Skocz do zawartości
Tremis

Zmiana na bmw f 650 gs ?

Recommended Posts

Wiem, że tego typu tematów jest na forum całkiem sporo ale dobór motocykla to sprawa indywidualna i zawsze pytania formułowane są w innym kontekście ale może od początku.

W chwili obecnej jeżdżę na fz6 s2. Motor naprawdę świetny i wart polecenia. Na trasę i do miasta pasuje jak ulał. W tym momencie pojawia się jednak słowo ”ale”. Podczas kupowania motocykla patrzałem głównie na takie aspekty jak komfort, ergonomia, niskie spalanie, elastyczność. Fz 6 spełnia wszystkie warunki wzorcowo (wg mnie oczywiście). Wcześniej jeździłem na suzuki gs 500.

Po skończonym sezonie stwierdziłem jednak że fz6 nie do końca pasuje do mojego stylu jazdy.

Zmiana biegu zazwyczaj poniżej 5000 rpm, generalnie nie lubię głośnych silników/wydechów.

Prędkości przelotowe na autostradach itp. do 130km/h ponieważ cały czas jeżdżę z kufrem a nie chciałbym żeby odleciał.

Jedynie podczas wyprzedzania prędkości dochodzą do wartości 150 – 160.

Głównie dojazdy do pracy i jakieś dłuższe tripy 300km w weekendy.

Spalanie praktycznie nigdy nie przekroczyło 5,5 l/100km

Przyjemność sprawia mi bardziej odkrywanie nowych tras i terenów niż jazda w miejskim gąszczu a tym bardziej po autostradzie. Autostrada dla mnie jest okropnie nudna. I tutaj zaczyna się mój dylemat zarówno co do typu motocykla jak i jego zawieszenia. Fz6 ma raczej sztywne zawieszenie więc podczas jazdy po gorszej jakości asfalcie (a o takie w Polsce nie trudno) czuć każdą dziurę no i oczywiście o jeździe w lesie itp. mogę zapomnieć.

Ostatnio bardzo spodobał mi się bmw 800 gs. Teraz szukam motocykla bardziej do miasta/lekki teren. Przez lekki teren mam na myśli szosę, las, pola itp. Raczej nic ekstremalnego. Po wstępnej analizie budżetu i doświadczenia w jazdy w terenie zdecydowałem się jednak na bmw f650 gs w rocznikach 2003-2007. Szkoda by było wydać kupę kasy na 800 gs i zaliczyć amatorską glebę gdzieś po środku lasu.

I teraz pytanie do Was forumowicze. Czy bmw f650 gs standard/dakar będzie pasowało do mojego stylu jazdy i lekkiej jazdy terenowej? Mam 1,76m wzrostu, ważę około 90 kilo. Przeważnie jeżdżę sam.

I druga prośba. Czy znalazła by się osoba z rejonu Katowic lub śląska, która pozwoliła by na krótką przejażdżkę na swoim bmw gs 650 ? Wstępnie mogę zaproponować nawet jakiś dokument w stylu umowy jady próbnej, że jakby co to pokrywam wszelkie uszkodzenia itp.

Ale się rozpisałem… xD

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Napisze Ci jak kiedyś mi napisał jeden taki z północy, Dakarowy czy jakoś tak go przezywają, ogólnie wredny typ :P - "generalnie temat z dupy" :D

Tylko się nie obraź, to żartem jest ;)

Ale spójrz sam - już sobie odpowiedziałeś - wybór jest idealny, goń obecny i szukaj GS - a ;)

Pozdrawiam

Seb

Edytowane przez Seb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Napisze Ci jak kiedyś mi napisał jeden taki z północy, Dakarowy czy jakoś tak go przezywają, ogólnie wredny typ :P - "generalnie temat z dupy" :D

Tylko się nie obraź, to żartem jest ;)

Ale spójrz sam - już sobie odpowiedziałeś - wybór jest idealny, goń obecny i szukaj GS - a ;)

Pozdrawiam

Seb

Luźno :-D

Generalnie jestem strasznie pozytywnie nastawiony na 650gs. Mój znajomy miał takiego tylko rocznik 99 i strasznie zachwalał.

Ogólnie się też pytam bo czytałem, że wersja dakar wyższa, większe przednie koło więc niby lepsza w teren. Więc może na dakara będę polował.

W życiu na jedno-tłokowcu nie jeździłem (nie licząc rometa ogara) więc chciałbym się też przekonać czy mi podejdzie ten motocykl. Słyszałem, że ma mocny dół i środek co by mi w sumie pasowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co opisujesz - powinieneś być zadowolony :)

Pomył z jazdą próbna jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na to, że Dakar byłby idealny, ale do pracy silnika, czy skrzyni biegów, to się będziesz musiał zapewne przyzwyczaić ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co opisujesz - powinieneś być zadowolony :)

Pomył z jazdą próbna jest ok.

Tylko czy znajdzie się jakiś śmiałek? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjedź do WRO i nie ma sprawy :)

200 km. Hmm... Zobaczę jaka pogoda będzie w weekend :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary. Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze predkosci przelotowych rzedu 130km/h GS-em nie bedziesz osiagal bo Ci gałki oczne z oczodołow powypadaja od drgań. Przy wyprzedzaniu tez nie osiągniesz predkosci rzedu 150-160. Przyjemnosc z jazdy tez mniejsza zapewne niz na FZ 6. Nie wspomne juz o wysokiej awaryjnosci tego modelu. Generalnie porzuc ten pomysl. Wiem, ze niektorzy na tym forum mnie teraz zjadą, ale wiem co mówie, bo mialem. W zyciu nie kupie juz niczego na B, nawet BMXa.

A teraz juz musisz sobie zorganizowac jazde probna i wyciągnac srednia z wszystkich opinii i sam zdecydowac. Powodzenia.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary. Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze predkosci przelotowych rzedu 130km/h GS-em nie bedziesz osiagal bo Ci gałki oczne z oczodołow powypadaja od drgań. Przy wyprzedzaniu tez nie osiągniesz predkosci rzedu 150-160. Przyjemnosc z jazdy tez mniejsza zapewne niz na FZ 6. Nie wspomne juz o wysokiej awaryjnosci tego modelu. Generalnie porzuc ten pomysl. Wiem, ze niektorzy na tym forum mnie teraz zjadą, ale wiem co mówie, bo mialem. W zyciu nie kupie juz niczego na B, nawet BMXa.

A teraz juz musisz sobie zorganizowac jazde probna i wyciągnac srednia z wszystkich opinii i sam zdecydowac. Powodzenia.

Zjeżdżam Ciebie Marku teraz! :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gipsu mają deficyt, ale piernikowe trumny podobno bardzo szykowne mają...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z racji pogody jaką mamy, próbna przejażdżka na użyczonym sprzęcie będzie raczej kwestią spontanicznego wypadu jak tylko znajdzie się odrobina słońca :D . Znajdzie się ktoś może nieco bliżej Katowic na chwilowe użyczenie sprzętu i krótką rozmowę? Katowice/Chorzów/Ruda/Bielsko/Żywiec? Jakieś miasto do 50 km od Katowic.

Wycieczka do WRO raczej tylko w weekend przy dobrej pogodzie. A o pogodę w weekendy ostatnio ciężko jakoś :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzyżak ma racje. Ale jesli chcesz sie miło rozczarować to wrocławska przymiarke zaczniesz od kata ;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

będzie zatem, dużo kopania, pchania i innych wrażeń :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A potem będzie ci sie wydawać ze Gs to najlepszy sprzęt pod słońcem :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu mi tez sie tak wydawało :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×