Skocz do zawartości
Klod

wysoka szyba

Recommended Posts

Cześć

Mam zamiar kupić wysoką szybę – taka jak standardowo jest zamontowana w Dakarze – mam zatem pytanie – czy faktycznie opór powietrza zmniejsza się ?

Czy warto zainwestować i wymienić nowa ?

Może ktoś z okolic poznania mam Dakarka, lub wysoka szybę w swoim GSie.

Pozdrawiam Klod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość ramires

Miałem okazję jechać na Dakarze bez tej szyby i z tą szybą - różnica bardzo duża. Ja bym dodatkowo jeszcze dla siebie (innym też polecam) założył na taką szybę deflektor jakby było mało i po kłopocie.

Szyba wyrównuje strugę powietrza przez co nie leci pęd powietrza na nas prostopadle a omija nas w pewnym zakresie.

Nie jest oczywiście to perfekcyjna ochrona ale sporo już daje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzieki za wiadomość - musze w takim razie zaczać szukać w dobrej cenie

pozdrawiam Klod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłączę się pod temat, żeby nie zakładać nowego :lol:

Jako, że przerabiam swojego LC4 na coś bardziej do turystyki to chciałbym zapewnić sobie ochronę przed wiatrem. Na forum advrider.com znalazłem taką oto fotkę: http://img59.imageshack.us/i/198239055l.jpg/

Z tego co udało mi się dowiedzieć to jest to szyba od BMW 650 GS DAKAR. Tylko teraz pytanie gdzie coś takiego można dostać i w jakiej cenie? bo jak na razie to na żadnej aukcji nie widziałem. Może ktoś ma taką rozbitą to chętnie przytulę bo niestety jako student groszem nie śmierdzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

198239055l.jpg

rzeczywiście wygląda jak turystyczna robiona na wzór oryginalnej z Dakara

niestety w Polsce rzadko widywana :?

obawiam się że ceny okropne w niemieckich sklepach ...

zobacz sobie ten ukryty wątek :lol:

http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=15&t=887

ta nie ma boczków które pokazałeś

http://www.motobagaz.pl/szyba-turystyczna-givi-d234s-do-bmw-f650gs-0003-p-449.html?osCsid=8215a79d0f13684148c17f1eb0af798c

D234S.jpg

a ta ma mocowanie do nowszego po 2004 GSa na 4śruby

http://www.motobagaz.pl/szyba-turystyczna-givi-d331st-do-bmw-f650gs-0407-p-471.html?osCsid=8215a79d0f13684148c17f1eb0af798c

D331ST.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedź. Patrząc po cenach to mnie niestety nie stać. Fajnie jakby ktoś miał taką szybę połamaną od DAKARA to wtedy powinno mi się udać coś takiego zrobić dość niskim kosztem.

Tutaj jeszcze jedno foto innego enduro z szybą już oryginalną od DAKARA:

87837027l.th.jpg

Czasami lukam po ebay.de czy też na allegro ale znaleźć rozbitego DAKARA na części to naprawdę chyba cud musi być ;] Widać te sprzęty są niezniszczalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozbite sprzęty owszem bywają , ale szyba się jeszcze chyba nikomu nie uszkodziła w dakarze :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w swoim mam wysoko Givi mocoawna na 4 sruby i jest roznica w komforcie.Ostatnia wycieczka byla do Lipska i z powrotem. Po 700 km naprawde docenilem wysoka szybe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też się powoli rozglądam bo mi łeb pęka od hałasu przy szybszej jeździe...

mam smaka na tą: :mrgreen:

1264589424.86.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piter zapomnij przy tej szybie o maksymalnych skrętach kiery :) w terenie ją połamiesz, w Dakarach urywanie łba i kupa hałasu to sama przyjemność :) ja to lubie 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak w Dakarze szyba jest wyższa niż w tradycyjnym GSie. –

Wiec proszę nie narzekać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście uważam że wysoka szyba jest bardzo przydatna w dalszej trasie,w terenie może troćhę przeszkadzać ale z tego co zauważyłem montaż i demontaż w GS jest dość łatwy. U mnie to prawdziwa paranoja. Trzeba mieś palce kieszonkowca i cierpliwość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klod - prosze daj znac jak kupisz - za ile i jak wrazenia. MOze tez sie przymierzę i nabęde metodą kupna... Z gory dziekuje.

p.s. jestem Ci krewny kawę - prosze przypomniec jakbym zapomnial. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta, która miałem na zlocie – jest wyższa :)

Mała niższa leży w garażu.

Co do kawy – bezie okazja na następnym zlocie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem wszystkie te przezroczyste szyby zmniejszają współczynnik zajefajności Dakara o 80%. Ale prawdą jest, że na trasie standardowa Dakarowa szyba przy wysokim wzroście kierującego (ja 183) i endurowym kasku z daszkiem to prawdziw masakra. Przy 120km/h i jedzie dobę non stop asfaltem koledzy na AT patrzyli na mnie z prawdziwym współczuciem.

Ja bym tam upolował kokipit z zestawu Rally Touratecha, ale nie można go osobno kupić, a rzeźbić w laminatach to mi się nie chce i nie mam jak.

Od jakiegoś czasu zbieram się, żeby zamówić deflektor, na forum AT jest kilku gości, którzy je wykonują, miałem im wysłać foty z krzywiznami Dakarowej szyby,żeby zrobili coś odpowiedniego. Cena ok. 60 PLN vs ponad 200 na Boxer-parts.

