Skocz do zawartości
Czarny

Moto w komisie - prośba o weryfikację - Konstancin

Recommended Posts

Witam.

Mam wielką prośbę do Warszawiaków i tych z okolic. W Konstancinie stoi podobno taki sprzęt:

http://www.motorakowski.pl/ct-menu-item-2/product/view/14/390

Jakby ktoś miał po drodze lub prawie po drodze i mógł rzucić okiem i w dodatku podzielić się swoją opinią to nie jechałbym na wycieczkę 170 km żeby tylko wstępnie obejrzeć. Bo jak pojadę sam autem to nawet jak kupię to do bagażnika nie zmieszczę, choć pojemny...

Dziękuję z góry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda... I tak jak sam nie zobaczysz to nie kupisz, proste. Jak nie polecisz te 100 coś tam na wariata to sobie odpuść, nie potrzebujesz moto, pks- rozwiąże większość Twoich problemów ;).

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś pewny, że to jest pomoc jakiej oczekuje Czarny? Mam wątpliwości .... :roll:

Zdjęcia wyglądają zachęcająco, cena jest nieodstraszająca - chyba można zaryzykować wypad na oględziny, ale to opinia tylko na podstawie tego co widzę i czytam. Real potrafi być czasem brutalny,

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No moturem na pewno nie bo felga mi się prostuje, ale jakoś sobie poradzę. PKSem też umiem jeździć ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś pewny, że to jest pomoc jakiej oczekuje Czarny? Mam wątpliwości .... :roll:

Zdjęcia wyglądają zachęcająco, cena jest nieodstraszająca - chyba można zaryzykować wypad na oględziny, ale to opinia tylko na podstawie tego co widzę i czytam. Real potrafi być czasem brutalny,

Myślę, że to jedna z form pomocy - zachęta. Przecież napisałeś to co ja, tylko ja użyłem mniej wyrazów : )
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No moturem na pewno nie bo felga mi się prostuje, ale jakoś sobie poradzę. PKSem też umiem jeździć ;)

Po krzakach, błocie i rzekach? :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam do Rakowskiego rzut (obciążonym) beretem, choć do eksperta mi daleko. Podjadę, obejrzę i opowiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Efekty wywiadu środowiskowego

Motocykl z 2001 roku

WP_000772.jpg

Kraj pochodzenia Włochy

Sprowadzony do polski przez sprzedającą firmę rok temu i odsprzedany klientowi który zrobił nieco ponad 1000 km

W tym roku klient postanowił zmienić moto i odstawił go z powrotem do firmy skąd kupił.

Motocykl bezwypadkowy

Przejechane 24500

WP_000780.jpg

Sprawdzone organoleptycznie:

Motocykl nie jest nowy(ma 13 lat) widoczne normalne ślady użytkowania

Nie widać żeby był jakoś mocno poobijany minimalne rysy tu i tam świadczą o standardowym sposobie użytkowania (+)

Pali zimny od pierwszego strzała, aż sam byłem zaskoczony.

Opony OK, wystarczą jeszcze na 10 -15 tys

WP_000776.jpg

Z lag raczej nie cieknie, jedna ze śrub łącznika lag tuż nad przednim kołem (chyba tego którego Ven kiedyś nie założył) jest nie oryginalna(za długa) co może świadczyć zupełnie o niczym

Stan zużycia napędu określam jako dobry (na 5 do 10 tys jeszcze wystarczy) jest jednak lekko przyrdzewiały

WP_000774.jpg

tak jak i kilka innych śrub głównie w okolicy silnika

WP_000775.jpg

WP_000778.jpg

Rama też w niektórych miejscach ma niewielkie ogniska korozji, jeżeli będziesz chciał go nabyć, koniecznie trzeba się tym zająć

Lekko rude są też niektóre ze szprych w przednim kole

WP_000773.jpg

W moim odczuciu te wszystkie ogniska rdzy spowodowane są stosowaniem zbyt agresywnego środka myjącego, który najwidoczniej nie był zbyt obficie spłukiwany (ale to jest tylko moje zdanie), bądź też zwykłe parkowanie pod chmurką.

