nie zdecydowalem, ale te dwa nastepne gorne zaproponowane przez Ciebie to takie se - holan ladniejszy wg mnie :oops:

Z cena wolalbym poczekac jeszcze ten tydzien - jak wstawie moto do kumpla i podam mu konkretne wzory (myslalem o gornym i dolnym - taki full wypasik) on oszacuje konkretny koszt, mniej wiecej jak pisalem predzej - mysle ze do 400 zl winien sie ten komplet zmiescic :roll: ale asekuracyjnie jednak wole go dokladnie dopytac w temacie juz skonkretyzowanego modelu. :)

Gmole jesli bedzie robiony na wzor holana - wygladal bedzie mysle ze w 99,9% jak holan :mrgreen: tylko bez metki :)

Z kuframi jak pisalem - jesli bedzie przynajmniej 3 konkretnych klientow - takich konkretnie zdecydowanych - to on sie podejmie ich zrobienia w cenia jak podalem 1500 zl dwa kufry wraz ze stelarzem i licze ze tych klientow na tym forum znajdziemy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
http://picasaweb.google.com/dakarowy/GmoleF650DoZrobienia#

Tu sa zdjecia, na wzor ktorych chce, zeby mi kolega dorobil, ale jeszcze ostatecznie nie mam wybranych ktore maja byc, zdjecia robilem na forumowym zlocie :) Jak bede mial konkretne juz zamontowane wrzuce linka do zdjec juz tych ostatecznych - bo sa bodajrze 3 warianty :roll:

Dzięki czy będą pasowały do GS-a 2003 r., podobno otwory technologiczne w ramie są w innym miejscu w stosunku do moto produkowanych po 2003 r

pozdro

Przemek

Znalazlem chyba jednak roznice na podstawie tych zdjec, ale jak dobrze widze to roznica nie jest w otworach technologicznych w ramie - jak to nazwales - a chyba jak dobrze widze w plastikach (atrapie baku), a moze faktycznie to takie zludzenie i montaz tej wyzszej sruby jest w innym miejscu, no i kumpel bedzie przypasowywal te do mojego (2001) ale wszystko jest do zrobienia w koncu nie jest to az taka duza roznica- jezeli wogole jest, tylko zawsze to lepiej jak moto jest na miejscu :roll: Wszystko kwestia dogadania :)

No chyba ze sie myle, to niech mnie ktos poprawi :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

1. O różnicy w gmolach w zależności od roku produkcji, dowiedziałem się w Larssonie, powiedzieli, że jeden rodzaj jest do 2003 r. produkcji, a drugi po 2004 r. Ja żadnej różnicy nie zauważyłem.

2. Jeśli chodzi o górne gmole, to sądzę, że SW Motech najlepiej osłania plastiki (i nogi) ponieważ najbardziej wystaje na boki. Takie gmole ma Jackx, w ostatnią niedziele oglądałem jego motor, a ślady na tych gmolach potwierdzają sens ich zastosowania, mają też inne miejsca zamocowania niż holana. Może warto przemyśleć wykonanie podobnych do SW Motech.

pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak mi się wydaje, że te gmole SW-Motech będą kolidowały z dolnymi gmolami, ponieważ są mocowane w tym samy gnieździe co dolne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orginalne SW Motech mogą kolidować z dolnymi orginalnymi BMW, ale przecież nie do końca trzeba robić orginał, mocowanie na dolnej śrubie można zmienić.

poozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się nie podoba mocowanie gmoli przez śrubę od mocowania silnika.

Przy glebie, wystająca śruba pocharata nam udo lub kolano.

Chodzi mi o lewą stronę, bo prawy wąs mocujmy pod regulacją amortyzatora.

Holan rozwiązał to inaczej!

Może ktoś ma na swoim sprzęcie oryginał i pokaże jak jest mocowany wąs gmola z lewej strony.

Nie mam za bardzo czasu, ale mam giętarkę u ojca w warsztacie.

Może bym troszkę powyginał rurek 1/2 cala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

górne mocowania różnią się w modelach do 2004 i powyżej, Holan ma dwie wersje

gmol powinien byc tak zaprojektowany i wykonany, żeby, pomijając już fakt że nie może być mocowany do żadnego "kruchego" elementu słabszego od gmola typu element silnika itp, to najważniejsze są kąty i miejsca zgięć gmola tak aby przy uderzeniu o ziemie poddał się gmol w tych miejscach, a nie żeby siła przeszła w miejsca mocowania, Holan wiem że się tym kieruje przy projektowaniu, jak im to wychodzi to nie testowałem... odpukać :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy podaj konkretne ceny na kufry, gmole, a myślę, że chętnych znajdzie się więcej niż trzech :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cene kufrow ze stelarzami juz podalem... :) , a cene gmoli dokladna podam jak bede mial juz wykonane konkretne, ale o tym tez juz pisalem w tym watku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cene kufrow ze stelarzami juz podalem... :D , a cene gmoli dokladna podam jak bede mial juz wykonane konkretne, ale o tym tez juz pisalem w tym watku. ;)

Dakarowy,

- co tam słychać w sprawie gmoli?

