Skocz do zawartości
petret

Na sprzedaż BMW f650gs 2002

Recommended Posts

Nadchodzi czas zmian - postanowiłem sprzedać mojego wiernego GSa.

DSC_2814.JPG

Wyposażenie:

- ABS

- podgrzewane manetki

- 2 komplety kluczyków

- gmole na silnik SW-Motech

- przewód przedniego hamulca w stalowym oplocie

- stopka centralna i boczna

- obniżona kanapa

- kufer centralny kappa

Przebieg wg licznika ok. 42000 km

Cena 11500zł 11000zł

Krótka historia warsztatowa:

2011

- wymiana kierunkowskazów Touratech

- nowe gmole

- wymiana linki sprzęgła

2012

- regulacja zaworów

- remont sprzęgła (wymiana elementów sprzęgła, wodzika, wysprzęglika, cięgna, itp.)

- naprawa pływaka i czujnika paliwa

- wymiana opon na Heidenau k60 Scout

- wymiana klocków hamulcowych (tył) i płynu w obu hamulcach

2013

- wymiana świecy (na irydową)

- wymiana gum manetek

- czyszczenie i wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach

2014:

- wymiana pokrywy sprzęgła wraz z wałkiem i uszczelniaczami pompy wody

- nowy akumulator

- nowy filtr powietrza

- wymiana uszczelki pod głowicą (grudzień 2014)

Inne:

- Olej z filtrem oraz płyn chłodzący wymieniany co sezon

- Klocki do przodu czekają na wymianę na półce w garażu stare przejadą jeszcze pewnie następny sezon

- Napęd w dobrym stanie i jak na mój gust da radę jeszcze ze dwa sezony

- Sprzęgło chodzi miękko i płynnie, tarcze sprzęgła w przyzwoitym stanie.

- Opony nadal w dobrym stanie, powinny wystarczyć na kilka sezonów

- Przegląd ważny do września 2015

Motocykl jeżdżony głównie wokół komina plus kilka krótszych tras na sezon. Przejechałem na nim ok. 10000 z czego po szutrach nie więcej niż 10%. Prowadzi się bez zarzutów i nie zauważyłem problemów ze zbieżnością aby ściągał na którąkolwiek stronę. Po naprawie sprzęgła biegi wchodzą przyjemnie i bez zarzutów. ABS na oba koła sprawny, obie manetki grzeją. Motocykl sprawdził się świetnie na kilku zlotach. Sprzedam w dobre ręce, choć z bólem serca...

(Edit: Aktualizacja opisu i ceny, informacja o serwisie)

Edytowane przez petret

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O żesz w mordę same zmiany, ale motocykl wycyckany, znany i polecany! ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla takiego egzemplarza, bylbym w stanie bez żalu odpuscic Dakara...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od zeszłego roku marzy mi się 8setka, ale trudno o dobry egzemplarz w przystępnej cenie. 650 twin też mnie zadowoli :)

Czy poszalejemy po krzakach? Nie wiem, chyba nie prędko... ale możemy pozamulać po krzakach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj, bo mi tu jeszcze klientów wystraszysz :D

Może nie ma się czym chwalić, ale chciałem dodać, że przez 3 sezony na moim motku zaliczyłem tylko jedną glebę.

A konkretnie delikatne położenie w błoto:

http://f650gs.pl/topic/1167-krzyzacko-tyfusowe-pojezdzawki/page__view__findpost__p__183234

Niestety co robili poprzedni właściciele to ja już nie wiem...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprawiłem nieco cenę dla znajomych.

Jak nie pomoże to sprawa trafi do innych mediów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od zeszłego roku marzy mi się 8setka, ale trudno o dobry egzemplarz w przystępnej cenie. 650 twin też mnie zadowoli :)

Czy poszalejemy po krzakach? Nie wiem, chyba nie prędko... ale możemy pozamulać po krzakach :D

elektrican ma fajną 8 - setę. Cena, moim zdaniem, dobra.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

elektrican ma fajną 8 - setę. Cena, moim zdaniem, dobra.

Electrician juz dawno jej nie ma ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodatkowe informacje z grupy "do zrobienia":

1) planowałem wymienić przednią szybę. Niestety seryjna szybka to totalna porażka bo przy wzroście powyżej 180cm zagarnia pęd powietrza z całym robactwem na kask.