Po stanie pampersa widać ze kiedyś przyblokował się tylny hamulec i nieco się tam wszystko rozgrzało, efekty tego w postaci np konieczności wymiany łożysk w tylnym kole, mogą wyjść nieco później

WP_000777.jpg

Zastanowiła mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie wygląd głowicy silnika z prawej strony:

WP_000779.jpg

nie wiem czy tak powinno być, może się w tej sprawie wypowie ktoś z większym doświadczeniem w temacie.

Reasumując

Jest OK jedną główną wadą jest wszechobecna korozja którą należałoby się zająć

Nie potrafię powiedzieć czy cena jest OK, ale na pewno da się ją lekko zmodyfikować.

Mam nadzieję że chociaż nieco pomogłem.

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta jedna ze śrub na łączeniu lag powinna być dłuższa. Głowicą z prawej strony bym się nie przejmował, może być tak jak pisze mój przedmówca lub wystąpiło zwykłe utlenienie. Łańcuch może i niewyciągnięty ale ja bym wymienił parcha.

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to mnie Jezier ubiegłeś - nie zdążyłem nawet dojechać :D

Wygląda nienajgorzej - zwłaszcza, że cena nie zaporowa a przebieg 24tyś a nie 35 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... lub wystąpiło zwykłe utlenienie.

Właśnie! Szczególnie, że temperatura bardzo sprzyja takiemu zjawisku ;) A motek z Włoch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde Jezier, z Lublina pójdzie chyba jakaś flaszka w Twoją stronę. Dzięki w imieniu nowego kolegi.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie! Szczególnie, że temperatura bardzo sprzyja takiemu zjawisku ;) A motek z Włoch.

We Włoszech to on był w zeszłej dekadzie, od tego czasu garażował pod Polskim niebem ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

We Włoszech to on był w zeszłej dekadzie...

Właśnie!

....

Kraj pochodzenia Włochy

Sprowadzony do polski przez sprzedającą firmę rok temu i odsprzedany klientowi który zrobił nieco ponad 1000 km

... tylko to ciepło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde Jezier, z Lublina pójdzie chyba jakaś flaszka w Twoją stronę. Dzięki w imieniu nowego kolegi.

Załatwimy to "przelewem" przy najbliższej okazji ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy taka cena dobra to nie wiem, ja swojego kupilem o wiele taniej a rocznik mlodszy i wcale w nie gorszym stanie a po zakupie i tak trzeba cos zrobic i tak.

A co do szukania: to 90% ogloszen jest pisana tak ze sie nie zgadza ze stanem faktycznym! Kazdy jak nie sciemnia to nie mowi prawdy!

Za motocyklem jezdzilem 3 dni, 1200 km i 6 sztuk oglądałem. Za samochodem 3 dni, 3000km i 4chyba. Ale napewno nie sa to km wywalone w bloto!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy taka cena dobra to nie wiem, ja swojego kupilem o wiele taniej a rocznik mlodszy i wcale w nie gorszym stanie a po zakupie i tak trzeba cos zrobic i tak.

A co do szukania: to 90% ogloszen jest pisana tak ze sie nie zgadza ze stanem faktycznym! Kazdy jak nie sciemnia to nie mowi prawdy!

Za motocyklem jezdzilem 3 dni, 1200 km i 6 sztuk oglądałem. Za samochodem 3 dni, 3000km i 4chyba. Ale napewno nie sa to km wywalone w bloto!

Ale za to Twój pewnie więcej pali :-D

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale za to Twój pewnie więcej pali :-D

Jak widac srednia 4, jak daje w palnik to 4,5 a jak wlacze emeryt mode to 3,6 :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rdza go zaraz zezre a wymiana chocby samych nypli i szprych w kole do tanich nie nalezy. Pampers tez musialo solidnie we Wloszech przytopic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie spodziewałem się tak szybkiej i szerokiej relacji z oględzin. Wielkie dzięki! Naprawdę chylę czoła. Przestraszyła mnie trochę ta korozja... Nie napalam się tylko szukam raczej na spokojnie. Najgorzej, że w tym tygodniu nie ma opcji żebym dał radę się wybrać obejrzeć "własnoręcznie". Komisy niestety nie są czynne jak Tesco 24h...

Jezier - jestem Twoim dłużnikiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie forum. Zanim o coś poprosisz pomyśl dwa razy, bo za godzinę możesz mieć pod drzwiami kilku chętnych do pomocy (przy okazji też do napojenia i wyżywienia). I mogą "pomagać" przez tydzień z zapałem.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×