Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - Czarnogóra

Recommended Posts

O Czarnogórze napisano już chyba wszystko. Piękne krajobrazy szczególnie w głębi kraju, sympatyczni tubylcy. Niestety wybrzeże opanowane w dużej mierze przez ruskich i ich obrzydliwą hotelarską architekturę ze wschodnim podejściem do kasowania turystów. Ze znalezieniem noclegu raczej nie ma problemu bo łowcy głów stoją przy nadmorskiej trasie. Mając jedną metę mamy praktycznie w zasięgu motocykla cały kraj i można zwiedzać ile dusza zapragnie. Jest wiele punktów obowiązkowych takich jak kanion rzeki Tary, kanion rzeki Pivy, przejazd przez Park Narodowy Durmitor, droga Kotor-Cetinje i wiele innych. Krajobrazy wyrywają z butów. Miejscowe jedzenie, paluszki lizać. Z oryginalną miejscową śliwowicą radzę uważać bo potrafi nieźle sponiewierać. Gorąco polecam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

monastyrska śliwowica w litrowej piersiówce :) mistrz . mam jeszcze 2/3 butelki w barku . poniewiera makabrycznie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie żadna rakija ani śliwowica w dowolnej ilości nie przetrwała dłużej niż 1 miesiąc. Cholernie lotna substancja to musi być. ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo miło wspominam Czarnogórę - pierwsza moja motocyklowa podróż za granicę na "wakacje" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

istnieje szansa i to duża , że w maju pojedzie nas tam wiecej ;-) . planuję tygodniowy wypad albo czarnogóra albo alpejskie przełęcze. w czarnogórze byłem trzy razy , ale mnie ciągnie do tej monastyrskiej śliwki po 9 euro za literek . i nie wietrzeje tak szybko - moja stoi czwarty rok i ma dalej 50% ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak już jechać 1500km to warto wskoczyć do Albanii czy Macedonii, ale wiadomo - nie da się zwiedzić wszystkiego na raz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×