Skocz do zawartości
PEDROF650ST

(chyba)kupię vana 9 os.na początek kilka pytań

Recommended Posts

Ford S-max lub Galaxy

Różnica taka ze w s-max ma ścięty z tyłu dach i nie zawsze ma 7 siedzeń.

No ale to tylko 7 miejsc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co by tu jeszcze............ :lol:

Fajna wymiana opinii, kolega mi powiedział, kolega miał :-) :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wizja mi się szybko oddala(a raczej zostałem brutalnie sprowadzony na ziemie przez niektórych)

to podziękuj ;-) :-D i wnioskuj o zamknięcie tematu :-D :-D Pzdr :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na szybko aby sprawa kosztów była jasna, duże auto większe koszty . Moje może być w wersji 7 miejsc, ostatni serwis plus drążek kierowniczy lewy 1850 , sam drążek 780, teraz jeszcze zostały hamulce , tył do odbudowy , tarcze klocki ślizgi szczęki do ręcznego , przód tylko klocki i 2 tłoczki i nowe uszczelnienia , z grubsza 2000 , sonda za katem trochę ma fochy ale to do obserwacji nie wspomnę o konserwacji ramy. Reszta to tylko paliwo średnio 450 pln , ale frajda z jazdy jest

munerege.jpg

Wysłane z mojego Nexus 5

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ford S-max lub Galaxy

Różnica taka ze w s-max ma ścięty z tyłu dach i nie zawsze ma 7 siedzeń.

No ale to tylko 7 miejsc

Ja mam Galaxy 2.3 b/g z 2001r., jeżdżę nim z 5 lat. Pełen komfort i bezpieczeństwo, zerowa awaryjność. W zimie zmieniam na taki sam tylko nowszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co by tu jeszcze............ :lol:

Fajna wymiana opinii, kolega mi powiedział, kolega miał :-) :beer:

to nie jest forum uzytkowników busów wożących ludzi z krakowa do zakopanego , więc raczej nie wszyscy mają7-9 osobowe auta i sa wielodzietni ;-) , musisz się liczyc z tym że opinie będą raczej "zasłyszane" . natomiast miejmy nadzieję ze nie "przeczytane" bo to niestety domena polskiego internetu .

ostatni mój "busopodobny" pojazd nazywał się VW LT28 2.0 benzyna , wtedy jeszcze junkersów nikt nie montował do aut ... . nie polecam bo nie ma gdzie kupić :) , nie został zabytkiem i zapewne dawno jest w hucie .

w dalszym ciągu traffic - raczej w wersji oryginalnej nie opla , niby to samo ale ... . sporo tego mają spółki skarbu państwa , urzędy wojewódzkie . to tam jeździ i robi bardzo duze przebiegi . zrobiłem tym jakąś trasę wrocław-berlin-wrocław i mogę polecić . wygodne i pakowne . pod moją nogą 10/100 ale słaby motor 100 koników .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moj znajomy tez wozi przedluzanym trafficiem towar i nie narzeka na niego. Tak samo jak nie wzialbym vivaro w miejsce traffica tak samo nie wzialbym movano lub nissana w miejsce mastera, jesli chodzi o klony ducato to fiat jednak wygrywa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jogi może coś o vivaro powie z pierwszej ręki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja 6 lat jeździłem Alhambrą 7-osobową i taki ci polecam, jazda jak zwykłą osobówką o podwyższonym komforcie (trwalsze zawieszenie, więcej miejsca, webasto kabinowe, multum schowków) nie boisz się krawężników i dziur (wysoki jak SUV) Jeżeli nie masz zamiaru jeździć zarobkowo to daruj sobie 9-osobówkę, bedziesz miał tylko problemy z parkowaniem i dodatkowe koszty np. przy przejazdach i płatnych parkingach, ja juz od swojego w Władysławowie w porcie musiałem podwójnie bulić, a ty już zapłacisz jak od tira. Czy to Alhambra, Sharan czy Galaxy to te same auta, podobno w jednej fabryce składane, swojego dopiero co na SUV-a zamieniłem ale tylko dlatego że miał swoje lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha , też kiedyś miałem krótkiego LT 28 i też benzyna , tylko blaszak , co nie przeszkadzało rodziny czasem wozić. Teraz najlepsze, pod światłami jak się człowiek dobrze ustawił to zostawiał z tyłu większość jeżdżących wtedy pojazdów. Nie pamiętam parametrów ale silnik miał 6 cylindrów, pięknie pracował.

