Skocz do zawartości
Michal750

Zagubiony kluczyk

Recommended Posts

Zgubiłem jedyny kluczyk do GS-ki, zwlekałem z dorobieniem to teraz mam karę :)

Czy da się zamówić kluczyk w salonie po numerze VIN i ew. ile to kosztuje?

PS. bez głupich sugestii :D mam dowód.

Edytowane przez Michal750

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze i chyba najważniejsze w tym poście: GS-a!!!

Po drugie zadzwoń do serwisu... Tam Ci konkretnie odpowiedzą, wiedzą czy się da i za ile się da.

Kiedyś po nr vin dorabiałem do Citroena... kosztów nie pamiętam.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

220 pln w/g bmwstore kosztuje wkład zamka stacyjki z kluczem . sam kluczyk 120 /piszą że kodowany czyli docięty w/g oryginalnego / . zadzwoń do serwisu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgubiłem jedyny kluczyk do GS-ki, zwlekałem z dorobieniem to teraz mam karę :)

Czy da się zamówić kluczyk w salonie po numerze VIN i ew. ile to kosztuje?

PS. bez głupich sugestii :D mam dowód.

Kluczyk jest zamawiany na podstawie nr VIN. Wybor masz niewielki. Dopoki nie okazesz wszystkich papierów to Ci go nie zamowia.

EDIT:

Jeden telefon do serwisu i wiedziałbyś to w ciągu 5 minut.

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to GSy mają jakieś wyjątkowe kluczyki? Wydaje mi się, że taki może pasować http://www.ebay.de/itm/BMW-Motorcycle-Key-Blank-K1100-R1100-K1200-R-GS-LS-LT-1994-F650-1997-1998-1999-/321311428066?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4acfa74de2 . GSy (single) nie mają immobilisera więc każdy dorabiacz kluczy jest w stanie ogarnąć temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to GSy mają jakieś wyjątkowe kluczyki? Wydaje mi się, że taki może pasować http://www.ebay.de/i...=item4acfa74de2 . GSy (single) nie mają immobilisera więc każdy dorabiacz kluczy jest w stanie ogarnąć temat.

Raczej nie ale masz mozliwosc zamowienia gotowego kluczyka. Kwestia - chcesz na gotowo czy sam bedziesz biegał. Przy starszym moturze wolałbym sam dorobic bo istnieje szansa, ze stacyjka mogla byc wymieniana.

Pytałem sie kiedys w serwisie o kluczyk do X-a bo mam tylko 1szt. i gosc mi powiedział, że jest jakos tam kodowany :roll: Pewnie sciemniał ale 100% pewności nie mam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie ale masz mozliwosc zamowienia gotowego kluczyka. Kwestia - chcesz na gotowo czy sam bedziesz biegał. Przy starszym moturze wolałbym sam dorobic bo istnieje szansa, ze stacyjka mogla byc wymieniana.

Pytałem sie kiedys w serwisie o kluczyk do X-a bo mam tylko 1szt. i gosc mi powiedział, że jest jakos tam kodowany :roll: Pewnie sciemniał ale 100% pewności nie mam.

Do X-a jest zwyklejszy kluczyk niż do starego GS-a, ja za dorobienie dwóch zapłaciłem chyba z 24zł :-D no może z 36 nie pamiętam dokładnie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla potomnych: dorobienie kluczyka zwyklego w serwisie kosztuje 80zł/szt. Trzeba przyjść z dowodem osobistym i figurować w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jeśli jest współwłaściciel - pisemne pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie. Jeśli mamy nieprzerejestrowane moto - umowa nie wystarczy, również trzeba mieć notarialne upoważnienie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potrzebna klapka bagażnika z zamkiem lub sam zamek. Resztę zrobi dobry punkt dorabiania kluczy.Koszt pewnie podobny, ale mniej formalności i szybciej. W naszym pięknym mieście nie ma z tym problemu.Działa też w drugą stronę(dobry kluczyk i trzeba dorobić, naprawić wkład zamka albo stacyjkę.Zawsze służę kontaktem do fachowca.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o dorobienie kluczyka na podstawie wzoru-oryginału to......Podjechałem z motocyklem w mojej rodzinnej miejscoiwości do zwykłego speca typu "dorabianie kluczy", ponieważ mam tylko jeden (tak kupiłem motocykl), i za dorobienie zapłaciłem 20PLN. Fakt, troszkę pan się namęczył zanim doszlifował surowy i dopasował do stacyjki.

Co ciekawe, kluczyk otwierał bezproblemowo po przymiarkach wszystkie inne zamki w motku oprócz stacyjki i wymagał poświecenia więcej czasu na dopasowanie. Ale facet się nie poddał i mam teraz zapas.

Edytowane przez kordi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×