Skocz do zawartości
tomekm

Dętka + minikompresor czy łatka + nabój CO

Recommended Posts

To jest w stanie napompować koło , ale nie próbowałbym pracować w sposób ciągły ponad 5 minut

14507547861_a224ab1fdb_o.jpg14354102121_c52ca23084_o by mwawrzeniec, on Flickr

14507547861_a224ab1fdb_o.jpg14354102121_c52ca23084_o by mwawrzeniec, on Flickr[/img]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te mini kompresorki spokojnie pompują koło - wprawdzie nie do 3-4 atmosfer [może nie wskoczyć na rant], ale do najbliższej stacji można dojechać.

I spokojnie pompują dłużej, niż 5 minut ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój po trzech minutach ma tak małą moc w wyniku rozgrzania że dalsze pompowanie jest bezcelowe, może doprowadzić tylko do zniszczenia urządzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Consigliero, może masz jakiś trefny egzemplarz ?

Mój spokojnie chodził - napompowane 4szt motocyklowych kół, jedne po drugim.

Busa tez pompowałem, jakieś 10-12 minut do 3atm. Kompresor śmiga do dziś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ja wiem, może , jakoś szkoda mi było go meczyć bo mocno ciepły był . Czy to pompowanie czterech kół spowodowało nagrzanie już przy pierwszym , czy też ustabilizowało się i nie nagrzewało bardziej w trakcie pompowania następnych. Mam w samochodzie Viara , czy jakoś podobnie, ta maszynka może napompować sporo kół , ale i jakby ktoś chciał to wodę można zagotować w trakcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerez to nie pamietam , nie patrzylismy na to. Akcja miała miejsce w Afryce, przy około 40*C - może dlatego nie czuć było czy on ciepły, czy gorący :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciu nie widać, ale chyba duży jest? i co to za model?

Nie jest wcale taki duzy. Bardziej rozchodzi sie o wage. Jest to kompresorek ladowany fabrycznie do samochodow marki VW / Audi / Mercedes. Zrobie zdjecie porownawcze z tym kompresorkiem co ma Marek. Tez go mam i tez dziala tak sobie. Bardziej to przypomina pierdzenie niz pompowanie. Ten pierwszy to przy nim Formula1. Jakosciowo dwa rozne swiaty. O awaryjnosci nie wspomne. Ten pierwszy dziala kilka lat i pompuje nim w domu wszystko od kol wozka dzieciecego po kola w rowerach, moto i samochodach. Czasem materace pod namiotem. Ten drugi po napompowaniu jednego kola motocyklowego musialem wymienic na gwarancji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb podaj model tego konkretnego kompresorka :) proszę

ile może trwać ręczne napompowanie koła 17 ?? - zastanawiam się czy nie iść tylko w "analogowy" ręczny system pompowania,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb podaj model tego konkretnego kompresorka :) proszę

ile może trwać ręczne napompowanie koła 17 ?? - zastanawiam się czy nie iść tylko w "analogowy" ręczny system pompowania,

długo... :D ratami trzeba iść i się upocisz bardziej niż na siłce.. :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pompkę do roweru , taką porządną i przy zmianie ciśnienia w górę ze stanu 2,2 2,5 do stanu 2,5 2,9 to przód okolo 15 razy tył 20 razy machnięcia pompką . Ten sposób stosuję przed wyjazdem na wycieczki. Przyrząd do pomiaru ciśnienia też wożę ze sobą i zawsze kontroluję to co inni zrobili, nawet w niemieckim serwisie po zmianie koła , ciśnienie miało byc ok , a było 2,7

14248095022_37eb83824a_o.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój i Wilczycy chodzą jak burza :)

piszesz o takim najtańszym z allegro za 5 dych?

e0850debe7c0cbe4.jpg

czy o takim jak u Marka chyba 10 dych?

