Skocz do zawartości
22KUBA22

Pierwsza usterka :( proszę opomoc

Recommended Posts

Witam! no i stało się,..., potrzebna jest mi wasza pomoc.

dokładnie 8 dni temu kupiłem f650gs, do dziś przejechałem 950km bez problemu aż dziś podczas jazdy nagle wysiadł mi prędkościomierz, a za moment zapaliła się kontrolka ABS :( , posprawdzałem wszystkie przewody i nic nie znalazłem, a licznik raz na jakiś czas zadziała, stawiam na czujnik abs,.., tylko który odpowiada za pomiar prędkości? tylni czy przedni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź tylni, przeczyść go i posprawdzaj czy przewód nie jest gdzieś pęknięty lub złącza nie są zawilgotniałe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sprawdziłem przewody - są oki , złącz nie ma ( kabelki są w tym miejscu zlutowane i zaizolowane)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź podłączenie pod kanapą, czujnik lubi się tam poluzować przy kostce (złączce), która idzie do wiązki kabli. Jeżeli raz działa, a raz nie to jest duża szansa, że nie jest uszkodzony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak jak pisałem w tym miejscu nie ma złączek a przewody są zlutowane, a więc to odpada

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tył, jak są polutowane to popraw luty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poprawiłem i dalej nic, raz działa a częściej nie :(

aby było łatwiej:

- sprawdziłem przewody od czujnika do łączenia

- poprawiłem luty ( bo zamiast złączek ktoś to polutował)

- wyczyściłem czujnik

a więc myślę że czujnik padł, tylko przdni czy tylni ?? który odpowiada za pomiar prędkości ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a więc myślę że czujnik padł, tylko przdni czy tylni ?? który odpowiada za pomiar prędkości ??

W modelu bez ABS-u na pewno tylny, ale czy w modelu z ABS-em przedni to nie wiem, zacznij od tylnego :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak by ktoś miał na zbyciu tylni czujnik do f650gs 2000r to ja bym chętnie kupił

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... który odpowiada za pomiar prędkości? tylni czy przedni?

Sprawdź tylni....

a który czujnik odpowiada za odczyt prędkości, przód czy tył??

Tył....

.... przdni czy tylni ?? który odpowiada za pomiar prędkości ??

... na pewno tylny...

Ale przedni czy tylni w końcu! ;)

Jaką masz szparkę pomiędzy czujnikiem, a tarczką ? Podaj przód i tył :)

Mierzy się to szczelinomierzem ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie nie mam pojęcia który nie działa, jak to sprawdzić?? ( nie działa prędkościomierz i abs)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeszcze jedno pytanie, jeżeli za pomiar prędkości odpowiada czujnik abs z tyłu, to jeżeli moto będzie miało błędne odczyty z przedniego czunika to może przez to nie działać prędkościomierz??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli siądzie przedni czujnik to pali się tylko kontrolka ABS, prędkościomierz działa. Co Ty Masz tam polutowane pod siedzeniem przy łączeniu czujnika? :roll:

DSC_0198.jpg

DSC_0196.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W modelu bez ABS-u na pewno tylny, ale czy w modelu z ABS-em przedni to nie wiem, zacznij od tylnego :-P

aaaa to taki żarcik a ja już umysł wytężyłem, żyłki mi wyszły na skronie, tentno wzrosło, okulary zaparowały ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak dokładnie, ale chyba znalazłem przyczynę, mianowicie odległość czujnika od tarczy była za mała, (0,15 mm), dałem podkładkę 0,5 mm wczoraj o 00:45 w nocy a dziś rano przejechałem się i jest oki, po pracy przejadę się dalej i napiszę co i jak.

Edytowane przez 22KUBA22

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... chyba znalazłem przyczynę, mianowicie odległość czujnika od tarczy była za mała, (0,15 mm), dałem podkładkę 0,5 mm wczoraj o 00:45 w nocy a dziś rano przejechałem się i jest oki

Ty znalazłeś ? ;)

Jaką masz szparkę pomiędzy czujnikiem, a tarczką ? Podaj przód i tył :)

Mierzy się to szczelinomierzem ;)

Majster, majster ... jo to som zrobię ... dejcie mi ino 7 ludzi :)

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi mi o to że problem został rozwiązany dzięki twojej podpowiedzi, serdeczne dzięki bo sam na pewno bym na to nie wpadł, ale nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, mianowicie dlaczego nie działał licznik skoro źle był ustawiony przedni czujnik a za prędkość odpowiada tylny???? Czy błędne odczyty z przedniego czujniki narobili takiego zamieszania że tył się wyłączył?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujnik przedni nie ma nic wspólnego z prędkością - chyba, że ktoś namieszał w instalacji, polutował coś z czymś, albo jest jakieś przetarcie, przebicie na instalacji.

Może ktoś przylutował przedni czujnik do tylnego gniazdka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×