Skocz do zawartości
prostezeja

POMOCY!Jaka tuleja metalowo-gumowa do amora?

Recommended Posts

Witam, przyszła pora na wymianę łożysk i tulejek zawieszenia BMW F650GS (2003 rok). Do wymiany mam tuleje metalowo- gumową (simerblok) w górnym mocowaniu amortyzatora. Niestety nigdzie nie mogę jej dostać, na przeglądaniu Internetu spędziłem już ładnych parę dni i nic. Wymiary tulei zew 20mm wew 15mm , długość tulei zewnętrznej 27mm, wewnętrznej 30mm. Co robić?? Kupiłem w sklepie motoryzacyjnym 2 tuleje o długości 2 cm myślę żeby jedna przeciąć i jakoś to poskładać, nawet jeśli wszystko będzie ok tuleja wewnętrzna jest na śrubę 8mm, w oryginał wchodzi śruba 10mm. A może po prostu zamiast tej tulejki metalowo-gumowej zastosować zwykłą dotoczoną tuleje metalową? A może zrobić tuleje z ertalonu? Jestem w kropce. Bardzo proszę o pomoc!

post-3050-0-57751000-1403116872_thumb.jpg

post-3050-0-35118600-1403116874_thumb.jpg

post-3050-0-00266800-1403116875_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

POMOCY!

Jesteś pewny, że trzeba wzywać pomocy ? To może zadzwoń na 112 jak rzeczywiście komuś dzieje się krzywda ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pali się bo jest pogoda a moto rozbebeszone od tygodnia i nie zapowiada się żeby szybko zostało złożone. Czekam za odpowiedzią od serwisu ale jak patrze na te schematy z częściami (załączony rysunek) nie ma tego elementu wyszczegulnionego i coś czuję że lipa

Edytowane przez prostezeja
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest, jest, podejdź kol. Jarka z innej strony i życie stanie się prostsze. To nie slizg w każdym bądź razie :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ech... Tyle czasu być na forum i dalej nie odwiedzić jednego z najważniejszych miejsc.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Logan konkretniej proszę, na czasie dostane nowe tulejki, nowe łożyska już na swoim miejscu blokuje mnie tylko ta tuleja:/ Edytowane przez prostezeja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan konkretniej proszę ...

Chyba mu chodzi o to, że w Przywitalni nie byłeś, a to źle, że nie byłeś - kiedy byłeś ???

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem. Nabijanie bezsensu postów. Wiecie jak rozwiązać problem? Czy będziemy pisać o bzdetach?

Edytowane przez prostezeja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem. Nabijanie bezsensu postów. Wiecie jak rozwiązać problem? Czy będziemy pisać o bzdetach?

Wiedzą, ale o bzdetach też pisać będą. Trzeba po prostu przesiać i wykazać się dużą dozą cierpliwości.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak? a co z tą tulejką z serwisu, jest czy niema. Jak można ją dostać to zaczekaj i pakuj oryginał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apel do adminów o poprawienie skryptu wyświetlającego- Rzeczywiście jest temat z 26-04-2013, jednak nie widać go w zawartości użytkownika- innymi słowy zwracam honor.

Jako nie mechanik doświadczony swego czasu w "druciarstwie", radzę Ci dalej poszukiwać części, a nie dosztukowywać z różnych innych patentów. Już wiele przypadków podobnych pomysłów było i zazwyczaj nie wróżyły nic dobrego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przeczę, ale znaleźć nie mogę ;)

Aleś Ty dojęty Jaruś :) Daj chłopakowi jakąś dobrą radę, rozwiąże problem, emocje opadną, wpadnie na zlot się przywitamy, postawi flaszkę, ja wypiję...... i zobacz, wszyscy będą zadowoleni ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aleś Ty dojęty Jaruś :) Daj chłopakowi jakąś dobrą radę, rozwiąże problem, emocje opadną, wpadnie na zlot się przywitamy, postawi flaszkę, ja wypiję...... i zobacz, wszyscy będą zadowoleni ;)

Wiesz, że nie mogę. Moja religia zabrania mi udzielania rad bez Przywitalni. Myślałem, że to powszechnie wiadomo ;)

Co do flaszki ... to samo - ta sama religia - nie mogę pić od kogoś takiego :lol:

Taki gender mnie obowiązuje, ale od Ciebie Zwierzu to co innego - tutaj dla ochrony Twojej wątroby mam nakaz umniejszyć Twoją dawkę ;) :lol: :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak podejdę d. Komputera zlinkuję temat- na razie ręczę, że się witał, jako Piotr.

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpowiedź z BMW Przykro mi, ale tulejka jest dostępna wyłącznie z amortyzatorem, który nie jest już dostępny w sprzedaży.

Nr części BMW: 33537668649. Co teraz?????

Edytowane przez prostezeja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem pozostają Ci już tylko handlarze używkami lub ogarnięcie rysunku technicznego i produkcja części na zamówienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może od twina podejdzie?

http://allegro.pl/bmw-f-650-700-800-gs-tuleja-amort-f-vat-i4318749668.html Na allegro Masz 10 dni na oddanie w razie gdyby nie pasowała. Pytanie wysłałeś do BMW w Toruniu? Z tego co pamiętam nie tak dawno ktoś kupował oryginalny amor i był dostępny w sprzedaży :? . Jakby co to mogę podjechać i zapytać się osobiście, znam tam kilka osób, może coś zaradzą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla rozluźnienia:

Jutro przyjeżdża do mnie śfager,zastanowimy się nad problemem :-D :drinkbeer: :beer: :drinkbeer: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, że nie mogę. Moja religia zabrania mi udzielania rad bez Przywitalni. Myślałem, że to powszechnie wiadomo ;)

Co do flaszki ... to samo - ta sama religia - nie mogę pić od kogoś takiego :lol:

Taki gender mnie obowiązuje, ale od Ciebie Zwierzu to co innego - tutaj dla ochrony Twojej wątroby mam nakaz umniejszyć Twoją dawkę ;) :lol: :beer:

udzielam dyspensy ...ale tylko od flaszki ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×