Skocz do zawartości
nokian66

Moto Mazury 14.08-17.08. 2014 i .....nie tylko

Recommended Posts

Szybko przebieramy się i na festyn. Niestety to miejsce ma i swoją "złą stronę mocy" przystanęliśmy około 17-tej zobaczyć co się dzieje a w dalszą drogę jesteśmy zdatni wyruszyć o 14-tej w sobotę! Zostaliśmy dosłownie napojeni i napasani po dziurki w nosie :beer: Wystarczyło magiczne zdanie na festynie "my od Staśka Sowula" i zaraz jest stolik, piwo i ....no już po 21.oo :-D

ec3b991b526217f7gen.jpg

Hmmm "rano" śniadanie, powiedzmy że ja tyle przez cały dzień nie zjadam co nam tu na śniadanie naszykowali, przy okazji dowiadujemy sie wiele o historii tych rejonów, co tu się działo we wojne jak ruskie weszli, szok!! Po śniadaniu gospodarze oznajmili że na dworze już naszykowana jest kawa i ciasto (ja już nie moge na jedzenie patrzeć) ledwie przełknęliśmy a Stasiek przynosi kartacze w rosole bo oni wczoraj na festyn naszykowali 700szt ! i musimy spróbować(ratunku! taki kartacz to z 0,5kg!) w ogóle to oni wygrali jakieś konkursy "Kartacza" w Gołdapie i chyba na Litwie. Mnie chyba ktoś będzie musiał dźwigiem wsadzić na moto. Uciekamy stąd bo nas zapasą ;-)

Edytowane przez nokian66
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeszcze zdjęcia z wykopkami i w drogę na Augustów7a3d8d834a002a7bgen.jpg

6378941060230d88gen.jpg

Jak by ktoś tam przejeżdżał to pamiętajcie, Żytkiejmy 17, Stasiek Sowul, nikomu gościny nie odmawiają

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety Robert daleko nie ujeżdża, stopa coraz bardziej boli i puchnie, odbija na Suwałki i wraca do domu. Ja z Przemem lecimy dalej, najpierw Sejny, potem Augustów, niestety znowu leje, przy kanale Augustowskim zakładamy deszczówki i uciekamy przed deszczem, temperatura spada poniżej 15st w dodatku straż blokuje drogę i kieruje nas objazdem przez las bo przed nami poważny wypadek, na dróżce kamienie, piach i mokra glina, koło parę razy łapie uślizg, jakimś cudem ratuję się przed glebą.

743f64041223c9f8gen.jpg

Jedziemy podrzędnymi drogami na Lipsk wzdłuż jez. Sajno. Pogoda trochę się poprawia, już za Sokółką widzę pierwszy raz w życiu dużą, czerwoną tablicę "Zwolnij Uwaga Wilki" głowa chodziła mi na wszystkie strony, szukałem tych wilków :-D

Dojeżdżamy do Kruszynian, szukamy noclegu (sporo jazdy terenowej co moja Rka nie bardzo lubi) Jednak zamiast w agroturystyce lądujemy w Zajeździe Tatarskim.

Edytowane przez nokian66
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest 20.oo właścicielka robi nam jeszcze posiłek i zostawia samopas w całym zajeździe;) było co w środku oglądać, tyle tam różnych staroci.

39b5165b3c1ad782gen.jpg

6c8dc736e537942bgen.jpg

da5bf791a97101b2gen.jpgstylowy pokój

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rano śniadanko ( czy oni naprawdę mają za honor utuczyć gościa?!) jajecznica z boczkiem, talerz wędlin, pasztetów, talerz warzyw, masła, sery, herbata, dzbanek z mietą, kawa, jakieś pasty, smalczyk, dżem, szarlotka z nocnego wypieku, ciastka świeżo robione! - dosyć!

e01fc39da9ea8e67gen.jpg

wszystko swojej roboty,nawet masełko (pierwszy raz mam na talerzu wśród wędlin, pasztet z bobu i kostki wędzonej...słoniny! nie mogłem się powstrzymać i trzasnąłem ukradkiem zdjęcie ;-)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest niedziela, postanowiliśmy nie wracać tą samą drogą aby dobić do głównej na Białystok, przebijamy się skrótem, gruntowymi drogami do drogi 65 na Białystok, przez wioski zapomniane przez Boga: Nietupa, Sanniki, Szaciły. Moja Rka nawet daje radę chociaż droga trochę zdradliwa, ubity lub luźny żwir na zmianę z piachem. Udaje mi sie nawet część drogi pokonać na stojąco dzięki dość znacznie podniesionej kierze i nawet nie wiem kiedy zgubiłem Vstroma;) Parę razy zarzuca mi dupe i zwalniam. Lecimy tak z kilkanaście kilometrów

