Skocz do zawartości
mariopg82

Albania na sezon 2015 (m.in)

Recommended Posts

Czy wiecie jak wygląda droga SH20 w północnej części Albania. Czy nie ma problemów z przekroczeniem granicy Albania/Czarnogóra między miejscowościami Budace (Albania) -Grncar (MN)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Droga E762 ze Shkoder do Koplik jest asfaltowa i na rozjeździe SH21 i E762 w kierunku Bajze nadal był asfalt więc do początku SH20 pewnie tak pozostało. Co do samej SH20, to była w planie ale z braku czasu... :/

Ze zdjęć satelitarnych wygląda na szutrową, choć widać koparki w niektórych miejscach?!

Bardzo prawdopodobne, że dzieje się tam to samo co na drodze do Theth, czyli zaczynają robić przepusty i asfalt :/

Może na innych forach motocyklowych coś więcej się dowiesz?

Fajnie by było wrócić tam w przyszłym roku :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na granicy nie ma problemów, zależy co wieziesz i czy masz dokumenty ;-)

W czerwcu od przejścia było ok.40km nieutwardzonej drogi. Te "zakręty" przed Rrapsh już były robione, ale asfalt zaczynał się dopiero za kilka, kilkanaście kilometrów.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie o takie info mi chodzi. Jadę tam z "drugą połówką" i muszę wiedzieć czy da radę :)

Podziękował. Jak będziecie wiedzieli więcej piszcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

taaa... ;-) już jakiś czas :-P

DSC00387.JPG

Taką drogę asfaltem spieprzyli ... :(
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz jak się tam na winklach będzie zamykać opony? ;) wszędzie w bok od tej drogi są i będą nadal tylko szutry! :rolleyes:

wydakarowane z błota...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszędzie w bok od tej drogi są i będą nadal tylko szutry! :rolleyes:

To jest argument :)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszędzie w bok od tej drogi są i będą nadal tylko szutry! :rolleyes:

No to troszku ja ulgie poczuł :)
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w bok od SH20 nic niema, przynajmniej nic widokowego. Ten filmik to mój przejazd z 2012r. W tym roku jak byłem to akurat kładli asfalt na winklach :-( Część trasy, ta od strony MNE była jeszcze szutrowa, ale to raptem z 10km, z czego część z nawrotami na zboczu, więc z plecakiem łatwiej będzie jechać właśnie od strony MNE, żeby było z górki. Spotkaliśmy tam polaka na XT-R na szosowych oponach i tak obładowanej, że niejeden jadąc z plecakiem ma sporo lżej :-D

P1100108.JPG

Patrząc na szybkość robót, nie zdziwiłbym się gdyby w okolicach wakacji wszystko już było wyasfaltowane.

Edytowane przez ArturS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie.. skoro to jest droga przez Alabanię, to faktycznie nie ma tam żadnych odnóg szutrowych wszystko jest w asfalcie :-) jedyne wyjście to kupić triala i próbować jechać w poprzek, po górach... albo nie :-D

P.S. Dominik...

Na granicy nie ma problemów, zależy co wieziesz i czy masz dokumenty ;-)

W czerwcu od przejścia było ok.40km nieutwardzonej drogi. Te "zakręty" przed Rrapsh już były robione, ale asfalt zaczynał się dopiero za kilka, kilkanaście kilometrów.

się tak chwalisz, ale zdjęć to ja nie widziałem, że o relacji nie wspomnę. Ty chyba tam nie byłeś, tylko w internetach wyczytałeś i się teraz tylko chwalisz :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

P.S. Dominik...

się tak chwalisz, ale zdjęć to ja nie widziałem, że o relacji nie wspomnę. Ty chyba tam nie byłeś, tylko w internetach wyczytałeś i się teraz tylko chwalisz :-D

A no nie byłem i co z tego? Kolega prosił o pomóc to pomogłem i dziękuje bardzo.

A co do relacji to zbieram jeszcze materiał. Musiałem zmienić trasę bo Dyroton pojechał inaczej niż myślałem i teraz opis nie pasuje. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem w Albanii - po raz drugi. Droga SH20 wyasfaltowana za to bliźniacza SH21 nieco trudniejsza (przynajmniej druga część) jeszcze nie.

Pierwszy raz na pętli Theth do tego z plecaczkiem i cięzkim krążownikiem (GS1150). O ile droga z Koplik do Theth jest w trakcie asfaltowania to dalej czeka tylko przygoda. Przeprawa przez Kir do Szkodry nie należy do lekkich - z tej drogi zawracało wielu motocyklistów jadących w pojedynkę.

Ta przygoda to już wyzwania dla wyrwałych z dużą nutką niebezpieczeństwa.

Sedno tej przygody zawarła moja żona:

Cała przygoda+zdjęcia ma swój opis na innym forum. Nie podaję linka ponieważ nie wczytałem się w szczegóły działania forum.

Dla mnie to jedna z wielu przygód, dla żony ogromne wyzwanie. Jakby nie patrzeć do miętkich nie należy. Nie jedna, by się zniechęciła a moja powtarza, że mimo wszystko nie wyobraża sobie innych wakacji jak na motocyklu.

To jest uzależnienie :-)

Albania 2015 - to ciekawy temat. Ja myslę o weekendowym (przedłużony weekend) wypadzie do Albanii. Wszystko zależy od wielu czynników.

Czekam na ciekawą relację z 2015.

Edytowane przez Głazio
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za przydatne informacje. My planujemy wypad na przełomie maja/czerwca- podobnie zależy od wielu czynników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×