Skocz do zawartości
Tomasz

[K] Auto do 10 000 ZŁ POLSKICH :)

Recommended Posts

dzięki . nie jest najszybsza bo ma amerykańską blokadę na 128 mil . osiąga to na czwartym biegu automatycznej skrzyni biegów... . nie zdejmuję bo nie chcę się zabić :) .

doświadczenie z mietkami mam spore , przez 15 lat pracowałem w motoryzacji , jakiś sklep /porządny zresztą / jakis warsztat prowadziłem ze wspólnikiem , własne mietki miałem dwa ale bardzo dawno i były kupione na handel . moje zdanie jest takie że na współczesnego mietka mnie nie stac , mietki między 1999 a 2003 rokiem na które mnie było by stać są raczej autami ze złego okresu tej firmy i nie są warte zainteresowania . może poza sl i slk ale pierwszy jest poza zasięgiem , a w drugim bym głupio wyglądał ;-) . wiem że bez gwiazdy nie ma jazdy , ale chyba kupił bym m3 zamiast mietka w tej cenie . chociaz długo sie broniłem przed śmigłem na masce ... . na szczęście teraz podobno chłopcy z miasta audi a8 latają :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...i wszystko w cenie 10000 zł ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icooo? A wlasnie i tooo! I tooo jest glos rozsądku! Tak jak piszesz, tyle ze w tych pieniadzach mozna juz dzis dostac mk3 z tym silnikiem, taki jak mój mundek, kosztowal grosze, czesci kosztuja grosze, ma wszystko co trza i pakowny jest w chust!

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario, bez urazy, ale zacznij czytac wpisy innych, nie tylko swoje, ze zrozumieniem ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam niewielkie doświadczenie (prawko 10 lat), ale polecić osobiście mogę:

- Mercedes W202 w silnikach 220 Diesel i 220 CDI - komfort jazdy tym autem to poezja - jedno z najwygodniejszych aut w tej klasie z tamtych lat + silnik 220cdi daje całkiem fajne osiągi i niskie spalanie.

nie wiem tylko czy można kupić w miarę dobrym stanie za 10k ale powinno się udać

- Citroen Saxo 1,5D - silnik chyba nie do zajechania, oczywiście to auto nie jedzie i w środku nic nie ma, ale za to spalanie w mieście max 5,2l/100km, na trasie ok 4-4,2l :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sorki , "k" mnię zaginęło w akcji ... . zmęczony byłem po grzybowym weekendzie .

Widzisz, jedna literka a wszystko zmienia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kolega w firmie ma w202 2,2 diesel - koń roboczy , auto niezniszczalne . natomiast przy moim trybie jazdy pomijam go milczeniem . jak ktoś szuka sprzętu do przemieszczania się z punktu a do punktu b z prędkościami kodeksowymi to i owszem . ale to nie jest oszczędne auto- kolega ma lekką nóżkę i 8,5 w mieście połyka ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

styl jazdy i stan auta zależy od''kierownika'', jednemu coś sie posypie przy 100 kkm a drugi będzie jeżdził dalej i chwali co to ma za zajefajny- niezniszczalny sprzęcior. a tak na marginesie o tym spalaniu :

w firmie jest ducato 120KM 8epal i jeżdzi tym 3 kierowców(w tym ja), i u nich spalanie 9.9 L do nawet 13L a ja spokojnie robie 8.6, a jak mierzyłem się od zera to zrobiłem 8.1L ,jak pokazałem szefowi to miał oczy jak 5zł i chodził w koło i ''nosz k...a niemożliwe "-powtarzał a wcale nie jeżdże na ''emeryta''.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PEDRO - "oszczędności, sprzedam oszczędności..." :-D

Kupię każdą ilość. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

styl jazdy i stan auta zależy od''kierownika'', jednemu coś sie posypie przy 100 kkm a drugi będzie jeżdził dalej i chwali co to ma za zajefajny- niezniszczalny sprzęcior. a tak na marginesie o tym spalaniu :

w firmie jest ducato 120KM 8epal i jeżdzi tym 3 kierowców(w tym ja), i u nich spalanie 9.9 L do nawet 13L a ja spokojnie robie 8.6, a jak mierzyłem się od zera to zrobiłem 8.1L ,jak pokazałem szefowi to miał oczy jak 5zł i chodził w koło i ''nosz k...a niemożliwe "-powtarzał a wcale nie jeżdże na ''emeryta''.