- czy upierasz się przy holanie czy może jednak sw-motech?

- może już wiesz jakie będą ostateczne koszty górnych, a jakie dolnych?

pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co prawda mialem jutro wstawiac motka na warsztat, ale wyszlo na niedziele, wiec poczekajcie jeszcze do niedzieli - poniedzialku - powinienem duzo wiecej w tym teamcie wiedziec... ;) Wstepnie a razcej ostatecznie montujemy na wzor holana gorne i dolny na wzor oryginal bmw, cos na styl jak ma MiKo - nasz superadministrator :D , co do tego Twojego sw-motecha, napewno by to zrobil, ale nie wiem jak z przymiarkami - gdyby mial takie na wzor - byloby duzo duzo lepiej, no ale konkrety pozniej, pozadrawiam. Ogolnie mowil ze jest w stanie cos takiego wymodzic. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak mi do głowy przyszło że z uwagi problem techniczny czyli pomiary do stelaży do F 650 można zrobić tak że wezmę kuferki i mocowania a stelaże zmajstruję samodzielnie.Sprzęt mam materiał się znajdzie.Praktykę jakąś też posiadam (ci co byli w mikorzynie ;) to widzieli :D :D :shock: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ano wdzieli... widzieli... :shock: ;)

A tak na powaznie ja bym nawet takiego cuda jak Ty nie zrobil sam, a co do Twojego pomyslu, mysle ze jest to jakies wyjscie, zorientuje sie w temacie i dam znac, problem rzaden. Ogolnie konkretnie chce, zeby wszystko bylo przygotowane na tip top i wrzuce zdjecia na forum i sporzadzimy jakas malutka liste chetnych, na podstawie listy chetnych zrobimy zamowienie i tyle. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

* Zgłoś ten post

* Odpowiedz z cytatem

Dakar z Gorlic- proszę o opinie??!!

Postprzez Rutek24 wczoraj, o 12:08

Kufry to akurat nie problem- mam zdolnego sąsiada. Kuferki z aluminium- i to porządne a przy tym ładne zrobi za około 1000zł. Te stelaże w opisywanym dakarze chyba średnio się pod alukufry nadają- wygląda to na stelaż pod plastiki givi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W odpowiedzi sie powtorze:

Jak ktos ma taniej - niech proponuje - wrzuca zdjecia i sprzedaje, ja podalem cene ze stelarzami jaka chce kolega, ktory ma je zrobic i ta cena jest tylko dla ludzi z forum, i tylko jesli znajdzie sie minimum 3 chetnych, wiec i tak ja nic na tym nie trace, bo dla mnie juz sa zrobione Dla jasnosci jesli ktos ma jakiekolwiek watpliwosci - ja nic z tego nie mam - mozna mi wierzyc badz nie... Swoja droga juz ktos mowil ze robi tansze, a jak przyszlo co do czego to sie okazalo, ze tylko dla siebie ma takie tanie bo zrobil mu kolega w ramach przyslugi, czy cos w tym stylu Takze poczekamy - zobaczymy. ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również jakiś czas temu rozważałem możliwość samodzielnego zmajstrowania takich kuferków ale po konkretnym obliczeniu kosztów materiału i zakupu niezbędnych narzędzi wyszło mi że cenowej rewelacji nie będzie.O problemach natury technicznej nawet nie wspominam powiem tylko ze było ich całkiem sporo.Cena jaka proponuje tu kolega jest bardzo przyzwoita a poza tym nie widzę tu jakiegoś naciągania bo wykonawca nie zarobi tu kokosów .Myślałem też o zaadoptowaniu aluminiowych skrzyń narzędziowych ale te z kolei oprócz sporawej ceny miały nia takie wymiary więc dałem spokój. Dodam jeszcze że kufry ,,Pancernik '' wyszły mi przy ewentualnym zakupie za jakieś 1800 - 2100 zł zatem oferta przedstawiona tutaj jest zdecydowanie najlepsza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, jak się przedstawia sprawa z Twoimi kuferkami i gmolami :D zwłaszcza tym drugim jestem żywo zainteresowany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy, jak się przedstawia sprawa z Twoimi kuferkami i gmolami zwłaszcza tym drugim jestem żywo zainteresowany

Właśnie dzisiaj miałem jechać na montaż, ale pogoda niestety nie dopisała.... :? w śniegu niekoniecznie chciało mi się jechać... :evil: Ale jak zamontuję to wrzucę zdjęcia, jak obiecałem. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...w śniegu niekoniecznie chciało mi się jechać... :evil: Ale jak zamontuję to wrzucę zdjęcia, jak obiecałem. :)

w śniegu ?? ?? ?? To na Pomorzu już śnieg pada :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...w śniegu niekoniecznie chciało mi się jechać... :evil: Ale jak zamontuję to wrzucę zdjęcia, jak obiecałem. :)

w śniegu ?? ?? ?? To na Pomorzu już śnieg pada :shock:

Dołączam się do pytania?? :D

W Wielkopolsce na razie spoko, liczę, że może jutro uda się polatać, więc nie straszcie mnie śniegiem :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×