Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - Rumunia Transalpina

Recommended Posts

Zawsze miałem wyobrażenie o Rumunii jakie mi zostało z początku lat 80-tych (syf kiła i mogiła). Obraz ten dodatkowo uwypuklił najazd na nasz teren Romów mieszkających na wysypisku śmieci. Wówczas to jechałem przez Rumunię do Bułgarii jakimś pociągiem przyjaźni. Ponieważ słyszałem o Rumunii ostatnio wiele dobrego, postanowiliśmy tam pojechać. Podczas zbyt krótkiego urlopu pojechaliśmy do miasta Sibiu skąd mieliśmy niezłą bazę wypadową do celów naszej podróży czyli tras Transfogaraskiej i Transalpiny. Obie drogi są warte grzechu i przejechanie ich na moto to niemal obowiązek. Sama Rumunia zaskoczyła nas pozytywnie bo osiągnęła poziom cywilizacyjny zbliżony do Polski. Może nieco trzeba brać poprawkę na jakość dróg innych niż krajówki ale widoki za to są imponujące. W każdym razie nie ma się co obcinać i jechać, tam już jest cywilizacja i to całkiem niezła.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram i polecam zacne miejsca byłem już 2 razy i myślę że to nie koniec zaliczyłem obydwie trasy w obie strony i całe pasmo gór od Ukrainy po Dunaj polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna wycieczka. Wielokrotnie byłem motocyklem na Bałkanach, tylko w tym roku 3 razy, w tym 2 razy DL-em, bo widzę, że takim jeździsz. I powiem Ci, że niezależnie od kraju (z wyjątkiem Mołdawii i Albanii) występują tam skrajne klimaty, od kurortów na miarę włoskich Dolomitów do biedy znanej z demoludów. Ja akurat zwykle szukam takich miejsc gdzie czas się zatrzymał lub chociaż nieco zwolnił (o dziwo można takie miejsca znaleźć np. w Chorwacji czy Słowenii). Polecam, boczne, bardzo boczne, drogi i zapomniane wioski do których dojazd jest tylko podłymi drogami, często szutrowymi i gdzie rzadko widywanego turystę wita się z radością i traktuje jak gościa, a nie jak bankomat.

Edytowane przez Louis
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zawsze miałem wyobrażenie o Rumunii jakie mi zostało z początku lat 80-tych (syf kiła i mogiła). Obraz ten dodatkowo uwypuklił najazd na nasz teren Romów mieszkających na wysypisku śmieci. Wówczas to jechałem przez Rumunię do Bułgarii jakimś pociągiem przyjaźni. Ponieważ słyszałem o Rumunii ostatnio wiele dobrego, postanowiliśmy tam pojechać. Podczas zbyt krótkiego urlopu pojechaliśmy do miasta Sibiu skąd mieliśmy niezłą bazę wypadową do celów naszej podróży czyli tras Transfogaraskiej i Transalpiny. Obie drogi są warte grzechu i przejechanie ich na moto to niemal obowiązek. Sama Rumunia zaskoczyła nas pozytywnie bo osiągnęła poziom cywilizacyjny zbliżony do Polski. Może nieco trzeba brać poprawkę na jakość dróg innych niż krajówki ale widoki za to są imponujące. W każdym razie nie ma się co obcinać i jechać, tam już jest cywilizacja i to całkiem niezła.

Fajny filmik... No i teraz mam rozkminke czy lipcu pętle zaczynać od Rumunii czy Serbii.

Cały czas mieliście bazę w Sibiu czy spaliśmy gdzieś na trasach? Jakieś miejsca konieczne do zobaczenia w R poza wspomnianymi trasami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś miejsca konieczne do zobaczenia w R poza wspomnianymi trasami?

To w zależności ile czasu możesz przeznaczyć na Rumunię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny filmik... No i teraz mam rozkminke czy lipcu pętle zaczynać od Rumunii czy Serbii.

Cały czas mieliście bazę w Sibiu czy spaliśmy gdzieś na trasach? Jakieś miejsca konieczne do zobaczenia w R poza wspomnianymi trasami?

Ponieważ urlop był bardzo krótki to tylko zaliczyliśmy Sibiu i dwie trasy leżące w zasięgu. Do zobaczenia jest zapewne całe mnóstwo ale musieliśmy wracać. Inni mają większe doświadczenie w tej materii to niech się wypowiedzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie cała RO jest ciekawa o ile zjedzie się tylko z głównych dróg ale najbardziej lubię Maramuresz I Bukowinę. Ciekawa opcja gdy się już jest w Rumunii to wypad na Mołdawię, inny świat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mialem takie pojecie ze to dzicz zabita dechami i ze wszedzie kradna,Ale jak przejechalem prawie cala Rumunie to zmienilem zdanie,Jest prawie tak jak u nas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mialem takie pojecie ze to dzicz zabita dechami i ze wszedzie kradna,Ale jak przejechalem prawie cala Rumunie to zmienilem zdanie,Jest prawie tak jak u nas

Tylko, ze u nas bardziej kradna... :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MotoTroter, zanim zapytasz - nie, tutaj mnie jeszcze nie było ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To w zależności ile czasu możesz przeznaczyć na Rumunię.

Z tym czasem to jest tak że mam od 3-5 tygodni na całą zaplanowaną pętle. Więcej tu to mniej tam albo mniej plażowania...nie spisane się jakoś (najwyżej rozwód będzie ;-))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka osób z forum jedzie tam 10.09 (jak wiadomo z wątku o jesiennym zlocie), więc dawaj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przemyśl to jeszcze. Nie ma zaproszenia, to nie ma też płacenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaaa,to zaproszenie się kupuje.

Sprytne! :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka osób z forum jedzie tam 10.09 (jak wiadomo z wątku o jesiennym zlocie), więc dawaj!

Jakieś streszczenie można? Bo kto by tego szukała w tej czeluści ;)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś się wybiera początkiem października w te regiony? może uda się wykręcić na ok 5 dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś się wybiera początkiem października w te regiony? może uda się wykręcić na ok 5 dni.

Jakieś szanse są że w tę stronę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy odgrzewam temat Rumuni wybieram się w tamte rejony ,oczywiście podstawa przejechania transalpina , transfogarska,zamek drakuli . Planuje wjazd do Rumuni od Lwowa.

Proszę o ewentualnie jakieś linki tras , miejsca które polecacie i rady związane z przelotami (limity dzienne)

Może ktoś ma swoją trasę żebym mógł się na niej wzorować.

Od której strony najlepiej pokonywać transalpina , transfogarska jeśli jest jakaś róznica.

I czy polecacie jakieś noclegi choć głównie planuje namiot , ale co jakiś czas chciałbym zatrzymać się w jakimś motelu .

Edytowane przez JeyJey

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×