Skocz do zawartości
PEDROF650ST

(chyba)kupię vana 9 os.na początek kilka pytań

Recommended Posts

Strzała

ma ktoś doświadczenia z takimi pojazdami, który jest najbardziej rozsądnym wyborem pod względem serwisu i paliwożerności?

w związku z tym że mój dotychczasowy pojazd się trochę zużył( w czym niechlubny udział miał ford transit wyjeżdżający z podporządkowanej;-( ,ale to inna opowieść), wpadłem na pomysł zakupu samochodu z większa ilością miejsc(zafira, c8) ale pomyślałem że jak 7 to może odrazy 9 miejsc, zawsze się ekipa do jazdy znajdzie a zamiast jechać na 2 auta to się w jedno spakuje delikwentów.

Tak pobieżnie oblukałem internet i wychodzi że transporter T5, lub renault traffic/ opel vivaro będą najbardziej zbliżone do założeń.

Ktoś z was jeździ w/w ,macie jakies opinie ,rady na co patrzec przy zakupie, może ktos ma na zbyciu??jakieś inne sugestie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki temu znajomych będziesz miał dużo ale wszelkie kłopoty z posiadaniem takowego , tylko Ty osobiście. Właściwe pytanie brzmi , czy potrzebuję takiego samochodu do zarabiania na życie?

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez consigliero
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak wyżej, ale jak się uprzesz to osobiście wybrałbym Renault. T5 są przereklamowane i awaryjne (w porównaniu z T4), Opel - hmmm.... raczej nie, natomiast znam kilka osób, które mają Mastery i bardzo sobie chwalą (jeden jest na forum :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

T5 znam jedno osobiscie, omijaj szerokim łukiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tym zarabianiem to nie tak znowu różowo,tak się zacząłem zastanawiać ,można by coś ugrać przy okazji ale raczej sposobu na robienie hajsu na życie z tego nie uczynię (przynajmniej na razie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak wyżej, ale jak się uprzesz to osobiście wybrałbym Renault. T5 są przereklamowane i awaryjne (w porównaniu z T4), Opel - hmmm.... raczej nie, natomiast znam kilka osób, które mają Mastery i bardzo sobie chwalą (jeden jest na forum :))
master trochę za duży chciałem coś co bym się jeszcze w miarę po mieście jeździło

Właśnie słyszałem również opinie że T5 nie dorasta do pięt T4 , a już legendy o niesamowitej i ponadprzeciętniej trwałości 2.4 diesel w T4 matki powtarzają dzieciom od kołyski, ale T4 caravela w jakimś rozsądnym stanie to już ze świecą szukać(i to całkiem sporą trzeba mieć a latka swoje tez mają i rdza się wdziera- nie powiecie mi że 15-letnie auto ma oryginalny lakier który wygląda jak by wczoraj z salonu wyjechał)

drudzy znów mówią ze aut na eF się nie powinno kupować (na marginesie vivaro/traffic to praktycznie to samo tylko inny znaczek na masce), może mercedes vito jeszcze by się załapał ale korozję dodają w standardzie i znowu jest kicha

Edytowane przez PEDROF650ST

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Master fajne auto i malo awaryjne ale wszystkie uzywki sa przewaznie po kurierce. Takiego auta nikt nie kupuje zeby jezdzic do kosciola. Dobrych egzemplarzy tez nikt sie pozbywał nie bedzie. Utrzymanie takiego auta to osobna bajka.

Vito to nie jest niemieckie auto :). Odpusc sobie ta padline. Jesli juz to Traffic.

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie kwestia utrzymania jest priorytetem, dużo więcej kosztuje niż zwykłej osobówki lub kombiaka??

ale się temat rozwinął, fiu fiu

Edytowane przez PEDROF650ST

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanowiłeś się ile docelowo bedzie jezdziło osób ?

Jechałeś kiedyś w 7 lub 9 osób vanem ?

