Skocz do zawartości
Damian

Nie mogę wyzerować przebiegu dziennego :]

Recommended Posts

Witam

Problem pojawił się niedawno. Motocykl posiadam od 23 września i z tego co pamiętam to kilka razy kasowałem przebieg dzienny poprzez wciśnięcie i przytrzymanie guzika licznika przebiegu. Natomiast teraz niestety nie mam takiej możliwości. Jeśli ktoś miał w swoim geesie podobne schorzenie lub wie w jaki sposób mogę wyleczyć moto proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rozkręć zegar, może gumka sie "sklapała".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli nie działa również przełączanie licznika dzienny/całkowity to popieram rozkręcenie. Jeśli jednak działa to problem musi siedzieć w elektronice. Zacząłbym od odłączenia aku na całą noc a jeśli to nie pomoże to bieda :lol: specjalisty trzeba szukać od liczników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie jak Jackx pisze... inaczej to chyba chip do wymiany :? ale stawiam na mechaniczne upośledzenie przycisku :lol:

jest opcja że on nie styka chwilowo i przełączanie licznika daje rade, ale już ciągłe wciśnięcie 2sek. się nie udaje bo przerywa i się w zwiazku z tym nie kasuje - ja u siebie musze dokładnie na postoju mocno wcisnąć i jednostajnie trzymać żeby się skasowało - w czasie jazdy jeszcze nigdy mi się nie udało wykasować ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj nie miałem czasu przy liczniku pomajstrować, ale przełączanie przebieg całkowity/przebieg dzienny jest mozliwe więc może jednak jest to mechaniczne uszkodzenie przycisku dzis bede wiecej wiedzial

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele roboty nie ma, trzy wkręty od osłony potem dwa od szyby.

Przycisk regulacyjny na mumer katalogowy 62117650274 i kosztuje $4.73

281.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zamiast z serwisówką na laptopie, rozkręcałem jak Adam Słodowy (to pierwowzór Mc Givera - info dla młodzieży :D ) zajęło mi to pół godziny (włączając czachę i osłony kierunkowskazów razem z nimi). Skręciłem w 15 minut, też bez serwisówki, teraz chyba dałbym radę z serwisówką w 10 minut w tę i nazad! :) robota czysta i przyjemna, na szczęscie na stojąco! :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja zamiast z serwisówką na laptopie, rozkręcałem jak Adam Słodowy (to pierwowzór Mc Givera - info dla młodzieży :D ) zajęło mi to pół godziny (włączając czachę i osłony kierunkowskazów razem z nimi). Skręciłem w 15 minut, też bez serwisówki, teraz chyba dałbym radę z serwisówką w 10 minut w tę i nazad! :) robota czysta i przyjemna, na szczęscie na stojąco! :drinkbeer:
Ja też rozkręcałem bez serwisówki, przepaliła mi się żarówka od podświetlenia zegarów, a takie bzdety najbardziej wyprowadzają mnie z równowagi :) pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja też rozkręcałem bez serwisówki, przepaliła mi się żarówka od podświetlenia zegarów, a takie bzdety najbardziej wyprowadzają mnie z równowagi pozdrawiam

Opowiadaj dalej... mi też się jedna przepaliła, zamieniam się w słuch :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak przyjadę po gmole to wezmę ze sobą zapasową żarówkę i Ci wymienię. Dużo nie skasuję, najwyżej nie zapłacę za gmole :D

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przepaliła mi się żarówka od podświetlenia zegarów, a takie bzdety najbardziej wyprowadzają mnie z równowagi :D pozdrawiam

ja sobie przy okazji wymieniłem na diody, niby ładniej bo zimne światło ale punktowe i troche na początku mnie wk....ło, do kontrolek diody zupełnie sie nie sprawdzają za mocne światło

ważne żeby te żarówy dokładnie umocować w tych uszczelkach bo inaczej nie będzie świecić - wszystkie można sprawdzić oprócz kontr. paliwa jak się ma pełno a potem się nie zapali i kicha gdzieś w polu :) ... choć pustego łatwiej pchać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I się samo naprawiło :D ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem się podpiąć pod temat. Orientuje się ktoś jakie jest oznaczenie tych żarówek zegarów ?? Bo nie chce mi się tego dwa razy rozbierać, a nie świecą :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, powracam do tematu, u mnie jest taki myk, że mimo iż da się skasować dzienny przebieg i nabija kilometry, to po postoju(nie odnotowałem ile minimalnie, ale na pewno po dłuższym typu nocka) licznik dzienny ustawia się ponownie na 35,4km, normalnie jak w filmie "Dzień świstaka".

Jakieś sugestie z Waszej strony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja diagnoza, to wina elektroniki w zegarach lub spadki napięcia - walnięty aku lub brak styków - wtedy głupieje wszystko.

Ciężko na odległość wróżyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś w nocy jeździ na stałej trasie. Pomyśl, co lub kto znajduje się w odległości 17,7 km od domu.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, powracam do tematu, u mnie jest taki myk, że mimo iż da się skasować dzienny przebieg i nabija kilometry, to po postoju(nie odnotowałem ile minimalnie, ale na pewno po dłuższym typu nocka) licznik dzienny ustawia się ponownie na 35,4km, normalnie jak w filmie "Dzień świstaka".

Jakieś sugestie z Waszej strony?

"

Motocykl:

szukam"

Ten model tak ma.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz ogrzewany garaż ? Może to termometr jest ? :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz ogrzewany garaż ? Może to termometr jest ? :)

35 oC ? ja tyle to nie mam w mieszkaniu :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×