Jeśli ktoś wie jak zdobyć fairing z TT dajcie znać, przeczytałem chyba wszystkie fora świata i znalazłem tylko 1 gościa, co kupił tylko samą owiewkę/szybę TT Rally.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moim zdaniem wszystkie te przezroczyste szyby zmniejszają współczynnik zajefajności Dakara o 80%

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...trochę odświeżę temat...

wkurza mnie moja niska szyba i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/szyba-bmw-f650-93-10- ... 43089.html

Estetyka aukcji, ortografia i interpunkcja nie zachęcają ale:

cena zachęcająca, komentarze w zasadzie też, ... ciekawe jak jakość - może ktoś kupował już u gościa?

40cm wysokości to zdaje się tyle samo co szyba od dakara? Potwierdźcie moje przypuszczenia. :D

Drodzy forumowicze - bardzo proszę o Wasz werdykt ;)

PS

...a może ktoś chce się pozbyć swojej wysokiej szybki ? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hejka. Też szukam takiej wyższej szybki coś na wzór dakara ale od rocznika 2000 do 2004 a na tej aukcji występują niestety do innych roczników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dołożyłem do swojej szyby deflektor od Darojak-a i naprawdę, jest ok i wystarcza. Polecam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli mogę coś wtrącić,to moim zdaniem ta szyba proponowana na Allegro jest i tak zbyt niska. W moim Dakarze(2003 r.) mam szybę podobnej wysokości i niestety w dłuższych jazdach turystycznych "daje popalić na klatę,hi,hi,hi).Niestety na turystyczną jazdę potrzeba montować deflektor lub zamontować inną,wyższą szybę. Gdzieś,kiedyś na zagranicznym forum widziałem taką montowaną na F650-tce.Niestety skleroza swoje robi i nie pamiętam gdzie. Ale jest wyjście następujące:trzeba namówić darojaka(świetny zdolniacha!) na wykonanie takowej i po bólu. Co Wy na to? Ja już go powoli namawiam,aby pomyślał o takim rozwiązaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli mogę coś wtrącić,to moim zdaniem ta szyba proponowana na Allegro jest i tak zbyt niska. W moim Dakarze(2003 r.) mam szybę podobnej wysokości i niestety w dłuższych jazdach turystycznych "daje popalić na klatę,hi,hi,hi).Niestety na turystyczną jazdę potrzeba montować deflektor lub zamontować inną,wyższą szybę. Gdzieś,kiedyś na zagranicznym forum widziałem taką montowaną na F650-tce.Niestety skleroza swoje robi i nie pamiętam gdzie. Ale jest wyjście następujące:trzeba namówić darojaka(świetny zdolniacha!) na wykonanie takowej i po bólu. Co Wy na to? Ja już go powoli namawiam,aby pomyślał o takim rozwiązaniu.

Witam, ja byłbym też zainteresowany taką szybą do mojego GSa 2003.

pozdro

przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobię wrzucić tę informację w kilku, istniejących na tym forum wątkach dot. szyb do Dakara i owiewek typu Rallye.

Tak się złożyło, że niedawno "została mi uszkodzona" moja oryginalna szyba i trzeba było wydać blisko 700 zł na nową, oryginalną, bo żadnych satysfakcjonujących mnie zamienników nie znalazłem. Na pocieszenie nie ja płaciłem.

To doświadczenie, jak również wcześniejsze pomysły na modyfikacje kokpitu łącznie ze światłami skłoniły mnie do podjęcia z kolegą próby stworzenia akcesoryjnej szyby typu Dakar, jak również owiewki typu Rally - jednolitej stylistycznie, w wersjach do kilku modeli motocykli Enduro.

Pisałem już na forum, że w mojej ocenie różne dostępne turystyczne zamienniki w dużej mierze pozbawiają ten motocykl charakteru, zatem za cel postawiłem stworzenie szyby, lub nieprzezroczystej owiewki z laminatu, zbliżonej wyglądem do oryginału oraz owiewki Rally, konkurencyjnej cenowo, a przede wszystkim dostępnej, w odróżnieniu od kitu Touratecha.

Modele będą wykonywane przez zakład zajmujący się profesjonalnie produkcją laminatów. Nie ma problemu, żeby szybę/owiewkę wykonać z włókien węglowych.

Więcej info spodziewajcie się w pierwszym kwartale 2011. Będę wdzięczny za odzew potencjalnie zainteresowanych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Będę wdzięczny za odzew potencjalnie zainteresowanych.

Chyba nie karzesz nam uszkadzać naszych pięknych oryginalnych Dakarowych szyb? :? :lol: Nie daj Bóg taki wydatek.. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W żadnym wypadku, nikomu tego nie życzę, ale życie pokazało, że te szyby również ulegają uszkodzeniu. Wydatek takiej kwoty na kawałek plastiku nie wywołuje poprawy nastroju.

Wiem nastomiast, że część osób na nie dakarowych f650gs rozgląda się za wyższą szybą, część myśli o montażu bixenonów, albo roadbooków czy jeszcze innych modyfikacjach kokpitu i o takich przypadkach głównie myślałem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobię wrzucić tę informację w kilku, istniejących na tym forum wątkach dot. szyb do Dakara i owiewek typu Rallye.

[...]

Coś się ruszyło? ;D

Pozwalam sobie odkopać temat, bo w sumie o wysokiej szybie będzie. Przymierzam się do Givi D234S, jak tu http://www.motobagaz.pl/szyba-turystyczna-givi-d234s-do-bmw-f650gs-0003-p-449.html. Czy jest jakaś sensowna alternatywa?

I czy ktoś na trasie Kraków - Rzeszów, bądź w promieniu 1-2 godz. jazdy od tej trasy byłby skłonny wypożyczyć tę szybę na przejażdżkę (no tak do 1 dnia ;D)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×