2014-08-17_11-51-13_311.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

e2932b61933679f1gen.jpg

dylemat w prawo czy w lewo, navi zgłupiała i te znaki drogowe sięgające do brody :-)

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wypadamy na 65-tke i rura na Twierdze Modlin, którą mamy jeszcze chęć zobaczyć w drodze do domu, droga na Warszawę paskudna, korki niemożebne, część pokonujemy jadąc poboczem, lub przeciskamy się na "wariata"

Parę zdjęć przy twierdzy (korzystamy z okazji kręcenia jakiś scen, gość lata ze świecą dymną (przypomina mi się scena z Adasiem Miałczyńskim z Nic Śmiesznego: Miałczek w lewo!!) nie mogę powstrzymać śmiechu :-D

b5ff96bf00556221gen.jpg

Panorama Warszawy z Twierdzy Modlin

4809a1843cecff8bgen.jpg

Edytowane przez nokian66
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracamy do domu, przed nami jeszcze 144km, jest 19.oo, troszkę po 20-tej wjeżdżam do Bełchatowa (S8 ;-) ) Na blacie przybyło ciut ponad 1300km.

2014-08-18_14-42-05_265.jpg

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna trasa. Oj, swędzi tyłek by jechać...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękna trasa. Oj, swędzi tyłek by jechać...

Tak przy okazji pięknej trasy asfaltowej w tych okolicach, to polecam, mimo że motocyklem nie jechałem, odcinek z Giżycka na Mrągowo, Olsztyn (mimo że to totalna dziura - i to dosłownie!), Ostródę do Grudziądza, masakryczna ilość zakrętów, górek, asfalt pierwsza klasa, jak tylko nabędę jakiegoś pseudo szosowca - to jadę tam! :-)

Świetna wyprawa Nokian, tylko nawaliłeś postów jakbyś lajki zbierał :-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śniadanie królów! Fajna wycieczka, bardzo fajna, wystarczy żeby się "zresetować" w weekend ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak przy okazji pięknej trasy asfaltowej w tych okolicach, to polecam, mimo że motocyklem nie jechałem, odcinek z Giżycka na Mrągowo, Olsztyn (mimo że to totalna dziura - i to dosłownie!), Ostródę do Grudziądza, masakryczna ilość zakrętów, górek, asfalt pierwsza klasa, jak tylko nabędę jakiegoś pseudo szosowca - to jadę tam! :-) Świetna wyprawa Nokian, tylko nawaliłeś postów jakbyś lajki zbierał :-D
a to dlatego że co chwile wyskakiwał mi komunikat: "błąd pliku, nie możesz w tym formacie...." i za cholere nie mogłem sobie dać rady, dopiero jak dawałem nowy post to mogłem dalej wklejać zdjęcia, i tak wykastrowałem je do granic, sorki. Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj , NOKIAN piękna wycieczka , czuję jakbym był z Wami. Kamerki jeszcze się nie dorobiłeś ? Dzięki za namiary n stronę :drinkbeer:!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to dlatego że co chwile wyskakiwał mi komunikat: "błąd pliku, nie możesz w tym formacie...." i za cholere nie mogłem sobie dać rady, dopiero jak dawałem nowy post to mogłem dalej wklejać zdjęcia, i tak wykastrowałem je do granic, sorki.

Czasami wystarczy zdjęcie otworzyć w innej karcie i dopiero wtedy je skopiować do pisanego posta, nie wiem co jest tego powodem, ale u mnie ostatnio tak zadziałało :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj , NOKIAN piękna wycieczka , czuję jakbym był z Wami. Kamerki jeszcze się nie dorobiłeś ? Dzięki za namiary n stronę :drinkbeer:!

jak bys jej z moto nie odklejał to byś teraz film oglądał;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda - moja wina :shock: !

Ale zdjęcia też są świetne ! Oj , pięknie i dużo ostatnio podróżujesz na motku BMW R1150 R. Gratulacje !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×