2) Kanapa dla mnie chyba ciut za niska. Przy wzroście powyżej 185cm rozważył bym wymianę na wyższe siedzisko.

3) rozwikłanie okresowo pojawiającego się masełka pod korkiem oleju. Rozmawiałem na ten temat z forumowiczami i mechanikami i generalnie większość z nich twierdzi, że: a) może być pompa wody (wymieniłem uszczelniacze), B) może być uszczelka pod głowicą lub niedokręcone śruby, c) może być wszystko dobrze, a takie masełko to normalna sprawa wiosną i jesienią.

Sprawa wałkowana była na forum wiele razy i w większości przypadków to była pompa wody. Ja konsultowałem ten temat z czterema mechanikami, gdzie trzech z nich stwierdziło (co prawda bez rozbierania maszyny), że takie masło to nic takiego na krótkich dojazdach, a motor po prostu trzeba przepalićw trasie. Faktycznie motocykl uczęszcza zwykle do pracy i spowrotem, a po ostatnim zlocie weekendowym nie było śladu masła przez 2 tyg. Czwarty mechanik stwierdził, że to może być uszczelka pod głowicą i warto to sprawdzić i wymienić dla świętego spokoju...

4) smarowanie wahacza - coś mi tam czasem pocichutku skrzypi przy zimnym motku, ale może to normalne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co ja zrobię jak ktoś kupi??? Pustą ścianę w garażu przez całą zimę będę oglądał... toż to w depresję można popaść... :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jestem nowy na forum. 6 lat temu jeździłem przez sezon taką maszyną (rocznik 05). Bardzo mile wspominam. Teraz szukam motocykla dla żony. Widzę, że ma obniżoną kanapę. Ona ma 160 cm. Czy wysokość byłaby w sam raz?

Mam jeszcze jeden problem - ona zdaje egzamin dopiero 26.10. Pozwoliła mi rozmawiać poważnie dopiero po zdanym egzaminie (nie chce zapeszyć).

Będę śledził wątek. Albo aukcję, jeżeli motocykl trafi do innych mediów. Sprzęt bardzo ładnie się prezentuje. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idź do Przywitalni, gadaj z Petretem - być może wpłać zaliczkę i bierz sprzęt póki jeszcze jest na sprzedaż ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idź do Przywitalni, gadaj z Petretem - być może wpłać zaliczkę i bierz sprzęt póki jeszcze jest na sprzedaż ;-)

Tak właśnie zrób!

Przywitalnia na początek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Jestem nowy na forum. 6 lat temu jeździłem przez sezon taką maszyną (rocznik 05). Bardzo mile wspominam. Teraz szukam motocykla dla żony. Widzę, że ma obniżoną kanapę. Ona ma 160 cm. Czy wysokość byłaby w sam raz?

Mam jeszcze jeden problem - ona zdaje egzamin dopiero 26.10. Pozwoliła mi rozmawiać poważnie dopiero po zdanym egzaminie (nie chce zapeszyć).

Będę śledził wątek. Albo aukcję, jeżeli motocykl trafi do innych mediów. Sprzęt bardzo ładnie się prezentuje. Pozdrawiam.

160cm może wymagać dodatkowego obniżenia, chyba, że jeździ w butach na obcasie ;)

A na poważnie... obniżoną kanapą to się ugra ze 3-4cm bo to tylko trochę mniej pianki pod obiciem.

Poszukam kogoś o podobnym wzroście i posadzę na motocykl, zobaczę jak to wygląda i dam znać ;)

Zawsze można motocykl ciut obniżyć na zawieszeniu. Na tym forum znamy kilka niewysokch dziewczyn, które z GSami radzą sobie rewelacyjnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od zeszłego roku marzy mi się 8setka, ale trudno o dobry egzemplarz w przystępnej cenie. 650 twin też mnie zadowoli :)

Czy poszalejemy po krzakach? Nie wiem, chyba nie prędko... ale możemy pozamulać po krzakach :D

w sumie mogę znów pomyśleć nad sprzedażą mojej 800'tki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sumie mogę znów pomyśleć nad sprzedażą mojej 800'tki...

Znowu? nich się zestarzeje i stanieje to może ja już będę szukał :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×