Skocz do zawartości
Fiff

Grzechoczący wydech / Dominator?

Recommended Posts

Cześć,

Właśnie wróciłem z trasy i gdy już odstawiłem motocykl pod garaż do moich uszu dobiegł nieprzyjemny dźwięk.

Okazuje się, że w lewej puszce zamieszkał grzechotnik. Na budziku mam ok 25kkm a wydechy są już mocno pociemniałe.

Oczywiście za nie duże pieniądze mogę w to miejsce wstawić używany oryginalny tłumik ale w oczy rzuciło mi się takie cudo:

http://allegro.pl/wydech-dominator-okragly-f650gs-00-05-i4302992179.html

http://allegro.pl/wydech-dominator-hp1-bmw-f650gs-00-05-i4303019898.html

Czy ktoś badał temat? Cena hiper-kusząca + cała paleta db-killerów..

Dla porównania, omawiany już na forum, OVAL to już większe pieniądze:

http://allegro.pl/gpr-ovall-bmw-f-650-gs-01-07-dakar-tlumik-i4326653383.html

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie,

Pozdrawiam

Filip

 

 

 

post-3757-0-19897200-1403260243_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem ten ostatni i coz fajna sprawa.... Teraz ma Tomasz i z tego co kojarze zadowolony jest. Dzwiek jak dzwiek ale masa na plus i moto jakby sie odrobine lepiej wkrecalo. Nie potwierdzone na hamowni. To tylko odczucia własne. Ja brałem ze wzgledu na mase i tyle.

Odnosnie sprzedawcy poszlo PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Dziękując Wszystkim za podesłane sugestie prezentuję fotki dokumentujące podjętą finalnie decyzję.

Zdecydowałem się na wydech Dominator w wersji OWAL. Na decyzję wpływ miała oczywiście cena natomiast nie będę ukrywać, że znaczących 'PRZECIW' nie było zbyt wiele a nie jest to krypto-reklama.

Wydech przyjechał błyskawicznie i w kompletnym zestawie (wydech, dolot, obejma). Do montażu, z mojej strony, niezbędne były podstawowe narzędzia i tylko kilka śrub i podkładek (nie było ich w zestawie). Użycia większej ilości męskich narzędzi (młot szt.2, palnik gazowy, WD40) wymagał ode mnie natomiast demontaż wspomnianego na początku wątku GRZECHOTNIKA.

01.jpg

Po godzince walki i odpaleniu niebieskiego potwora znanego na dzielni jako Blubel doznałem szoku.

Otóż BMW F650Gs GADA! Można by powiedzieć, że i aż nadto - deklarowane przez producenta 94dB jest daaaalekie od prawdy. Oczekuję jednak dostawy dB killera w wersji HARD by zestawić dźwięk zdławiony z pełnym przelotem a następnie db-killerka schować głęboko do kufra na wypadek nieuniknionej kontroli : )

Na ten moment mogę powiedzieć, że dojazd do świateł nie jest już taki sam - katamarany rozjeżdżają się niczym spłoszone gołębie. ] :D

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

Uprzedzam komentarze odnośnie hałasu i przysłowiowego 'burczenia' w stylu 'co kto lubi' - otóż JA LUBIĘ!

Pozdrawiam

Filip

Ps. Film z GoPro podrzucę w najbliższym czasie

Edytowane przez Fiff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i git. Singiel na takim kominie musi dobrze gadać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×