Skocz do zawartości
Artur_P

Odłączenie / wyjęcie akumulatora na zimowanie

Recommended Posts

Powiedzcie, czy można bezkarnie w F800 GS (bez błędów serwisowych na komputerze po podłączeniu) wyjąć akumulator na zimowanie? W F650GS nie było z tym żadnego kłopotu (wiadomo mniej elektroniki). Teraz mam obawy, że sezon po takim zabiegu będę musiał zacząć od dorabiania autoryzowanego serwisu za kasowanie błędów komputera i ustawianie daty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skasuje się Tobie data przeglądu w związku z tym po ponownym podłączeniu będziesz miał info że powinieneś zrobić serwis.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedzcie, czy można bezkarnie w F800 GS (bez błędów serwisowych na komputerze po podłączeniu) wyjąć akumulator na zimowanie? W F650GS nie było z tym żadnego kłopotu (wiadomo mniej elektroniki). Teraz mam obawy, że sezon po takim zabiegu będę musiał zacząć od dorabiania autoryzowanego serwisu za kasowanie błędów komputera i ustawianie daty.

Trzymasz motek na dworze, ze musisz go wyciagac? Jesli nie to wedlug mnie wystarczy inteligentna ładowarka dobrej firmy z funkcja regularnego doładowywania, ktora zostawiasz podpieta na cała zime. Ja tak robie i jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stoi w garażu, ale w ostry mróz temperatura spada w nim prawie do zera. Co do ładowarki, to wiem, że można ładować z opcją podtrzymania przez szynę Can Bus, ale takowe ustrojstwo, to wydatek ponad 4 stów w BMW :cry:

Zastanawiałem się nad ładowaniem poprzez gniazdo zapalniczki, które wisi bezpośrednio na zaciskach akumulatorach, ale w instrukcji motka doczytałem, że może to uszkodzić elektronikę (tu pytanie, czy nie są to strachy na lachy?), bo mam taką ładowarkę i może ona zrobi robotę:

http://allegro.pl/profesjonalna-ladowarka-motocyklowa-oxford-lcd-i4689975930.html

Trzymasz motek na dworze, ze musisz go wyciagac? Jesli nie to wedlug mnie wystarczy inteligentna ładowarka dobrej firmy z funkcja regularnego doładowywania, ktora zostawiasz podpieta na cała zime. Ja tak robie i jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez bym podłączył bezpośrednio do akumulatora kablami. Bedzie lepszy efekt no chyba ze masz dobrze polutowane to gniazdo nie na cieniutkich kablach. Mysle, ze nie powinno sie nic stac z elektronika dopoki nie wlaczysz zaplonu a moze i nawet jak włączysz. Nie jedno auto z CAN-BUSem zimą ładowałem i nic mu nie było.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gniazdo jest porządnie zrobione, na grubych przewodach 2x 2,5 mm2 z odpowiednimi mocowaniami pod śruby akumulatora, także tu jestem spokojny :)

Ja tez bym podłączył bezpośrednio do akumulatora kablami. Bedzie lepszy efekt no chyba ze masz dobrze polutowane to gniazdo nie na cieniutkich kablach. Mysle, ze nie powinno sie nic stac z elektronika dopoki nie wlaczysz zaplonu a moze i nawet jak włączysz. Nie jedno auto z CAN-BUSem zimą ładowałem i nic mu nie było.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gniazdo jest porządnie zrobione, na grubych przewodach 2x 2,5 mm2 z odpowiednimi mocowaniami pod śruby akumulatora, także tu jestem spokojny :)

To tak jak u mnie w podwojnej izolacji plus na to koszulka termokurczliwa :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak, nie lubię druciarstwa :)

To w takim razie będę spokojnie ładował przez zapalniczkę. BMW straszy żeby złapać łosi na zakup oryginalnych akcesoriów :(

To tak jak u mnie w podwojnej izolacji plus na to koszulka termokurczliwa :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej!

Ja w F800R, czyli w zasadzie to samo, wyjąłem aku na zimę i nic się nie skasowało. Mechanik w ASO mówił, że może się data przeglądu skasować - tylko może. Ale zdarza się to nieczęsto.

P.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to wystarczy zdjąć plusa i już kaplica? Jakąś tam baterię pewnie ma do podtrzymania pamięci. Odłącz, przez noc czy tam nawet dwa dni podładuj i znowu podłącz. I tak kilka razy przez zimę. Teoretycznie nic mu nie będzie. No chyba, że jest zabezpieczenie, żeby paluchów nie pchać a płacić dla bmw. Tak samo jak słyszałem, że podobno w nowych mercach jest licznik naciśnięć hamulca. Jak przekroczysz to mimo, że klocków i tarcz jeszcze jest to nie pojedziesz. A zresetować licznik może tylko serwis.

Hej!

Ja w F800R, czyli w zasadzie to samo, wyjąłem aku na zimę i nic się nie skasowało. Mechanik w ASO mówił, że może się data przeglądu skasować - tylko może. Ale zdarza się to nieczęsto.

P.