Może jakieś lepsze duże kombi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawowe pytanie - ile osob liczy Twoja rodzina?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tej pory wystarczał 5os.ale czasem by się przydał większy(chociaż na chwilę obecną to pojedyńcze wypady by były)więc takie mi się pytania nasuneły,jak już kupic to moze coś dużego i tak przelewam myśli na ekran.

nie ,nie jechałem nigdy vanem(tzn. nie prowadziłem )

Podstawowe pytanie - ile osob liczy Twoja rodzina?

w tej chwili 4 ale co to ma do rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To że wystarczy Ci kombi, chyba ze macie dwa auta, tzn. żona jakiej małe jeździdlo, jesli nie, to powiedz jej najpierw ze chcesz kupic 9 osobowego vana, moze jej sie ten pomysl nie spodobać.

Generalnie - i tak kupisz co bedziesz chciał. Jaka kasę chcesz wydac na auto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To że wystarczy Ci kombi, chyba ze macie dwa auta, tzn. żona jakiej małe jeździdlo, jesli nie, to powiedz jej najpierw ze chcesz kupic 9 osobowego vana, moze jej sie ten pomysl nie spodobać.

Generalnie - i tak kupisz co bedziesz chciał. Jaka kasę chcesz wydac na auto?

w granicach 30tyś.

generalnie właśnie o to chodzi czy jest się nad czym zastanawiać, bo jak faktycznie koszty paliwa i serwisu są jakieś mega wysokie w porównaniu np. z taką octavią kombi to raczej sobie daruję

chodziło mi na wstępie że zamiast takiej octawii lub zafiry, to może traffic lub T5,gabaryt niewiele większy ,spalanie (chyba ) też dużo większe nie powinno być.

pytanie czy się pchac w to czy lepiej sobie darować

ps. raczej ja bym tylko tym autem jeździł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koszty paliwa i serwisu są jakieś mega wysokie w porównaniu np. z taką octavią kombi

Paliwo do busa kosztuje tyle samo co do skody. ;-)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

T5 w mieście pali ok 13l w automacie .

Masz jeszcze jakieś pytanie ?

Edytowane przez ben
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paliwo do busa kosztuje tyle samo co do skody. ;-)

dobre :-D

T5 w mieście pali ok 13l w automacie .

Masz jeszcze jakieś pytanie ?

echch brutalna prawda,troche w h..j za dużo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BS32-original.jpg

Uważam , że jest to kompromis między Vanem a kosztami zakupu.

Resztę przeznacz na paliwo i części .

Wszyscy się pomieszczą :)

Myśl techniczna z zachodu ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O! Na zlot bym takim pojechał. Tylko nie wiem, czym bym wrócił. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O! Na zlot bym takim pojechał. Tylko nie wiem, czym bym wrócił. ;-)

Kolory się zgadzają :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale ta myśl tech. to 14l wciąga na rozruch , a dalej to już nie chce wiedzieć.

nie chce beznadziejnie nabijać postów, jak ktos ma jeszcze jakies konkrety to czekam ,bo na chwilę obecna to wizja mi się szybko oddala(a raczej zostałem brutalnie sprowadzony na ziemie przez niektórych)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może idz tropem Skody .

Benzynka , może w automacie , a jeszcze jakby 4x4.

Ceny klamotów do takiej T5 nie są małe. Właśnie kolega się uporał z kłopotem w T5.

I jeszcze jedno , jest duży popyt , wiesz co mam na myśli , prawda ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tak, żeby było w temacie. Moim busem od nowości (3 lata) przejechałem 278 tys. km. (słownie: dwieście siedemdziesiąt osiem). Poza eksploatacją, czyli olej, klocki, rozrząd, wymieniłem silniczek lewej szyby. W trasie pali 7, w mieście starczy mu 9. Skrzynia manual. Jest fiatem. Ale i tak go lubię. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pedro, kumpel ma Fiata Scudo 9 osobowego, webasto, DVD, cos wspominał ze chciałby go opchnąć. Szczegóły na priv jeśli jesteś zainteresowany. spalanie o ile pamietam 8,5-11 ON.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

traffic jest niezłym tematem , mają dwaj moi znajomi . dużo jeżdżą i raczej gdyby się nie sprawdzały to by dawno zmienili na coś innego . wożą w sezonie ludzi na jakieś szkoły surfingu , nurkowania , kajty itp . chorwacja , grecja afryka północna . vw przy takiej eksploatacji to porażka , mojego kolegi t5 po 100 tysiącach miało wszystkie usterki świata :) , t4 zrobił prawie 700 tysięcy w 10 lat . jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×