Skocz do zawartości
nokian66

Moto Mazury 14.08-17.08. 2014 i .....nie tylko

Recommended Posts

Postanowiłem już nie odkładać planowanego od czerwca wyjazdu na Mazury, mieliśmy początkowo wyruszyć z Przemem we dwóch ale w ostatniej chwili wyraża chęć wyjazdu Robert na 1200gs.

Pogoda oczywiście musi tuż przed wyjazdem płatać figle, nic to, mam dość oczekiwania i przekładania - ruszamy.

Czwartek 14.08 zrywam się o 7 i szybkie pakowanie (praktycznie wszystko naszykowane od dwóch dni) o 9.oo spotkanie na BP i ruszamy po Roberta...a ten w gaciach bo niby pogoda?! Po paru ostrych zdaniach biegiem pakuje kufry i.... pech, żądli go w stopę osa (będzie to miało niestety później konsekwencje) chłopak zwija się z bólu, po okładach z cebuli przechodzi, ruszamy o 11.oo

P1000041.JPG

P1000043.JPG

Cel 1 - Giżycko i to jak najszybciej, mamy 2 godz. opóźnienie i nie mamy żadnej kwatery, a jest święto i długi weekend! pełen spontan;) cdn...

  • Like 13

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tu nastawiam na czytanie i oglądanie , a tutaj dwie foty i osa ;)

Klikaj więcej :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tu nastawiam na czytanie i oglądanie , a tutaj dwie foty i osa ;)

Klikaj więcej :)

Potwierdzam :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co za moda ostatnimi czasy na takie zaczynanie?

bez kończenia ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Człowiek dopiero wrócił, ogarnął się, zaczął pisać po 22, a tu trzeba się zastanowić, myśli zebrać i .....już opieprz :-D

wrócę z pracy to zabiorę się za dłuższe sprawozdanie

Edytowane przez nokian66
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lecimy na Giżycko "po najmniejszej linii oporu" Przemo tylko kłapie że mamy stanąć przy jakimś barze na obiad, oki przy następnym, no przy następnym i zleciało tak do Giżycka, obiad o 21.00 w Giżycku;) Po drodze stały element wycieczki, zakładanie i zdejmowanie p.deszczówek - można dojść do wprawy :-D

P1000045.jpg

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tak w ogóle jestem pod wrażeniem nowego nabytku Przema, Vstrom spisuje się znakomicie, nie wiedziałem że 650-tka może mieć taki ciąg i przyśpieszenie, idzie z nami równo!

i spalanie na poziomie 4 litr. z kuferkami. Myśle że i ja sprawdziłem się doglądając zakupu.

Wpadamy do Giżycka jest po 17-tej2014-08-14_17-59-09_544.jpg

Tak jak myślałem, jest święto i długi weekend, jeździmy z 1,5 godziny za kwaterą, w końcu na myśliwskiej 26, może nie lux ale też i nie musimy spać na trawie.

Edytowane przez nokian66
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P1000049.JPG

Jak by ktoś potrzebował tanio nocleg to polecam, na podwórku grill murowany, ława, krzesła, w przybudówce 4 łóżka (dwa podwójne) łazienka, tylko nie oczekujcie luksusów, coś tam biega po suficie, łazienka i prysznic taki sobie, za to gospodyni nad zwyczaj uprzejma, na dzień dobry ciasto, zaprowadziła nas skrótem do centrum (10 min z buta) na śniadanie napiekła nam oponek (jeszcze cieplutkie, pychotka :-P ) Polecieliśmy na obiad, zdjęć już nie było bo po 21 i coś szybko ciemno się zrobiło.

Edytowane przez nokian66
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogłeś pytać - w Giżycku znam super bazę, a w Węgorzewie jest Agawu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piątek, szybkie śniadanie, gospodyni wparowała z oponkami a my.... na waleta :oops: Niestety Robert obudził się ze spuchnietą stopą po wczorajszej osie, nie jest źle ale ale w bucie odczuwa dyskomfort.

