Skocz do zawartości
Bawarka

Ochraniacze szyi

Recommended Posts

Ponieważ pomimo nabytej kontuzji planuję dalsze zagłębianie się w jeżdżeniu po rzkach , kłodach i w błocie planuję nabyć to co w temacie.

Jakieś doświadczenia, przemyślenia?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się nad takim ustrojstwem zastanawiam, przy kupnie warto zwrócić uwagę czy będzie pasowało do zbroi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziadłem taki ochraniacz będąc u Neno, z twego co wiem ma takie w "ofercie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno niektórzy używają do tych celów żyłki - chronią się przed trwałym kalectwem i przekazywaniem kiepskich genów ;-). Ciekawe czy to coś więcej niż tylko miejska legenda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podobno niektórzy używają do tych celów żyłki - chronią się przed trwałym kalectwem i przekazywaniem kiepskich genów ;-). Ciekawe czy to coś więcej niż tylko miejska legenda?

Tak, np. zestaw słuchawkowy na kabel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem kabel USB do ładowania telefonu :)

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed czym chroni taki ochraniacz i w jaki sposób właściwie? Serio pytam - pierwsze widzę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :) Czaję już, ciekawe ustrojstwo... Spina się to ze zbroją? A z kaskiem też czy nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :) Czaję już, ciekawe ustrojstwo... Spina się to ze zbroją? A z kaskiem też czy nie?

Nie spina sie na szytwno ani ze zbroja ani z kaskiem. Ja mam LB Adventure w wersji II lub III nie pamietam.

Zbroja dedykowana produkcji Leatt Brace ma na ramionach gumki ktorymi mozna przytrzymac z bokow stabilizator za spinajace dwie polowki zatrzaski.

Zboja ta tez ma odkrecane elementy na karku i klatce piersiowej w ksztalcie kolnierza (ja jezdze z nieodkreconymi wsuwajac kolnierz pod zbroje).

Wczesniej jezdzilem w kolnierzu i Thor Impact Rig SE i tez bylo OK.

Problem powstaje przy uzyciu kurtki (sa dedykowane modele z dziura na kolnierz, albo zakrywajace go), czy kondoma p.deszcz (trzeba zdjac kolnierz).

Wolno nie umiem w terenie, wiec zdecydowalem sie ze w tym jezdze. Nie licze ze zapewni mi niesmiertelnosc, ale zawsze to dodatkowa szansa.

Rozsadek i pokora w stosunku do wlasnych umiejetnosci przede wszystkim.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli, można to również zwyczajnie założyć, nie spinając z niczym? Sądząc po tym co wkleił Padre, działa to jak swego rodzaju zderzak dla kasku, który nie pozwala mu się za bardzo odchylić w którąkolwiek stronę, tym samym utrudniając nam skręcenie karku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam takowy na sprzedaż. Ori BMW Neck Brake System z całym kompletem oddam w dobrej cenie zainteresowani na priv.

Edytowane przez lissek5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli, można to również zwyczajnie założyć, nie spinając z niczym? Sądząc po tym co wkleił Padre, działa to jak swego rodzaju zderzak dla kasku, który nie pozwala mu się za bardzo odchylić w którąkolwiek stronę, tym samym utrudniając nam skręcenie karku?

