Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - droga Kotor - Cetinje

Recommended Posts

Wjeżdżając wzdłuż wybrzeża z Chorwacji do Czarnogóry trafimy na malowniczą Zatokę Kotorską, którą warto objechać wokół. W samej miejscowości Kotor znakomicie zachowało się stare miasto i mury obronne pomimo przynależności do Czarnogóry, która o zabytki za bardzo nie dba, za to o kasowanie turystów bardzo dba. Po przejściu starego miasta warto wejść na mury obronne oraz Twierdzę Świętego Jana górującą nad miastem. Tu uwaga, zbocze po którym się wchodzi jest nasłonecznione i można w szybkim tempie wyzionąć walecznego ducha. Co kilkadziesiąt metrów stoją biznesmeni z wodą mineralną sprzedawaną za kilka euro. Radzę zabrać wodę ze sobą z dołu bo wycieczka robi się kosztowna. Z samej twierdzy widoki są piękne tak, że warto się wysilić.

Kierując się dalej z Kotoru wzdłuż wybrzeża trzeba wypatrywać drogowskazów na miejscowość Cetinje i tam pojechać. Początek jest dość spokojny żeby wstępnie rozgrzać bikera. Droga stopniowo wspina się po zboczach gór i zaczyna robić się wesoło. Generalnie ludziom z lękiem wysokości nie polecam. Ludziom a zwłaszcza bikerom lubiącym zapierające w piersiach widoki gorąco polecam. Oprócz fajowych zakrętów, a w zasadzie nawrotek, mamy dodatkowe atrakcje w postaci pasącej się zwierzyny. Tu człowiek nie zaśnie za kierownicą.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w MNE wszystko jest piękne... jak mi się Polska znudzi to się tam przeprowadzę ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Moto Troter, to jest odcinek między miejscowościami Trojica, a Żanjev Do?

Jechałem nią w drugą stronę i z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej :)

Dalszy odcinek tej drogi w kierunku Cetinje w moim odczuciu jest jeszcze bardziej urokliwy :)

:beer:

w MNE wszystko jest piękne... jak mi się Polska znudzi to się tam przeprowadzę ;)

Podpisuję się pod tym ręcyma i nogyma ;)!

Edytowane przez lcoo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna droga jest jeszcze ze stolicy na północ. Do Biaogradskiej góry. W ogóle tam wszędzie jest fajnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
@Moto Troter, to jest odcinek między miejscowościami Trojica, a Żanjev Do?

Jechałem nią w drugą stronę i z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej :)

Dalszy odcinek tej drogi w kierunku Cetinje w moim odczuciu jest jeszcze bardziej urokliwy :)

:beer:

Podpisuję się pod tym ręcyma i nogyma ;)!

W istocie rzeczy. IMHO w odwrotnym kierunku jest fajna gradacja scisnietej du...y. Zwłaszcza usypiający odcinek za Żanjev i znienacka krajobraz na zatoke... Pampers pełny :)

pozdrawiam

Artur

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyznaję, że zrobiłem błąd wjeżdżając ale nie zjeżdżając. Po pokonaniu podjazdu droga robi się taka sobie a zjazd z całą pewnością jest emocjonujący. Najlepiej pokonać to w dwie strony i zmienić pampersa.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam że wjazd zawsze daje więcej satysfakcji bawię się wtedy niesamowicie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam że wjazd zawsze daje więcej satysfakcji bawię się wtedy niesamowicie

Ale zjazd bardziej obciąża pampersa. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie ogląda się "z góry" samoloty podchodzące do lądowania, trochę to dekoncentruje na nieparzystych zakrętach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając przez Chorwację i zbliżając się do Trogiru nagle poczułem się jakoś dziwnie. Stało się tak dlatego, że zaczął nas wyprzedzać gigantyczny pędzący po ziemi cień. Dopiero po chwili okazało się, że to cień podchodzącego do lądowania samolotu.

