Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem czy to zagadnienie elektryczne, ale nigdzie nie widzę zagadnień gumowych, a Google twierdzi, że o BMS nikt na forum nie pytał ;]

Sprzątając ostatnio pod kanapą znalazłem pęknięty oring, po zmierzeniu wyszło mi około 80x4 mm. bmwstore podpowiada, że może to być oring 70X4 znajdujący się gdzieś przy sterowniku BMS. Pytanie tylko pozostaje - jakie ten oring ma zadanie? Po pierwszej sensownej odpowiedzi temat można zamknąć ;]

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/13_0899-sterownik-bms-c/i51601/r2000/m01

PS: Stawiam, że zwykły oring z BMS z powodzeniem go zastąpi, tylko gdzie go założyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam pytanie :

Co oring robił u Ciebie pod kanapą i w dodatku jest pęknięty ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dylemat ... - zamknąć czy odpowiedzieć, odpowiedzieć czy zamknąć. Znam odpowiedź i mam możliwość zamknięcia.

Udzieliłem sobie odpowiedzi czyli wypadało by zamknąć, ale to takie nieforumowe, żeby uniemożliwić pisanie innym ;)

Co ja teraz mam zrobić ... :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ja teraz mam zrobić ... :D

Jarek , straszne by było gdybyś nie wiedział . :-D

Daj spamować ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stawiam, że zwykły oring z BMS z powodzeniem go zastąpi, tylko gdzie go założyć?

Gdzie, gdzie ...o wiadomo, ale podobno "przed założeniem" trzeba mieć pompkę próżniową :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ten oring nie trzyma przypadkiem BMS w miejscu zeby za bardzo nie latal ... dwoch zaczepow na niego nie ma czasem ? ... zieeew ... ide chleb piec bo rodzina ostatnio pozera moje ciemne zdrowe pieczywo

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie, gdzie ...o wiadomo, ale podobno "przed założeniem" trzeba mieć pompkę próżniową :lol:

Oczywiście nie chodziło o oring z BMS tylko z NBR czy jak mu tam.

Przy module jest coś na kształt uchwytów i chyba nawet mam pomysł jak mógłby ten oring go trzymać.

Tylko po co do tego pompka próżniowa? :> Jarku, mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..Tylko po co do tego pompka próżniowa? :> ...

Jak to po co? Do materaca :cool:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko po co do tego pompka próżniowa? :> Jarku, mógłbyś rozwinąć?

Zależy o jaką pompkę próżniową chodzi

O taką:

Czy może z grubsza o taką:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_pr%C3%B3%C5%BCniowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, serwisówka powiada, że do wyjęcia modułu należy "Unhook the retaining strap and remove the control unit." Jak będę miał sposobność spróbuję powalczyć z tym modułem i go jakoś przymocować (chociaż zauważyłem jedynie dwa uchwyty z dziurami, stąd moje wątpliwości co do możliwości założenia tego oringa).

Edit: Jeżeli ktoś widzi inne zastosowanie tego oringa proszę krzyczeć, jeżeli nie, to naprawdę można zamknąć. Najwyżej jak nie znajdę na niego sposobu otworzę nowy temat.

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam pytanie :

Co oring robił u Ciebie pod kanapą i w dodatku jest pęknięty ? ;)

Gumy mu się pomyliły ... , ale żeby rozepchać 70 mm do 80 i jeszcze pękł ...
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Danke za zdjęcia, można śmiało zamknąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

godz. 20:31 - zadane pytanie

godz. 20:49 - odpowiedź na pytanie

godz. 22:20 - zdjęcie przedstawiające daną sytuację

jak nie na tym forum - coraz szybsze odpowiedzi, a gdzie te dziesiątki stron do analizowania i poszukiwania odpowiedzi, "wspaniały" spam, itp.

w złym kierunku to wszystko idzie, no i jeszcze ten z 20:49 sprzedaje motocykl - pewnie forum mu nie pasuje

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

godz. 20:31 - zadane pytanie

godz. 20:49 - odpowiedź na pytanie

godz. 22:20 - zdjęcie przedstawiające daną sytuację

jak nie na tym forum - coraz szybsze odpowiedzi, a gdzie te dziesiątki stron do analizowania i poszukiwania odpowiedzi, "wspaniały" spam, itp.

w złym kierunku to wszystko idzie, no i jeszcze ten z 20:49 sprzedaje motocykl - pewnie forum mu nie pasuje

Jak sam psuje atmosferę i odpowiada po 18 minutach, to co się dziwić że mu nie pasuje!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×