Dokładnie tak to działa, zawodnicy na żużlu dosyć często używają takiego ustrojstwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezdzimy w Omega X1. W porownaniu do Leatt Brace latwiej sie je zaklada. Nosilem rowniez na kurtce. Nie przeszkadza zarowno przy uzyciu ze zbroja Thor'a czy Pressure Suit 661, ktore mamy. Pierwszym razem kiedy zalozylem, wylecialem na Supermana glowa w drzewko. Siniaki na ramionach potwierdzily skutecznosc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze rozumiem, że bez zbroi te ochraniacze też będą działały? Czy są jakieś podkładki dodatkowe? Zbroja jednak dokłada parę cm na ramionach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam znajomego, który grał w futbol amerykański i oni tam do "walenia ze łba" używają głównie takiego grubego wałka zawijanego na około szyi i przypinanego do pada (zbroi) na wysokości obojczyka. Są też takie bardziej rozbudowane bardzo podobne do tych. Ale z tego co mówił to tylko początkujący tego używają albo liniowi bo bardziej doświadczeni gracze (którzy już więcej hitów mieli) już tego nie potrzebują bo podobno jeśli jesteś gotowy na uderzenie to niewiele to daje a tylko ruchy krępuje. W przypadku moto to na pewno nie zaszkodzi ale to bardziej już do poważnego jeżdżenia w terenie. Do normalnej jazdy to to raczej nie potrzebne bo na pewno ciężko jest w tym obejrzeć się za siebie. Ogólnie to lepiej mieć większą swobodę ruchów i orientację na około niż być opancerzonym i patrzeć tylko przed siebie (no chyba, że się leci w terenie to tam to już nie ma co się oglądać za siebie).

http://www.aafp.org/afp/1999/1101/afp19991101p2035-f3.jpg

http://www.alertservices.com/images/products/detail/kerrcollar.jpg

Edytowane przez krzbur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to myślę że rzadko chyba da się przygotować na uderzenie, a nawet jesli, to raczej spinamy się cali, nomale mogę się mylić. A ten ochraniacz to myślę że nie może krepowac ruchów, czy uniemozliwiac obrocenia łba, bo chyba by tego nie produkowali.

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy ochraniacz krępuje ruchy. Ja np. w zbroi mam już lekki problem z obróceniem głowy przez ochraniacze na barkach (szczęka się po prostu zapiera). Wtedy łatwiej zobaczyć co jest z tyłu na stojąco bo można w tułowiu się skręcać. Albo muszę puszczać jedną manetkę i się odwracać. I myślę, że to nie jest kwestia, że to chińska budżetowa zbroja jest, wszystkie tak mają. A przygotowanie polega dokładnie na tym co piszesz plus "schowanie szyi w tułów" i uniesienie barków (nie wiem jak to opisać, chodzi, żeby zablokować i usztywnić kark w jednej pozycji). Jeśli tego nie zrobisz to żaden ochraniacz nie pomoże, tylko kark strzeli Ci podparty dodatkowo o ten ogranicznik w postaci collara. Do pewnego stopnia na pewno dopracowali swobodę ruchów ale zwróć uwagę na tym obrazku jaka jest np. blokada uniesienia głowy. Stojąc pod samymi światłami już tak wysoko nie popatrzysz. To specjalistyczny ochraniacz do sportowej jazdy jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy ochraniacz krępuje ruchy. Ja np. w zbroi mam już lekki problem z obróceniem głowy przez ochraniacze na barkach (szczęka się po prostu zapiera). Wtedy łatwiej zobaczyć co jest z tyłu na stojąco bo można w tułowiu się skręcać. Albo muszę puszczać jedną manetkę i się odwracać. I myślę, że to nie jest kwestia, że to chińska budżetowa zbroja jest, wszystkie tak mają. A przygotowanie polega dokładnie na tym co piszesz plus "schowanie szyi w tułów" i uniesienie barków (nie wiem jak to opisać, chodzi, żeby zablokować i usztywnić kark w jednej pozycji). Jeśli tego nie zrobisz to żaden ochraniacz nie pomoże, tylko kark strzeli Ci podparty dodatkowo o ten ogranicznik w postaci collara. Do pewnego stopnia na pewno dopracowali swobodę ruchów ale zwróć uwagę na tym obrazku jaka jest np. blokada uniesienia głowy. Stojąc pod samymi światłami już tak wysoko nie popatrzysz. To specjalistyczny ochraniacz do sportowej jazdy jest.

Neck Brace dopasowany chroni i nie ogranicza zbytnio swobody ruchu. Patrz obrazek ponizej.

_20140523_0954.JPG

No dobra, zeby tak sie obrucic musialem sie troche zaprzec ;-)

Edytowane przez looksgoodinblack
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedzi. Myśle że do końca roku uporam się z zagadnieniem i przedstawię to co uda mi się zdobyć.

Wysłane przez kciuk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×