Dziwne uczucie i można spanikować.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając przez Chorwację i zbliżając się do Trogiru nagle poczułem się jakoś dziwnie. Stało się tak dlatego, że zaczął nas wyprzedzać gigantyczny pędzący po ziemi cień. Dopiero po chwili okazało się, że to cień podchodzącego do lądowania samolotu.

Dziwne uczucie i można spanikować.

Dobrze że są pampersy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna droga jest jeszcze ze stolicy na północ. Do Biaogradskiej góry. W ogóle tam wszędzie jest fajnie.

Również przyznaję, że trasa Kotor-Cetinje warta jest każdego wjazdu i zjazdu :) Polecam także Kanion Susice (niedaleko Żabljaka).

3333.JPG4444.JPG

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również przyznaję, że trasa Kotor-Cetinje warta jest każdego wjazdu i zjazdu :) Polecam także Kanion Susice (niedaleko Żabljaka).

3333.JPG4444.JPG

Chodzi o te miejsca?

2013-06-23-3207.jpg

2013-06-23-3218.jpg

IMG_6033.JPG

3.jpg

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to my jechaliśmy sąsiednią drogą niż tą co teraz podałeś, więc jest po co wracać ;)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Czarnogóry chyba zawsze będzie po co wracać, cudna jest*

*) nie dotyczy linii brzegowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Czarnogóry chyba zawsze będzie po co wracać, cudna jest*

*) nie dotyczy linii brzegowej

*a Kotor?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

*a Kotor?

Wiedziałam, że tak będzie ;-)

Ale Kotor to wyjątek, pozostałe nadmorskie miejscowości są adaptowane pod wymagania nowobogackich Rosjan. A ten styl mi nie za bardzo odpowiada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiedziałam, że tak będzie ;-)

Ale Kotor to wyjątek, pozostałe nadmorskie miejscowości są adaptowane pod wymagania nowobogackich Rosjan. A ten styl mi nie za bardzo odpowiada.

Dojazd do Ulcinj i sama miejscowość są niczego sobie ;) Dobre miejsce na pauzę i reset w trasie ;) Zdjęć niestety nie mam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dojazd do Ulcinj i sama miejscowość są niczego sobie ;) Dobre miejsce na pauzę i reset w trasie ;) Zdjęć niestety nie mam ;)

Fotki się zresetowały ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My też byliśmy. Tylko trochę obawialiśmy się zostawić tam motocykl. Narodowość występuje tam głownie Albańska. Samochody stare trupy (ale mercedesy oczywiści) na łysych oponach. Po drodze jest jeszcze Stary Bar, gdzie piłam najlepszą kawę na świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dojazd do Ulcinj i sama miejscowość są niczego sobie ;) Dobre miejsce na pauzę i reset w trasie ;) Zdjęć niestety nie mam ;)

Voile

d31a3e1b215374cbf00991e09d0abd24.jpg

Ale na popas IMHO jest lepsza enklawa dla niemieckich emerytów w camperach. Na południe od U. No i sowity rabat za ADAC

df1ffc24a0bd683966897e3d300c813a.jpg

910b38e14685326403e28da6295adacc.jpg

pozdrawiam

Artur

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Voile

d31a3e1b215374cbf00991e09d0abd24.jpg

Ale na popas IMHO jest lepsza enklawa dla niemieckich emerytów w camperach. Na południe od U. No i sowity rabat za ADAC

df1ffc24a0bd683966897e3d300c813a.jpg

910b38e14685326403e28da6295adacc.jpg

pozdrawiam

Artur

Śmie twierdzić że spałem pod tym samym zielonym płotem :D!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To bardzo piękny płot. Tyle ze okoliczni Niemcy ciagle chcieli sie bratać :)

Płot również stanowił istotną pomoc przy aksjomatycznej porannej czynności:

6afeb28138de618055ff4d487b0ffb05.jpg

pozdrawiam

Artur

Edytowane przez Arthur71
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×