Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

No to zaczęło się. Jak już pisałem w wątku powitalnym właścicielem F650 jestem od niedawna ale praktycznie z niego nie zsiadam. Jednak 19.06.2014 postanowiłem zrobić jakąś konkretną trasę dalej niż na śląsku. Padło na Szlak Orlich Gniazd:

http://www.orlegniazda.pl/

Decyzja była dość spontaniczna dlatego wyruszyłem dość późno i nie udało mi zrealizować całej trasy. Ale do rzeczy.

Startowałem z Gliwic i jak szybko się tylko dało chciałem się dostać do pierwszego punktu. Zacząłem od zamku w Korzkwi (nr. 15 na mapie), pominąłem oklepany Wawel a następnie podążając na północ starałem się odwiedzić jak najwięcej punktów mi się uda. Dość istotnym moim założeniem na ten wypad było zrobienie zdjęcia w każdym punkcie. I tutaj też trochę poległem bo w 1/2 trasy bateria z aparatu mi zaczęła padać więc robiłem po jednym ujęciu gdy się ostatkiem sił aparat uruchomił, a przy części musiałem się ratować smartfonem. Poniżej tylko najciekawsze ze zdjęć:

#1 Zamek w Korzkwi (świetna miejscówka na jakąś zorganizowaną imprezę)

6z1pfm.jpg

#2 Zamek w Pieskowej Skale

24b22jl.jpg

#3 Zamek w Rabsztynie

27zg3kw.jpg

#4 Zamek w Bydlinie (do tej pory nie wierzę, że tam wjechałem, mało co była gleba a wycofanie go kosztowało mnie nie mało stresu)

2cy04cw.jpg

#5 Zamek i rezerwat Smoleń

33ys45x.jpg

16i7td.jpg

#6 Pałac w Pilicy (tylko z za bramy, zaraz za wjazdem da się zauważyć kilka tabliczek ostrzegających przed wjazdem i wchodzeniem, tutaj nie ryzykowałem)

2gwesr7.jpg

#7 Zamek Ogrodzieniec (szybka akcja tuż pod same ruiny + wymazywanie gościa który stanął na linii strzału obiektywu)

2s10ner.jpg

#8 Gród na Górze Birów (tutaj tylko z parkingu i do tego smartfonem, aż tak mnie nie ciągnęło żeby iść tam pieszo)

1zb6liq.jpg

#9 Zamek Bąkowiec (ile ja się go naszukałem a okazało się, że jest on częścią ośrodka wypoczynkowego i chowa się gdzieś między kortami tenisowymi a wyciągiem)

27wxtj.jpg

#10 Zamek w Mirowie (wjechałem chociaż chyba nie było wolno)

9qa721.jpg

#11 Zamek w Bobolicach (niestety tylko z daleka i smartfonem, a sam zameczek prezentuje się super)

24eaxlf.jpg

#12 Zamek i rezerwat Ostrężnik (tyle szukania a tu kicha, niby zamek a tak naprawdę skały)

2ed77rt.jpg

n3stqs.jpg

W sumie przejechałem 380km a zajęło mi to jakieś 11 godzin. Niestety nie dorobiłem się jeszcze uchwytu na telefon/nawigację więc zbyt często się gubiłem i zatrzymywałem by przypomnieć sobie trasę do następnego punktu. Na pewno też nauczką jest dla mnie wyładowana bateria w aparacie (teraz już raczej będę pamiętał by ją wcześniej naładować). Ogólnie było super, najmilej wspominam trasę z Pieskowej skały wzdłuż skałek, po prostu się płynie. Pod koniec trasy niestety doskwierał mi ból 3 części ciała - lewa dłoń od wciskania sprzęgła, uszy od kasku oraz kręgosłup szyjny (jakieś rady jak tego unikać? czy to normalne objawy początkującego?).

Poniżej jeszcze para fotek wykonanych gdzieś na trasie, a raczej obok.

ea198p.jpg

2hekjrt.jpg

Polecam ten szlak i na pewno kiedyś go dokończę (Wawel zaliczyłem dzisiaj).

Gav

  • Like 27

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawa wyprawa ;-) fajne miejsca a i foty całkiem niezłe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na bolący tyłek - jazda na stojąco

Na bolącą rękę - zmiana biegów bez sprzęgła

Na bolące uszy - zmiana kasku

Na ból szyi - zmiana kasku

;) :D

A poważnie... to jeździć, jeździć i jeszcze raz :moto1: .... kiedyś przestanie boleć.... :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja pierwsza dalsza podróż na moto to był też szlak Orlich Gniazd. Szkoda, że nie udało Ci się dotrzeć do Olsztyna pod Częstochową, widok z góry jest niesamowity ale widzę, że Jesteś ze Śląska więc w razie czego daleko nie masz daleko żeby nadrobić zaległości :-)

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko relacja. Właśnie wróciłem z Jury i odwiedziłem prawie te same miejsca.

Pałac w Pilicy zobaczyłem z bliska bez problemu, Bąkowca też szukałem doć długo,

natomiast co do Zamku Ostrężnik to rzeczywiście najciekawsza jest jaskinia a zamek

jest na górze ale to tylko kawałki murów. Bobolice zostały odbudowane od podstaw

jakieś pięć lat temu, wcześniej prezentowały się tak samo jak Mirów. Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirow jest jeszcze okratowany? W tym roku jeszcze nie bylem :).

Ps. Chetnie bym sie wybral jesienia do studniska ale po ostatnich akcjach pewnie kraty zaloza.

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×