Skocz do zawartości
rajek1

Prośba o rady

Recommended Posts

W końcu po ponad roku na forum i nie znudzeniu się tym modelem, decyzja podjęta.

Jak nie teraz to na wiosnę ;) Szukam F650 GS w Mazowieckim lecz najbardziej skupiłbym się na samej Warszawie bo nie za bardzo mam jak się z niej ruszyć. Interesuje mnie poniższe ogłoszenie. Moto sprzedaje kobieta, twierdzi że ma różne rachunki z przeglądów, jeden z nich odbył się w lipcu tego roku. Cena jeszcze do zbicia. Tak jak w ogłoszeniu, bolączki to piszczące hamulce. Właścicielka rozpytana, oświadczyła że tarcze i klocki wymieniane były w 2013r. i ma na to rachunki.

Szukam w okolicach tej ceny z ogłoszenia.

Proszę o opinię ze zdjęć na temat tego konkretnego egzemplarza a może ktoś osobiście zna to moto i właścicielkę?

Z góry DZIĘKUJE i pozdrawiam ;)

http://otomoto.pl/bm...s-M4135648.html

Edytowane przez rajek1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klocki, tarcze, to ponad 1 tys, kufry, tankbag to drugi, opony to kolejne kilka stówek... Obejrzenie na żywo - bezcenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tych zdjęciach wygląda dobrze, dla mnie to tylko ten dziwny bagażnik jest z dupy. Jeżeli nie przeszkadza ci kolor kanapy i brak ABS-u...Masz moto pod nosem, to dzwoń i oglądaj, możesz uderzyć do naszych forumowych warszawiaków żeby samemu nie jechać. Powodzonka w zakupie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za rady i dobre słowo. ABS jest, dopytalem telefonicznie ;)

Edytowane przez rajek1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jeżeli ma ABS to tym lepiej, chociaż ja z tych zdjęć tego nie widzę, zresztą nie ma zdjęc lewej strony moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Upewnij się też, czy to nie wersja obniżana, tzw lejdisowa, bo przy wzroście powyżej 175 cm może być za niski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Upewnij się też, czy to nie wersja obniżana, tzw lejdisowa, bo przy wzroście powyżej 175 cm może być za niski.

Cenna uwaga. Po zdjęciach z ogłoszenia nie widać.

Właścicielka przysłała mi kilka dodatkowych zdjęć z których wynika że jest to właśnie wersja lejdisowa. Wzrostu mam 170cm i już kiedyś się przymierzałem do lejdisowej wersji z odczuciami na plus, całe stopy na podłożu. W poniższym lynku zdjęcia moto na którego się przymierzałem, tylko cena była zbyt wysoka jak dla mnie.

Zaś forumowiczka murarz kupiła go lecz nie pochwaliła się na forum, wiem bo dostałem PW z podziękowaniem.

http://f650gs.pl/topic/6288-moto-we-wrocku/page__fromsearch__1

A oto dodatkowe zdjęcie moto w moim zainteresowaniu na którym widać czujnik ABS i że jest to wersja lejdis

Dzisiaj o 16 jestem umówiony na oględziny ;)

DSC_1188%2520-%2520Copy.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy naszym wzroście to będzie dobra wersja :-D zmień tylko kanapę na męską :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przy naszym wzroście to będzie dobra wersja :-D zmień tylko kanapę na męską :-D

Masz coś do żółtych kanap?!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"...łańcuch złoty DID,..."

Jakiś srebrny (szary) ten złoty - może brudny, ale przynajmniej nie rozciągnięty.