Może w cieple stał i ta wewnętrzna bateria w scalaku się nie rozładowała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymasz motek na dworze, ze musisz go wyciagac? Jesli nie to wedlug mnie wystarczy inteligentna ładowarka dobrej firmy z funkcja regularnego doładowywania, ktora zostawiasz podpieta na cała zime. Ja tak robie i jest ok.

no nie do konca tak jest, zalezy czy aku żelowe czy nie, u mnie akumulator żelowy, w pełni naładowany rozwaliło w garażu przy duzym mrozie, podobno z żelowymi tak sie dzieje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no nie do konca tak jest, zalezy czy aku żelowe czy nie, u mnie akumulator żelowy, w pełni naładowany rozwaliło w garażu przy duzym mrozie, podobno z żelowymi tak sie dzieje.

Eeeee..... Oglądałem juz niejedna relacje gdzie smigaja w sniegach, mrozach przy ujemnych teperaturach i jest ok. To ze zimny akumulator ma duzo mniejsza sprawnosc to sie zgodze ale po uruchomieniu ładowania zaczyna sie nagrzewac. Tak samo np jak dlugo stoi na sporym mrozie warto przed uruchomieniem rozrusznika wlaczyc na pare min swiatla postojowe (maly pobor pradu). Akumulator delikatnie sie podgrzeje i "strzal" z rozrusznika mniej go wymeczy :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgoda, tak jest ze zwyklymi aku, mi chodzi tylko o żelowe, one stojąc na mrozie pekają, nie do końca wiem jak to jest i dlaczego, ale żelówki lepiej wyciagać lub trzymac w cieple.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj juz malo kto montuje akumulatory kwasowe w motocyklach. Przewaznie sa to AGM czyli w uproszczeniu zelowe o podwyzszonej wytrzymalosci. Taki aku jest miedzy innymi montowany fabrycznie w 800tce czy nawet x-challenge. Mysle ze do -20 nic temu akumulatorowi nie powinno sie stac jesli bedzie naladowany i regularnie doladowywany. To, ze moze pasc to fakt. Akumulator nie uzywany ulega samorozładowaniu. Jesli jeszcze mamy jakas minimalna upływnosc w instalacji albo np alarm z wlasna bateria, ktora co jakis czas jest doładowywana z głownego aku to dzieje sie to jeszcze szybciej. W niskiej temperaturze ten proces dodatkowo jeszcze przyspiesza. Jesli napiecie na akumulatorze zelowym spadnie ponizej 9V to przewaznie nadaje sie na smietnik. Kwasowy spokojnie da sie odsiarczyc i jest mniej podatny na nieodwracalne uszkodzenia spowodowane zbyt niskim napieciem.

Nigdy nie slyszalem, zeby akumulator zelowy/AGM pekl z powodu niskiej temperatury. Moze o wszystkim nie wiem ale jaki sens wowczas mialoby fabryczne montowanie takiego wlasnie akumulatora przez producenta do motocykla enduro/cross? Uzywanego rowniez i pora zimowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stoi w garażu, ale w ostry mróz temperatura spada w nim prawie do zera. Co do ładowarki, to wiem, że można ładować z opcją podtrzymania przez szynę Can Bus, ale takowe ustrojstwo, to wydatek ponad 4 stów w BMW :cry:

Zastanawiałem się nad ładowaniem poprzez gniazdo zapalniczki, które wisi bezpośrednio na zaciskach akumulatorach, ale w instrukcji motka doczytałem, że może to uszkodzić elektronikę (tu pytanie, czy nie są to strachy na lachy?), bo mam taką ładowarkę i może ona zrobi robotę:

http://allegro.pl/pr...4689975930.html

Nie koniecznie 4 stówki

http://motonita.pl/index.php?products=product&prod_id=2225

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytań kilka:

Zakupiłem takie ustrojstwo jak wyżej, czy podlaczacie to na całą zimę czy tylko okresowo doładowujecie aku?

Czy jak w poszczególnych celach mam poziom bliżej minimum to dolewać do maximum czy zostawić jak jest?

Czy ładując aku cele powinny być otwarte czy tylko podpiąć i ładować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej sobie co tydzień motonga odpalić, poopowiadać mu co na świecie słychać i gdzie pojedzie na wiosnę, pogłaskać po zbiorniczku? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej sobie co tydzień motonga odpalić, poopowiadać mu co na świecie słychać i gdzie pojedzie na wiosnę, pogłaskać po zbiorniczku? ;-)

Jesli zamierza pojezdzic to tak a jesli tylko odpalic to zdecydowanie nie. Taka 3 minutowa "pogawedka" mu predzej zaszkodzi niz pomoze.

Wyklepane z samsunga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moto stoi w cudzym garażu. Jedyne co to jeszcze łańcuch oczyszcze i nasmaruje. Lubię ostre klimaty ale jazda w zimie niekoniecznie...za ślisko a nogi cenne. Co z tym dolewaniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moto stoi w cudzym garażu. Jedyne co to jeszcze łańcuch oczyszcze i nasmaruje. Lubię ostre klimaty ale jazda w zimie niekoniecznie...za ślisko a nogi cenne. Co z tym dolewaniem?

Uzupelnij woda destylowana na polowe wysokosci pomiedzy min i max w kazdej celi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ładując aku cele powinny być otwarte czy tylko podpiąć i ładować?

Jeżeli akumulator nie jest rozładowany do zera i prąd ładowania jest mały i akumulator mocno się nie rozgrzewa to nie ma potrzeby otwierania celek (oczywiście otwarcie nie zaszkodzi). Właściwie tylko nowe aku (motocyklowe) przy pierwszym ładowaniu po wlaniu elektrolitu ładowałem z otwartymi celkami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×