1303476125.14.jpg

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toż to to samo tylko kolor obudowy inny :). Cośtam działa ale nie pompowałem tym kół. "Na wszelki wypadek" zakupiłem coś takiego:

1384806284.26.jpg

Co prawda jeszcze nie testowałem, bo w garażu mam jeszcze zwykły kompresor ;). Nie jest specjalnie droższy a jakościowo wygląda lepiej niż tania chińszczyzna. Minus jest troszeczkę większy (właściwie to sama obudowa jest nieco większa).

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

piszesz o takim najtańszym z allegro za 5 dych?

e0850debe7c0cbe4.jpg

czy o takim jak u Marka chyba 10 dych?

1303476125.14.jpg

Jasne że to samo , tylko ja bym nie dał 10ciu dych , dałem co najwyżej pięć. Co do airmana to może środek jest inny , ale nie był bym tego pewien. Najdziwniejszy sprzęt jaki miałem okazję testować , to był kompresor zrobiony przez pracownika hotelu Kadyna , gdy to przemoknięci i wyziębieni , o poranku mieliśmy ruszyć dalej w naszą podróż dookoła polski , a tu kicha . Zużyłem cały zestaw bmw , wszystkie naboje i koło nienapompowane a dziura nie do końca uszczelniona. Ów pracownik dał drugie życie sprężarce ze starej ruskiej lodówki i koło było napompowane wystarczająco aby dojechać do warsztatu w Elblągu

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam advfactory za 50pln - kiedys była wyprzedaż na forum afrykańskim.

BTW - chyba połowa połowa Czarnuchów go ma. Jakoś nie słychać lamentu, że padają, aczkolwiek nie wątpię, że pojedyncze przypadki się zdarzają. Jak zawsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toż to to samo tylko kolor obudowy inny :). Cośtam działa ale nie pompowałem tym kół. "Na wszelki wypadek" zakupiłem coś takiego:

1384806284.26.jpg

Co prawda jeszcze nie testowałem, bo w garażu mam jeszcze zwykły kompresor ;). Nie jest specjalnie droższy a jakościowo wygląda lepiej niż tania chińszczyzna. Minus jest troszeczkę większy (właściwie to sama obudowa jest nieco większa).

ARG, a jaka wtyczka jest w tym kompresorze? zwykła DIN czy wąska?

Na tej stronie jest napisane, że w zestawie jest i szeroka i wąska wtyczka http://motoklocki.pl...tml#prettyPhoto

Natomiast cenowo najbardziej korzystnie ten kompresor jest tutaj http://www.conrad.pl...6&otp1=tablink2

EDIT dobra już znalazłem filmik. Wygląda na to, że jest taki i taki i to jest fajne, ponieważ mam akurat nieużywane wąskie gniazdo. Ci co mają canbusa niech oglądają do końca ;) :)

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakupiłem kompresorek Airman Tour.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

W zestawie pokrowiec szmaciany. Gniazdo zapalniczki jest uniwersalne pasuje do wąskich (dedykowane Bmw) i do szerokich (zwykłe gniazdo zapalniczki).

Jedynie góra kompresorkach jest trochę tandetna. Klapka schowka na dodatkowe nasadki wygląda jak by miała za chwilę odpaść.

se8e5eqy.jpg

Urządzonko nie jest duże

2e7u2a2e.jpg

seqesezy.jpg

7e7arusu.jpg

bajame7a.jpg

u6a4e6a8.jpg

Koszt 75zł + 20zł wysyłka. Gwarancja 24m.

Póki co pozytywnie. Zobaczymy jak będzie pompować.

PS może Admin przeniesie dyskusję o kompresorkach do osobnego wątku. Na pewno się przyda :)

Edytowane przez enlil
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak się sprawdza ów AirMan?? Muszę sobie kupić i szukam i ciekawe to jest ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam. Używam. Działa. Znosi jazde bez problemu.

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak się sprawdza ów AirMan?? Muszę sobie kupić i szukam i ciekawe to jest ;)

mam, biorę przy dalszych wyjazdach, ale jeszcze nie miałem okazji pompować im koło od zera :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×