"... (jestem jego piątym właścicielem w kraju), w chwili zakupu przeze mnie miał ok. 41 000 km a teraz przebieg ok. 46 000 km."

piąty właściciel w kraju + minimum jeden za granicą, który pozbył się go jako prawie nowy (2 lata). czyli u każdego nie przejechał średnio więcej niż 7 tyś. i nie więcej niż 3.5 rocznie - super. Ciekawe czemu wszyscy tak szybko się go pozbywali?? To trochę dziwne. Ja po zakupie w zeszłym roku w listopadzie chyba do marca najechałem 2,5tyś. a do teraz będzie z 5 tyś. a ciężko mi znaleźć czas i rzadko jeżdżę. Chyba, że nie ma 46 tyś. Bo np. czwarty właściciel w PL sprzedając moto piątemu właścicielowi w PL dał mu przebieg taki jaki ten oczekiwał czyli standardowe 33 tyś zamiast 60-80 tyś. - tyle powinien mieć? Nie posądzam sprzedawczyni o nieuczciwość ale przed nią było jeszcze 5 „uczciwych”. Twoje ryzyko, a kto nie ryzykuje ten nie jeździ. Na pewno wymaga dokładnego oglądnięcia na żywo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe co na to mówi CEPiK. Ostatnio na przeglądzie technicznym spisywano mi stan licznika kilometrów.Gdzieś w necie (pewnie jakieś cepik.gov) można sprawdzić jaki miał ostatni przebieg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe co na to mówi CEPiK. Ostatnio na przeglądzie technicznym spisywano mi stan licznika kilometrów.Gdzieś w necie (pewnie jakieś cepik.gov) można sprawdzić jaki miał ostatni przebieg.

Spisywanie licznikow zaczelo sie dopiero w tym roku wiec historii nie sprawdzisz. U mnie wygladalo to tak, ze diagnosta zapytal ile mam na blacie. Moglem mu powiedziec cokolwiek.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po oględzinach.

Był ze mną kolega, motocyklista, nie jakiś specjalista ale wiele lat na 2OO.

Wnioski z oględzin:

- Ogólny stan wizualny taki sobie. Z każdej strony porysowany+leżał na prawym boku.

- Coś się poci przy silniku ale nie wyczailiśmy dokładnie skąd.

- Poci się korek spuszczania oleju.

- Wszędzie pordzewiałe przeróżne śrubki.

- Tylko jeden kluczyk

- No i teraz kwiatek. Po puszczeniu kierownicy przy różnych prędkościach, zawsze ściąga w prawo

- Sporo papierków z różnych przeglądów, minus bo były w Motochallenge

+ Nowy napęd

+ Oponki rzeczywiście ładne, klocki i tarcze również lecz piszczą ale tylko tył.

Nie wziąłem ;)

Edytowane przez rajek1
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, nie trudno o dobre foty, za to trudniej o dobry egzemplarz.

Może warto poczekać, aż ktoś z forum będzie coś sprzedawał. Zawsze większe szanse na znaną historię sprzęta i co za tym idzie wiarygodny stan.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że każda sroka swój ogon chwali... ale polecam swój Dakar (ogłoszenie na forum) - nie mazowiecke co prawda, ale wiem co sprzedaję i wiem, że się tego sprzętu nie wstydzę.W PL jestem jego pierwszym właścicielem + 1 w niemczech.

A nie ukrywam, że po prostu mi pilno, bo już dużego GSa mam umówionego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że każda sroka swój ogon chwali... ale polecam swój Dakar (ogłoszenie na forum) - nie mazowiecke co prawda, ale wiem co sprzedaję i wiem, że się tego sprzętu nie wstydzę.W PL jestem jego pierwszym właścicielem + 1 w niemczech.

A nie ukrywam, że po prostu mi pilno, bo już dużego GSa mam umówionego...

Dziękuje za propozycję ale z dwóch przyczyn się nie zdecyduje.

1. Naprawdę nie mam jak się ruszyć. Niemowlak i żona po operacji.

2. Już znalazłem, jutro (poniedziałek) finalizuje transakcje. Ubiegnę was ;) Zdjęcia będą :)

Dziękuję wszystkim za rady ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluję w takim razie transakcji!

...

A o żony trzeba dbać ( nie wspominając o potomkach )...

Swoją drogą do dzisiaj nie zapomnę jak moja zasnęła mi z tyłu, to się najadłem strachu :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×