No , to załatwiłeś kolegów w pracy .

Pewnie są Ci wdzięczni :-D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moje 330i tez potrafi byc oszczędne : miałem wyniki na trasie na poziomie 8/100 benzyny , natomiast 10,5 gazu to absolutne minimum ale to już emerytura ;-) . natomiast przy prędkościach autostradowych nie ma znaczenia czy lecimy 140 czy 170 - zawsze jest 13-13,5 gazu na 100 . miasto 15-17 gazu . im cieplej tym wiecej , klima ma swoje wymagania .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sprzedaje oszczędności:-D przydadzą mi się:-) , to tak na marginesie dodałem. W społeczeństwie wciąż pokutuje mit że jak silnik 2.0to spala niebotyczne ilosci paliwa i że najlepiej to sobie pomykać 1.0 no gora 1.6 ale to już wypas na który będzie stać tylko majętnego kierownika.

Taka ciekawostka, znajomy miał cordobę 1.4 bez gazu po lifcie robił nią 6.1L na 100 ( fabryka podaje 6.4-6.5 )ale jeździł typowo na emeryta(3000rmp nie przekraczał ) autko fajne zadbane ,wypacykowane bo gostek pedancik jak mało który, choć kultura jazdy jak się później okazało wyszła mu bokiem ,wraz z korbowodem :-) mechanior wycenil naprawe na 1000PLN i autko się poszło j.......ć .

A propos wątek jest o propozycjach więc dodam w w/w seatach z takich naj naj usterek to korozja tylnychnnadkoli ,zamarzają zamki w zimie, a już broń boże jak się jeszcze na myjnie podjedzie przed mrozem, a tak to nawet spoko.

Opel astra2 korozja, elektryka, elementy zawieszenia, i te sku....ńskie torxy, których czasem za allacha nie da się odkręcić, ja bym raczej omijał ( osobiście uważam że 1 była lepsza technicznie i wizualnie )

Citroen xsara znajomy ma 1.6benz. Śmiga fajnie ,ale elektryka to musisz mieć dobrego w rodzinie , bo jak się spali 1 bezpiecznik/przekażnik to nie działa pół auta, a co lepsze wielu nie wie jak się do tego zabrać. Na plus to tylko wygodne fotele,i fajne wyposazenie w stosunkowo niskiej cenie.

Dobra spadam już nie będę wam robił wody z mózgu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zasada jest prosta - nie mam kasy na paliwo, nie kupuje auta :) Ktoś, kiedyś powiedział, ze jest zbyt biedny, żeby kupić stary samochód bo one są zbyt kosztowne :) Pewnie, ze są wyjątki. A marka ? Każda ma plusy i minusy. Nie ma reguły . Paweł specjalnie for You z przecinkami ( nie wszystkimi) :)

Edytowane przez FALCON
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupię każdą ilość. :D

Ale chyba nie kupujesz po 500 litrów jak to czasem się zdarzało ;)?!

Niestety "szejk naftowy" obecnie za daleko ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A o mercedesie nic nikt nie napiszę ? Wszytkie marki się kręcą a o mercedesie cisza ;]

E-klasę (W210) wersja Avangarde, kombi (nawet moja była ze swoją matką mieściły się na wakacje - jedyne czego nie brały z domu to chyba tylko pralki automatycznej). Silnik 3,2 CDI 200KM :-D, spalanie na trasie w okolicach 7 litrów (nie ważne jak załadowane i czy z klimą czy bez), rekord - 6,3 (trasa Czarna Góra - Wrocław). Auto pewne i sprawdzone (jakby nie patrzeć przebieg 430kkm i rośnie ;-). A żeby nie było tak różowo, to niestety trzeba wspomnieć o kolorze rudym, który gdzieniegdzie się pojawia... I spalanie w mieście (wrocławskie korki) w okolicach 12 l.

za 10 koła ? to wspomnienia po mietku można kupic ...

Niestety, sporo w tym racji...

Edytowane przez madeo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem , że już poprosisz Tomasz o zamknięcie tematu :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie są dane

To opowieści :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie są dane

To opowieści :-D

Opowieści dziwnej treści :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby ktoś... coś.... ;-) - to autko mojej żony Peugeot 206 pierwsza rejestracja 29,12,2005 - tylko ca. 20% ponad te 10 tys. Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×