Skocz do zawartości
KRUZOE

Kufry inne niż aluniniowe.

Recommended Posts

Stelaż koniecznie i najlepiej (tak jak pisałem poprzednio) z półeczką dolną, coby się miały o co zaprzeć...

Same paski nie wytrzymają i prędzej czy później zaczną się rwać lub odrywać od toreb..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sądzę, aby to było konieczne. Nie zaobserwowałem takiego problemu w swoich sakwach a przeładowywałem je kilkukrotnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Viper !

Czekam na opis jeśli się uda :D

Bo wiesz u mnie problem jest taki: ja humanitarna nie techniczna, mam kolegę blacharza, który wszystko zrobi, ale na moto nie zna się nic a nic :). Czyli ja, nietechniczna muszę mu dobrze wytłumaczyć bo inaczej coś dziwnego mi skonstruuje :). Kiedyś mu coś wspominałam o gmolach i nie miał pojęcia o czym mówię.

Jak mi dobrze opiszesz to może ja mu też i będzie okazja do wspólnego pifka :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie sądzę, aby to było konieczne. Nie zaobserwowałem takiego problemu w swoich sakwach a przeładowywałem je kilkukrotnie.

Masz i może rację..

Ja mówię o sakwach i jeździe offem, gdzie trochę więcej trzęsie niż po asfalcie..

Może po gładkim da rade..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W terenie też dają radę tylko trzeba kupić sakwy motocyklowe a nie jakieś torby do roweru :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupilem ostatnio cos takiego

http://allegro.pl/sakwy-tekstylne-torby ... 62224.html

Ciezko tylko mi powiedziec czy sie poprzypalaja czy nie gdyz zrobilem w nich ledwie 60km. Pozniej pogoda sie zepsula i motor juz zimuje.

Torba od strony tlumika podszyta jest czesciowo kawalkiem jakiego materialu (nie znam sie wiec nie powiem jakiego) i przy zakladaniu nalezy zwrocic uwage aby ten kawalek materialu opieral sie o wydech.

Na temat tego czy bedzie sie przypalal bede mogl odpowiedziec dopiero w przyszlym sezonie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
J i przy zakladaniu nalezy zwrocic uwage aby ten kawalek materialu opieral sie o wydech.

Na temat tego czy bedzie sie przypalal bede mogl odpowiedziec dopiero w przyszlum sezonie

to nie jest dobry pomysł...

W terenie też dają radę tylko trzeba kupić sakwy motocyklowe a nie jakieś torby do roweru :twisted:

oglądnij sobie :

http://picasaweb.google.com/m.korzowski/Motor#5539859089582452690

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tych 60km nic sie nie dzialo to moze nic nie bedzie sie dzialo. Bede kontrolowal na bierzaco podczas jazdy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zjarają ci się zrób przez zimę kawałem stelaża. Za dużo krzyczą za boczek żeby ryzykować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Po tych 60km nic sie nie dzialo to moze nic nie bedzie sie dzialo. Bede kontrolowal na bierzaco podczas jazdy

Mialem dokładnie te same, nie wiem jak w f650 ale w gs nie było możliwości ustawienia ich w taki sposób żeby nie dotykały wydechu. Jak są pospinane to jeszcze ale jak rozepniesz zamki żeby zwiększyć pojemność to już dupa, leżą idealnie na tłumikach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×