Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Jak nasmarujesz 10 postów to wtedy dopiero zobaczysz ile będziesz miala do przecztania i obejrzenia fotorelacji.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Jak nasmarujesz 10 postów to wtedy dopiero zobaczysz ile będziesz miala do przecztania i obejrzenia fotorelacji.

Pewnie tak będzie i zapewne część osób mnie kojarzy ze szkoleń w Gliwicach gdzie byłam jako osoba towarzysząca. Na razie cieszę się jazdą w każdej wolnej chwili. Szkoda tylko, że u nas w Polsce tak szybko sezon się kończy. A urlopu mało już mi zostało by gdzieś dalej wyskoczyć. Miłego dnia. Czas zobaczyć jak maszynka się dziś spisuje.

Edytowane przez Karina D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Karina, też do niedawna miała KTM 390 Duke. Mały diabełek i prowodyrek to był. Teraz mam innego odmieńca Hondę CB500X - myslę, że wielkośc GS650 i spokojnie sobie na nim daję radę. Lepiej zaczynać od mniejszych motorów i stopniowo przesiadać się na większe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemanko Karina. Ten KTM to nie prowodyrek tylko raczej prowokatorek i do tego prawdziwy dynamit. Idealny do przebijania się przez miasto na różne dziwne sposoby. Uwaga na samoodkręcającą się oś dźwigni biegów. Podczas jedne z pierwszych jazd ze zdziwieniem spostrzegłem, że wajchy biegów nie mam pod stopą. Wykręciła się oś i wajcha leciała za mną po afroamerykaninie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×