Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - Rumunia Transalpina

Recommended Posts

17 minut temu, JeyJey napisał:

 Planuje wjazd do Rumuni od Lwowa.

I czy polecacie jakieś noclegi choć głównie planuje namiot , ale co jakiś czas chciałbym zatrzymać się w jakimś motelu .

Jak byś jechał od strony Lwowa, to pewnie będziesz się przemieszczał asfaltem w kierunku na Stryj, a potem na Chust i do przejścia z Rumunią w Sołotwinie droga jest bardzo dobra, ale pamiętaj że przy tych głównych trasach stoi policja, a w okolicach Chustu jest wyjątkowo upierdliwa i niema znaczenia czy jedziesz zgodnie z przepisami czy nie jak zatrzymają płacisz. Oczywiście łapówkę. Przejście w Sołotwinie jest trochę schowane, ale żebyś nie szukał dokładnie jest tutaj 47°56'26.5"N 23°52'28.1"E .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę trasek w Rumunii, mam nadzieję, za chwilę ukaże się w pewnej relacji :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki nie w tym miejscu napisane admin proszę o usunięcie moich postów przeniosę je do "planowane podróże "

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, JeyJey napisał:

Koledzy odgrzewam temat Rumuni wybieram się w tamte rejony ,oczywiście podstawa przejechania transalpina , transfogarska,zamek drakuli . Planuje wjazd do Rumuni od Lwowa.

Proszę o ewentualnie jakieś linki tras , miejsca które polecacie i rady związane z przelotami (limity dzienne)

Może ktoś ma swoją trasę żebym mógł się na niej wzorować.

Od której strony najlepiej pokonywać transalpina , transfogarska jeśli jest jakaś róznica.

I czy polecacie jakieś noclegi choć głównie planuje namiot , ale co jakiś czas chciałbym zatrzymać się w jakimś motelu .

Malo wiem ale cos tam streszcze na szybko...

Obie trasy moim zdaniem warto przejechac w obie strony a na to 3-4 dni pojdzie.

Zamek drakuli: jak lubisz krupowki to polecam, malo gdzie maja taki cyrk.

Co do tras to moze Dziadek sie podzieli bo ja nie mam jak.

Noclegi to koszt sredni 45 zl za warunki dobre lub niezle. Ilosc miejsc duza, max czas szukania to moze 2-3 czyli max 30 min. Przez tydzien namiotu nawet nie rozpakowalem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, JeyJey napisał:

Koledzy odgrzewam temat Rumuni wybieram się w tamte rejony ,oczywiście podstawa przejechania transalpina , transfogarska,zamek drakuli . Planuje wjazd do Rumuni od Lwowa.

Proszę o ewentualnie jakieś linki tras , miejsca które polecacie i rady związane z przelotami (limity dzienne)

Może ktoś ma swoją trasę żebym mógł się na niej wzorować.

Od której strony najlepiej pokonywać transalpina , transfogarska jeśli jest jakaś róznica.

I czy polecacie jakieś noclegi choć głównie planuje namiot , ale co jakiś czas chciałbym zatrzymać się w jakimś motelu .

;) 
Muszę podpytać współpodróżniczki ( bo ona nawi ogarniała ), jak się nazywał camping między transalpiną a transfogaraską, na którym spałyśmy.

Oczywiście właściciel chciał nam wcisnać pokój, ale po krótkiej rozmowie dostałyśmy kawałek placu pod lasem za stodołą pod nasz namiot :)  baaa nawet swój priv prysznic miałyśmy :) 

ps. widoki jak z Przystanku Alaska :)  widok na góry, rzekę :) cuuudo :)

 

camp_rumunia.jpg

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozłacana łopata

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×