Następny cel - Twierdza Boyen, mamy dosłownie rzut kamieniem dlatego po paru minutach parkujemy pod Twierdzą

udało się zaprosić do zdjęcia jakiegoś żołdaka, jutro święto Twierdzy Boyen, szykują się do inscenizacji. Oczywiście żeby tradycji stało się zadość zaczyna padać i grzmieć :evil: P1000064.jpg

P1000050.jpg

Edytowane przez nokian66
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogłeś pytać - w Giżycku znam super bazę, a w Węgorzewie jest Agawu

ahhh gdybym ja wiedział kto gdzie jest! ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mieliśmy pojeździć po Giżycku i okolicach ale ta pogoda! jakoś w strone Węgorzewa wydaje się jaśniej, ruszamy na północ. Tankujemy w Giżycku, przy okazji sweet focia ;-)

2014-08-15_12-01-53_519.jpg

nie udało się odjechać, znowu zaczyna padać, zakładamy deszczówki...... nieee zdejmujemy! przestało :evil:

Ustawiam navi na Stańczyki, muszę zobaczyć te duże mostki ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super , aż mi się przypomina mój wyjazd kwietniowy w tamte strony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dojazd na wiadukty w Stańczykach przechodzi moje wyobrażenia o Mazurskich równinach, czuję się jak w górach! Troche inaczej sobie to wyobrażałem ale i tak robi wrażenie ogrom przedsięwzięcia, widoki z góry wspaniałe!P1000086.jpg

P1000083.jpg

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ruszamy dalej

Cel nr 3 Piramida w Rapie

Dojazd jak dla mnie i mojej Rki nie za bardzo, asfalt wielbłądzi i dziurawy, wytrzęsło mnie. Budowla trochę tajemnicza, budzi mieszane uczucia...musicie sami tu stanąć i zobaczyć, wysłuchać historii powstania monumentu, nie próbujcie parkować obok budowli jak dawniej bywało, często jeżdżą pogranicznicy i kasują (zakaz postoju) tylko parking, oczywiście płatny.P1000066.JPG

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P1000070.jpg

P1000072.jpg

to ostatnie zdjęcie zastanawiałem się czy zapodawać, niestety ukazuje to zdziczenie naszej cywilizacji, jakiś czas temu wejście było otwarte ale jakaś dzicz nawet zmarłym nie da spokoju, zniszczono i sprofanowano miejsce, to co zostało po prostu zamurowano, sięgnąłem ręką z aparatem przez małe okienko umieszczone ponad głową, z ciekawości co tam jest i dopiero na wyświetlaczu aparatu zobaczyłem do czego ludzie są zdolni.

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z powodu zmian pogodowych postanowiliśmy nie wracać w stronę wielkich jezior i jechać wzdłuż granicy (w planach miała być nawet Mierzeja Wiślana)

Ruszamy na Gołdap i to szybko, tym bardziej że Przemo już nam nie daruje pory obiadowej :-D cdn...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadamy do miasta, szybki obiad "U Jędrusia na Skarpie" - niełatwo znaleźć, ale warto, W ofercie, bliny, kartacze a i ceny bardzo przystępne. Doprowadził nas tu uprzejmy młody człowiek na skuterze. Nawet ładny widok z werandy. Dopisze jeszcze że w Gołdapie jest restauracja rosyjska, polecili nam ją już wcześniej ale na miejscu było tyle ludzi i kuchnia miała tyle zamówień że mogli się nami zająć może minimum za godzinę, kuchnia po prostu już nie wyrabiała, przewertowałem tylko kartę dań i popatrzyłem co noszą na talerzach - mówie wam, jak będziecie miali czas wpadnijcie tam!

P1000075.jpg

Lecimy ociężali dalej już z myślą żeby znaleźć następny nocleg. Widoki po drodze prześliczne, nagle widzimy przed sobą jakieś zbiegowisko, stajemy zaciekawieni, głośna muzyka, stragany, okazuje się że trafiliśmy do Żytkiejm na "Święto Sękacza" (zawsze15-08 a goście zjeżdżają z całej Polski i nie tylko) Zagaduję jakiegoś tubylca i strzał w dziesiątke, mamy nocleg i to u dość liczących się w miejscowości ludzi, mimo oblężenia gości dostajemy super pokój, a w ogóle traktują nas jak gości honorowych. Widać że ludzie w tych stronach są bardzo mili i uprzejmi i chyba za punkt honoru mają jak najlepiej ugościć podróżnych.

Edytowane przez nokian66
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×