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg Clarksona - Kupując VANa obwieszczasz światu, że wszystko co najlepsze już za Tobą :-D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hahahaahaha no to wg Clarksona tylko Aston.... a po nim już nic :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może idz tropem Skody .

Benzynka , może w automacie , a jeszcze jakby 4x4.

Ceny klamotów do takiej T5 nie są małe. Właśnie kolega się uporał z kłopotem w T5.

I jeszcze jedno , jest duży popyt , wiesz co mam na myśli , prawda ?

haha wiem niestety,niby taki strucel a chętnych dużo :-D

traffic jest niezłym tematem , mają dwaj moi znajomi . dużo jeżdżą i raczej gdyby się nie sprawdzały to by dawno zmienili na coś innego . wożą w sezonie ludzi na jakieś szkoły surfingu , nurkowania , kajty itp . chorwacja , grecja afryka północna . vw przy takiej eksploatacji to porażka , mojego kolegi t5 po 100 tysiącach miało wszystkie usterki świata :) , t4 zrobił prawie 700 tysięcy w 10 lat . jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego .

ciekawe ,ja bym narazie potrzebował na takie lokalne jazdy-niezarobkowe(jeszcze tak o tym nie myslałem)

co by tu jeszcze............ :lol:

Fajna wymiana opinii, kolega mi powiedział, kolega miał :-) :beer:

hehe znajomy szwagra od strony wujka mówił ,a jemu z kolei tata marcina mówił , ....

Tak na szybko aby sprawa kosztów była jasna, duże auto większe koszty . Moje może być w wersji 7 miejsc, ostatni serwis plus drążek kierowniczy lewy 1850 , sam drążek 780, teraz jeszcze zostały hamulce , tył do odbudowy , tarcze klocki ślizgi szczęki do ręcznego , przód tylko klocki i 2 tłoczki i nowe uszczelnienia , z grubsza 2000 , sonda za katem trochę ma fochy ale to do obserwacji nie wspomnę o konserwacji ramy. Reszta to tylko paliwo średnio 450 pln , ale frajda z jazdy jest

munerege.jpg

Wysłane z mojego Nexus 5

:shock: chyba wyjdę pooddychać świeżym powietrzem :shock: , i przemyślę swoje przemyślenia na temat vana prowadzenia.

Edytowane przez PEDROF650ST

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:shock: chyba wyjdę pooddychać świeżym powietrzem :shock: , i przemyślę swoje przemyślenia na temat vana prowadzenia.

Nie taki straszny diabel jak go maluja :). Jesli juz sie pakowac w takie auto to tak zeby motocykl sie zmiescil :). Taka moja rada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O totototo! Jakis GR duży czy cos innego dlugiego co nie szkoda ugnoic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moj kumpel ma do sprzedania patrola z 7 miejscami, szczegóły na PW.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za lebka jezdzilem Fordem Transitem z 1989 roku. Podwyzszony, przedluzony i na blizniakach. Na pace zestaw wypoczynkowy z duzego pokoju. Palil troche wiecej, ale spelnial wszystkie zadania jakie przed nim posatwilem. Impreza na kolkach dla 9 osob, Tour Bus dla znajomej kapeli, podwozka motocykla co sie kumplowi rozkraczyl...

Cudowne wspomnienia. Teraz po glowie chodzi mi takie cudo... moze za kilka lat :)

trn15_highlight_lg_modelconfig.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strzała, przemyślałem to i owo i jednak zrezygnuję z tego pomysłu.

Jak clarkson ma rację, to kupię grzmota i to będzie first day in rest of my live?

Dzięki za wszystkie sugestie, temat do zamnięcia/usunięcia, pozostawiam to w gestii admina

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no , przestań , po co zamykać .

To jedyne miejsce gdzie wszyscy mają coś do powiedzenia :D :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko ,van termin na czasie, faktycznie zainteresowanie teamatem przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania, mimo to nie rozwiało wszystkich ''ale'' , a wręcz pojawiło się wiele nowych punktów widzenia a ja dalej nie jestem do tematu w 100% przekonany, wiec stwierdziłem że może zakończmy na tym co jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam już 8 lat t4 multivana 2,4 d .

Ale jak koniec , to koniec,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×